Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Соціальна допомога інвалідам у різних країнах світу

На реабілітацію інвалідів завжди впливають специфічні умови розвитку кожної окремої країни. Існують дві моделі соці­ального обслуговування - європейська й американська. На євро­пейському континенті соціальне обслуговування формувалося під впливом розпаду громадських і міжгромадських зв'язків та послаблення підтримки незахищених прошарків населення з боку їх найближчого оточення.

У СІНА соціальне обслуговування було спрямоване: на власні сили; особисту ініціативу; вивільнення від впливу державних структур. Це знайшло своє віддзеркалення в соціальній політиці, де роль держави (до 1933 р.) була слабкою. У США інвалі­ди в першу чергу забезпечуються пенсією і страхуванням від нещасних випадків. Для них організовується медичне обслуго­вування. Спеціалізовані види обслуговування передбачені для непрацездатних. На підставі законів про забезпечення інвалідів і осіб, що мають недоліки у розумовому розвитку, місцеві орга­ни влади США в межах своєї території відповідають за соціаль­ну підтримку інвалідів. Практично вона здійснюється за допо­могою спеціалізованих інвалідних організацій і фондів. Муні­ципалітети (за плату) залучають організації і фонди для надан­ня інвалідам значної частини послуг. Основними серед послуг є: житлово-побутове облаштування, транспорт, надання робо­ти, навчання, адаптація, виплата спеціальної допомоги і ком­пенсацій. Останні передбачені для проведення заходів соціаль­но-реабілітаційного характеру, що сприяють підвищенню дієздатності інваліда, а також на протезування, професійну підготовку або загальну освіту.

Адаптаційна підготовка допомагає інвалідові пристосува­тися до певного стану, що виникає в результаті каліцтва або хво­роби, вчить користуватися різними технічними та іншими за­собами, передбаченими для підтримки цієї категорії населен­ня. До адаптаційної підготовки залучаються члени сім'ї і близькі інвалідів. її мета - забезпечити соціальну і психологіч­ну самостійність, укріпити дієздатність інваліда. Підготовка до праці покликана полегшити працевлаштування інваліда, укріпити його прагнення пристосуватися до роботи і добитися в ній успіху.

Допомога інвалідові в облаштуванні житла покликана ство­рити умови для нормального і незалежного побуту, самообслу­говування. Завдяки переоблаштуванню квартири, придбанню спеціальних пристосувань вдається налагодити життя інваліда дома, а не в стаціонарі. Зменшити або усунути незручності - це головне в перебудові квартири. До пристосувань, що підвищу­ють дієздатність інваліда, належать: автомобіль, спеціально об­ладнаний моторолер, додаткове устаткування для автомобіля, інформаційно-текстова апаратура до телевізора, телефон з підключеним дисплеєм, пристрої, що дозволяють займатися по­сильними видами фізкультури і спорту. Для їх придбання інвалідові виплачують спеціальну допомогу. Надаючи транспортні послуги, соціальні служби доставляють людину з важкими фор­мами інвалідності на роботу, в навчальний заклад, на культурні заходи, в басейн.

Американська система допомоги передбачає в основному державну підтримку інвалідів. На початок 2001 р. в США на­лічувалися близько 54 млн. чоловік з різними фізичними вада­ми, що приблизно становило 20% населення країни. Державні федеральні програми допомоги інвалідам спрямовані переважно на розробку, виробництво, розширення доступу до нових техно­логічних пристроїв і пристосувань, що сприяють повноцінному способу життя осіб з обмеженими можливостями, їх ширшому залученню до виробничої і соціальної діяльності. Соціальна до­помога американським інвалідам-ветеранам воєн включає додат­кові державні пільги і привілеї. Питання, пов'язані з соціаль­ним забезпеченням і працевлаштуванням цієї категорії населен­ня знаходяться у веденні Міністерства у справах ветеранів.

