Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Ресурси і технології інформаційних систем.

Слово «технологія» походить від грецького «techne», що означає мистецтво, вміння, майстерність, та грецького слова «Logos», що означає і ново, поняття, вчення.

«techne»+ «logos»= «технологія»

Згідно з визначенням ЮНЕСКО інформаційні технології (IT) — це комплекс взаємопов'язаних наукових, технологічних, інженерних дисциплін, що вивчають методи ефективної організації праці людей, зайнятих обробкою та зберіганням інформації, обчислювальну техніку, методи організації взаємодії з людьми та виробничим обладнанням, їх практичне застосування, а також пов'язані з цим обробленням соціальні, економічні та культурні проблеми.

Інформаційна технологія — це цілеспрямована організована сукупність методів, процесів та програмно-технічних засобів, об'єднаних у технологічний ланцюг, що забезпечує збір, зберігання, оброблення та передачу інформації з метою ефективної організації діяльності людей.

IT тісно пов'язана з інформаційними системами — її основним середовищем.

Інформаційна система (ІС) — це сукупність технічних та програмних засобів зберігання, передачі, оброблення інформації в певній предметній області для досягнення поставленої мети.

ІС можуть значно різнитися за типами об'єктів управління, характером та обсягом задач, які вони розв'язують, та рядом інших ознак, тому їх можна класифікувати за такими напрямами :

-за рівнем або сферою діяльності — державні, територіальні (регіональні), галузеві, об'єднань, підприємств або установ, технологічних процесів;

-за рівнем автоматизації процесів управління — інформаційно-пошукові, інформаційно-довідкові, інформаційно-керівні, системи підтримки прийняття рішень, інтелектуальні ІС;

-за ступенем централізації обробки інформації — централізовані ІС, децентралізовані ІС, інформаційні системи колективного використання;

-за ступенем інтеграції функцій — багаторівневі ІС з інтеграцією за рівнями управління (підприємство — об'єднання, об'єднання — галузь і т. ін.), багаторівневі ІС з інтеграцією за рівнями планування тощо;

-за типом ІС — фактографічні, документальні, документально-фактографічні.

 

IT Процес отримання потрібної користувачеві інформації, що складається з чітко регламентованих правил виконання операцій та етапів
ICS Засіб обробки інформації

Неможливо використовувати ІС без знання відповідної IT. З появою персональних комп'ютерів IT отримали новий імпульс для розвитку, все більше задовольняючи інформаційні потреби людей в професійній та побутовій діяльності.

Властивості IT:

-цілеспрямованість;

-доцільність;

-наявність компонентів та структури;

-взаємодія із зовнішнім середовищем;

-системна повнота;

-регулярність процесів;

-динамічність.

Технологічний процесобробки інформації — це комплекс взаємозв'язаних операцій перетворення інформації, виконаних у певній послідовності від її виникнення до використання користувачами для досягнення поставленої мети.

Інформація — це один з найцінніших ресурсів суспільства, таких, як нафта, газ, природні копалини, тому процес обробки інформації закономірно сприймати як технологію. Інформація являє собою продукт взаємодії свідомості та матерії.

Інформація передбачає наявність матеріального носія інформації, джерела інформації, одержувача інформації, каналу зв'язку між джерелом і приймачем інформації та наявність повідомлення.

Приміром, при передачі усного повідомлення як канал зв'язку можна розглядати повітря, що розповсюджує звукові хвилі. Одержувачами та джерелами інформації можуть бути люди.

Здобуття даних та знань (data and knowledge mining) завжди було та є пріоритетним напрямком розвитку людства.

Упродовж останнього десятиліття відбулося становлення нової науки, що вивчає IT, — ітології. ЇЇ предмет - IT та процеси їх створення та застосування [. Ітологія — це така ж фундаментальна наука, як філософія та математика.

IT поєднує об'єкти, дії, правила обробки інформації в індивідуальній та масовій виробничій діяльності. До складу IT входять мікроелектроніка, виробництво комп'ютерів та програмного забезпечення, зв'язок та телефонія, послуги мобільного зв'язку, забезпечення послуг Інтернет, автоматизація виробництва.

IT — це сукупність методів та способів розв'язання типових задач обробки інформації, їх програмна реалізація з детальним описом технології вирішення цих задач.

IT можна розглядати в концептуальному плані як методологічний базис формалізації, аналізу та синтезу знань, а в технологічному плані — як інструмент підвищення інтелектуальних можливостей людини.

Саме IT дозволяють перекинути міст між гуманітарними та природничими дисциплінами, здійснити інтеграцію різних галузей знань, духовного світу та матеріального виробництва.

Аналізуючи IT, доцільно застосувати критерій відношення між витратами і тим, як задовольняються інформаційні потреби користувачів, що визначається за формулою:

К = W - Z,

де: W — вартісна оцінка задоволення інформаційних потреб користувачів;

Z — витрати на розроблення і функціонування технології обробки даних.

1.2.Значущість використання інформаційних технологій в управлінні організацією для здійснення бізнесу на міжнародному рівні.

В історії розвитку цивілізації відбулося кілька інформаційних революцій. Інформаційна революція — це перетворення суспільних відносин, що відбуваються внаслідок змін у процесах оброблення інформації. Наслідком подібних змін у суспільстві був перехід людей зі сфери матеріального виробництва в інформаційну сферу. З'явилися нові суміжні спеціальності та збільшилася кількість людей, що професійно працюють у галузях, пов'язаних з обробленням інформації.

Перша інформаційна революція пов'язана з винаходом писемності га впровадженням першого лічильного пристрою — абака, що призвело до нових якісних та кількісних змін у засвоєнні та передачі інформації під покоління до покоління.

Друга інформаційна революція (середина XVI століття) викликана нинаходом логарифмічної лінійки.

організацію діяльності. З'явилися перші автоматизовані обчислювальні пристрої. Логарифмічна лінійка використовувалася при обчисленнях інженерами понад чотири століття.

Третя інформаційна революція (кінець XIX століття) зумовлена винаходом електрики, завдяки якій з'явились телеграф, телефон, радіо та пристрої, що дозволяють оперативно передавати інформацію на великі відстані. На зміну логарифмічній лінійці прийшов арифмометр.

Четверта інформаційна революція (70р. XX ст.) пов'язана з винаходом мікропроцесорної технології та появою персональних комп'ютерів. На початку 70-80 pp. на зміну різним типам рахівничок прийшли електронні калькулятори. На основі мікропроцесорів та інтегральних схем створювалися телевізори, комп'ютери, системи передачі даних, телекомунікації. Була створена глобальна комп'ютерна мережа — прототип сучасного Інтернету.

П'ята інформаційна революція (початок XXI століття) зумовлена процесами глобалізації у світовій економіці, розвитком телекомунікацій, електронним бізнесом.


Читайте також:

  1. D і 3D технології креслення в AutoCAD
  2. I. Теорія граничної продуктивності і попит на ресурси
  3. OLAP-Технології
  4. PR-ІНСТРУМЕНТАРІЙ І МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ
  5. PR-технології у виборчій кампанії.
  6. PR-технології.
  7. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  8. Web-технології
  9. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  10. Антропогенний вплив – це будь-який вплив, що здійснює людина на навколишнє середовище та його ресурси.
  11. Аудит захищеності інформаційних систем
  12. Аудит інформаційних систем.




Переглядів: 679

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Функції | Значущість використання інформаційних технологій в управлінні організацією для здійснення бізнесу на міжнародному рівні.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.