Соціальне обслуговування інвалідів і людей, що мають фізичні недоліки, у Великобританії забезпечують організації, які можна розділити на 3 групи: власники приватних будинків, які заробляють тим, що забезпечують догляд; громадський сек­тор, що складається з добродійних організацій, які оплачують штат та інші витрати за рахунок державних фондів, пожертву­вань окремих громадян і гонорарів за послуги, що надаються; місцева влада, яка забезпечує велику частину соціальних по­слуг інвалідам. Зазвичай, вони шукають кваліфікованих праців­ників для роботи за місцем проживання, в денних стаціонарах, у пансіонатах і гуртожитках, у лікарнях або в умовах інтернатів чи денних шкіл.

Соціальний працівник з департаменту соціальних служб різних графств Великобританії надає інвалідові допомогу у виг­ляді поради, підтримки і консультування з особистих і сімей­них справ інваліда. Соціальні служби мобілізують всі можли­вості для того, щоб допомогти людям жити удома. Ті, хто потре­бує додаткової підтримки в денний час, можуть відвідувати ден­ний центр, що знаходиться в межах досяжності від їх будинку. Існують декілька типів денних центрів - як у підпорядкуванні місцевих органів, так і незалежних або громадських агентств.

Центри включають обслуговування людей з фізичними недо­ліками або труднощами в навчанні. У них працюють професійні команди, які окрім соціальних працівників мають психологів, терапевтів, штат медсестер, інструкторів і вчителів. Центри підготовки дорослих (ЦПД) і центри соціального навчання (ЦСН) продовжують тренінг з молодими людьми, що мають труд­нощі в навчанні після закінчення школи. Наголос робиться на самообслуговуванні і оволодінні соціальними уміннями, таких як здійснення покупок, приготування їжі, поводження з гро­шима, користування громадськими місцями. Це дозволяє клієнтові жити в суспільстві і розраховувати на власні сили. У центрах також проводяться заняття з малювання, рукоділля, роботи по дереву, фізкультури, читання і письма. Частина ЦПД має робочі місця для інвалідів (робота від простого складання компонентів і рукоділля до складніших процесів, що включа­ють використання електроінструментів). Штат ЦПД включає інструкторів, вчителів і керівників майстерень.

У центрах соціального навчання звертається увага на прид­бання навичок спілкування і соціалізації. Служби соціального навчання також пропонують альтернативні види діяльності в денний час, такі, як групова робота за місцем проживання.

При соціальних службах у Великобританії існують спеці­альні служби з найму інвалідів на роботу. У них інвалідам на­дається допомога у пошуках роботи, виділяється допомога для оплати спеціального транспорту, забезпечується робоче місце клієнта необхідним устаткуванням. Установи, які беруть на ро­боту інвалідів, отримують місячну допомогу у розмірі 6 000 фунтів для придбання спеціальної техніки (інвалідних візків, ліфтів для інвалідів, сигнальних систем зі спалахами для слабочуючих пацієнтів). У Великобританії існує комплексна схе­ма, доступна для допомоги інвалідам у роботі. У неї включені: спеціальні види допомоги за схемою зайнятості; доплата на транспорт; придбання устаткування для будинку; служба осо­бистого читця; робота вдома з технологією; введення в роботу.

Інформація про такі схеми і служби зайнятості для інвалідів розміщена в Кодексі практики інвалідів і в буклетах, що випус­каються консультативними службами і центрами зайнятості інвалідів. Інваліди приймаються на роботу з випробувальним терміном (6 тижнів), при цьому виплачується субсидія у розмірі 45 фунтів у тиждень. Штат центру зайнятості допомагає обго­ворити кожну кандидатуру інваліда і відповідну для нього ро­боту з працедавцями у всіх конкретних випадках. Іноді немож­ливо забезпечити інтенсивний або тривалий догляд за людьми з серйозними порушеннями вдома, у таких випадках підтримка і догляд за хворими здійснюється в інтернаті або пансіонаті.

Останнім часом практикується створення маленьких сімей­них груп з 3 або 4 осіб, які проживають общиною поряд з мага­зинами, громадським транспортом і розважальними заклада­ми. Штат таких пансіонатів залежить від функцій, розміру цен­тру і потреб людей, що проживають там. У більшості інтернатів є старший службовець, доглядач або наглядач, завідуючий або відповідальний за догляд дітей і низка осіб допоміжного персо­налу, наприклад помічник по догляду та ін. Багато пансіонатів наймають кухарів, прибиральниць і садівників.

Інвалідам часто буває потрібне медичне лікування, і лікарні надають короткі і довготривалі послуги амбулаторно або в клі­ніці. Окрім медичного і сестринського догляду, підтримки з боку соціального працівника, інваліди в лікарні можуть також отримувати лікування і терапію від психотерапевтів або трудо-терапевтів. Інвалідів іноді поміщають у лікарню на короткі пе­ріоди, щоб створити умови для полегшення умов їх обслугову­вання родичам.

Із загальної суми виділених коштів у комітети соціального захисту в графствах Великобританії приблизно 30% виділяєть­ся на соціальну підтримку інваліда. Департамент соціальних служб має можливість надати в користування необхідне устат­кування для інваліда. Рада графства може виділити субсидію (дотацію) для оплати часткової вартості придбання пристосу­вання до будинку інваліда (наприклад, пандуса для інвалідних візків або установки туалету на 1 поверсі будинку інваліда). Значна кількість британських асоціацій опікуються інваліда­ми. Серед них - Королівський національний інститут допомо­ги сліпим, Королівський національний інститут допомоги глу­хим, Національна асоціація за психічне здоров'я, Ліга друзів лікарень. Національні інститути допомоги сліпим і глухим містять спеціальні школи для відповідних категорій дітей, піклуються про їх професійну підготовку і працевлаштування. Незрячим, які працюють у галузі інформаційних технологій або просто цікавляться комп'ютерами, надає допомогу Британська комп'ютерна асоціація, яка з 1995 р. має статус добродійної ком­панії. Очолює її Опікунська рада, відповідальна не лише за по­точну діяльність асоціації, але і за визначення цілей і шляхів розвитку організації. Британська комп'ютерна асоціація особ­ливу увагу приділяє навчанню незрячих роботі на комп'ютері, практиці використання електронно-обчислювальної техніки в побуті, навчанні, професійній діяльності тощо. Асоціація орган­ізовує курси з навчання комп'ютерним технологіям, проводить виставки спеціалізованого устаткування, випускає щокварталь­ний інформаційний бюлетень як по Л. Брайлю, так і на аудіока-сетах, дискетах. Таким чином, соціальним захистом інвалідів займаються державні, громадські і приватні організації.

У Швеції пенсія по інвалідності в системі народних пенсій дорівнює пенсії по старості. її отримують особи від 16 років і старше, що втратили працездатність через хворобу, інвалідність до пенсійного віку. Якщо людина піклується про неповноцін­ну дитину до 16 років, то в системі народних пенсій виплачуєть­ся і допомога на дітей.

Реалізація державної політики щодо інвалідів у Франції здійснюється шляхом контролю за законодавством з питань за­хисту прав інвалідів. У 2005 р. парламент прийняв відповідний закон, що урівняв права інвалідів та здорових громадян. Зокре­ма, дітям-інвалідам було дозволено за їх вибором відвідувати звичайні школи, в яких на даний час навчається половина та­ких дітей.

Для дорослих інвалідів, які можуть працювати, створено відповідні умови з реалізації права на працю. Кожне підприєм­ство зобов'язане надати інвалідам, які бажають працювати, 6 % робочих місць. Підприємство може відмовитися від виконання цих вимог і сплачувати щомісячну компенсацію органам соці­ального страхування. Проте, оскільки розмір такої компенсації досить великий, останнім часом значно скоротилася кількість підприємств, які відмовляють інвалідам у прийомі на роботу.

Проблеми інвалідів вирішуються соціальними працівника­ми спільно з трудотерапевтами. Трудотерапія - одна із нових професій. Головна мета трудотерапії - корекція фізичного і психіч­ного станів інвалідів за допомогою специфічної діяльності (тру­дової), здійснюваної з метою надання допомоги інвалідам і до­сягнення їх незалежності у всіх аспектах повсякденного життя.

Трудотерапевти працюють з інвалідами (різних вікових груп) і літніми людьми в центрах, госпіталях, школах, депар­таментах соціальних служб, громаді і вдома у клієнтів. У функції трудотерапевтів входять: оцінка стану інваліда, тера­певтична активність (поради, підтримка, підбір і установка ус­таткування, підбадьорювання, методи трудотерапевтичного лікування), додання максимуму незалежності інвалідові і по­ліпшення якості його життя.

Робота трудотерапевта багатогранна. Допомога і підтримка клієнта трудотерапевтом добирається конкретно до кожного індивідуального випадку. Це може бути: порада або практична допомога; спільні зусилля по наданню допомоги трудотерапев­том і соціальним працівником; зміна планування будинку інва­ліда або придбання спеціального устаткування для нього.

При обстеженні клієнта-інваліда вдома спочатку проводить­ся оцінка його потреб. Потім вирішується, який вид допомоги або послуг найбільш прийнятний для нього. Для надання допо­моги в повсякденному житті можливе залучення помічника по дому, який працює щодня або кілька годин кожного тижня. Помічник по дому робить покупки, готує їжу, пере білизну, миє інваліда. Трудотерапевт може надати інвалідові допомогу вдо­ма при вирішенні, яке устаткування або пристосування необ­хідно підібрати для полегшення життя інваліда. Може надава­тися допомога інвалідові по телефону або по інших засобах зв'яз­ку (за необхідності). Трудотерапевти і соціальні працівники до­помагають інвалідам і літнім клієнтам швидше реабілітувати­ся після хвороби і повернутися додому. У кожному госпіталі є відділення трудотерапії, де соціальний працівник і трудотера­певт розробляють програму для кожного клієнта. Вона узго­джується безпосередньо з клієнтом і його сім'єю. Методи, які використовуються у роботі з пацієнтами у відділенні трудоте­рапії, включають: застосування адаптаційного устаткування або інструментів; методи релаксації й управління стресом; специф­ічну фізичну активність; активність (діяльність) повсякденного життя; консультування; індивідуальну або групову роботу по підвищенню соціальної, фізичної і психологічної функції; роботу по підбору візків для пацієнта.


Читайте також:

  1. III. ДОПОМОГА ПОТЕРПІЛИМ ІЗ НЕДОСТАТНІМ ЧИ РАПТОВО ПРИПИНЕНИМ ДИХАННЯМ.
  2. Адаптаційні зміни суглобово-зв'язкового апарату спортсменів різних спеціалізацій.
  3. Адміністративно – територіальний устрій і соціальна структура Слобожанщини у половині XVII – кінці XVIII століття
  4. Адресна соціальна допомога
  5. Аксіологія права у структурі філософсько-правового знання. Соціальна цінність права.
  6. Але різних за значенням
  7. Але різних за значенням.
  8. Аналіз витрат від різних видів діяльності
  9. Аналіз зисків та витрат при інвестиціях в освіту
  10. Аналіз ризику при різних співвідношеннях імовірного прибутку і стратегій виробництва
  11. Аналіз формування доходів підприємства від різних видів діяльності
  12. Анатерм-114 є клеєм -герметиком прискореного затвердіння, що дозволяє використовувати його у конвеєрних виробництвах при складанні різних вузлів і деталей.




Переглядів: 2930

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Соціальна робота з жінками | Соціальне обслуговування літніх людей у зарубіжних країнах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.