Фінанси
Хімія
Юриспунденкция

Ш. Еволюція правил гри в настільний теніс

В настільний теніс грають всюди, де можна встановити прямокутний стіл. По правилам змагань ігровим майданчиком для настільного тенісу є рівна ділянка розмірами 8х4,5м (10,75х5м; 12х6м; 14х7м), загороджена однотонними бар’єрами темного кольору висотою 75см (0,75м) та довжиною 1,5-2,3м (бар’єр являє собою каркас прямокутної форми з легких металевих трубок, обтягнутих тканиною чи м’яким пластиком й не мати гострих кутів; стійким, але легко падати, якщо штовхнути для попередження травм гравців), посередині якої стоїть стіл – з ігровою поверхнею прямокутної форми, яка знаходиться в горизонтальній площині (2,74х1,525м; висота - 0,76м). Стіл поділений по середині сіткою (183х15,25см). Всередині сітки по верхній кайомці (ширина - 1,5см) натягується шнур; сітка плетена з квадратними кліточками (1,3-1,5см); стійки сітки кріпляться до столу і відстають від бокової грані столу на 15,25см. Поверхня столу матова, темно-зеленого або голубого кольору, з 2 "боковими" та 2 "кінцевими" лініями білого кольору шириною 2см і середньою білою лінією шириною 0,3см.

Висота ігрового простору не нижче 4м (5м). Джерело світла повино бути розташоване не нижче 4м від рівня підлоги. Освітлення при цьому має складати 600 люкс. Підлога не світло фарбована і не яскраво блискуча; поверхня її не повинна бути цегляною, бетонною, кам’яною, керамічною і слизькою. Температура повітря в ігровому залі не нижче +16°С. Головний критерій столу - рівномірний відскок м’яча. Провіряють його наступним чином: з висоти 30см, кинутий м’яч, повинен відскочити на висоту не менше 23 см. Столи один від одного повинні знаходитись на відстані не менше 2 м. У грі беруть участь двоє (одиночна зустріч), або четверо гравців (парна зустріч). Суперники по черзі відбивають м’яч через сітку. М’яч повинен бути сферичний, з целулоїду білого або оранжевого кольору, матовий. Вага м’яча - 2,7г, діаметр - 40мм (4см). Ракетка для гри в настільний теніс може бути будь-якого розміру, форми і ваги з плоскою і жорсткою лопатю. Лопать, любий шар всередині лопаті і будь-який шар покриваючої чи клеючої речовини повинні бути суцільними та мати однакову товщину. Орієнтовні розміри ракетки: довжина - 26-30см.; ширина - 15-17см.; орієнтовна товщина дерева - 4-6мм.; вага 75-110г.; з накладкою 160-200г. Гума накладок – пухирчата (одношарова) і типу "сендвіч" (двошарова – пориста й одношарова). Накладки - чорна і червона.

Зустріч складається з 3, 5, або 7 партій.

Подача.

За жеребом один з гравців подає м’яч з лодоні (відкритої), чотири пальці якої стулені, а великий відведений в бік. М’яч повинен знаходитись над рівнем ігрової поверхні і за кінцевою лінією стола гравця, який подає. Гравець приблизно вертикально підкидає м’яч, не даючи йому обертатись і вдаряє по ньому ракеткою. Висота підйому м’яча не менше 16см. Під час подачі гравець повинен стояти на місці так, щоб ні його рука, на ракетка не були занесені над столом, а ноги не зрушили з місця. Після подачі м’яч повинен відскочити від столу на стороні того, хто подає, перелетіти через сітку не зачепивши її, і торкнутися столу на стороні суперника. Виконувати подачу з ходу не дозволяється. Під час подачі не можна висовувати ракетку за межі бокової лінії, яка є продовженням краю стола, а також ударяти по м’ячу долонею руки, що тримає ракетку.

Подача повторюється, якщо суперник підняв руку, що є сигналом про неготовність. Якщо м’яч при подачі зачепить сітку, або стояк до падіння на ігрову поверхню стола суперника, гра припиняється навіть тоді, коли гравець прийняв його на ракетку – виконується пере подача.

Гравець виграє в тому разі, коли його суперник невірно подав м’яч, торкнувся м’яча під час розиграшу ракеткою, кистю, або іншою частиною тіла до того як м’яч впаде на стіл. Гравець виграє очко і в разі, якщо його суперник, відбиваючи м’яч, торкнеться його двічі.

Не можна під час розиграшу м’яча торкатися сітки або стола. М’яч можна відбивати ракеткою, або кистю руки. Якщо відбиваючи м’яч, гравець випустить ракетку, він втрачає очко. Кожна помилка приносить очко його супернику.

Одиночна гра.

Партію виграє гравець (п), який першим набрав 11 очок за умови, що обидва гравці (п) не набрали по 10 очок; в цьому випадку партія буде виграна гравцем (п), який першим набере на 2 очки більше суперника.

Після кожних двох очок гравець (п), який приймав, буде подавати і т.д. до кінця партії, або до моменту, коли гравець (п) не набере 10 очок, або не буде введено правило прискорення гри. Якщо обидва гравці (п) набрали по 10 очок, або введено правило прискорення гри, черговість подачі та прийому залишається така сама, але коли гравець до кінця партії повинен подавати лише до розіграшу тільки одного очка. Правило прискорення гри вводиться у разі, якщо партія не закінчилася на протязі 10 хв. "чистого" ігрового часу, при умові, що обидва гравці (п) не набрали, як мінімум по 9 очок. Одного разу введене правило прискорення гри діє до кінця зустрічі.

Гравець (п) має право на перерву між партіями на протязі 1 хв., а також на короткочасну перерву для витирання рушником через кожні 6 розіграних очок; гравець має право на тайм-аут (перерва) - під час зустрічі - 1 раз.

У вирішальній партії зміни сторін та гравця який приймає, проводиться після того, коли один з гравців (п) набере 5 очок.

Парна гра.

Пара, що починає партію, вирішує, хто з партнерів подаватиме першим, а пара, що приймає - хто прийматиме першим. Подачу виконують так, щоб м’яч торкнувся спочатку правої половини стола того, хто подає, а потім пройшов над сіткою і торкнувся правої половини стола того, хто приймає відбиває м’яч. Далі відбиває партнер того, хто подає, після нього - партнер тог, хто приймає., і нарешті - той, хто подає. Потім кожен з гравців по черзі відбиває м’яч. М’яч відбитий поза чергою вважається програним.

За рахунку 10:10; 11:11; 12:12 і далі подача переходить від суперника до суперника після розиграшу кожного очка. Відповідно відбувається зміна місць тих, що приймають. Під час зміни сторін у вирішальній партії, коли одна з пар набере 10 очок, гравці, що подавали першими, можуть за своїм вибором змінити розміщення, або запропонувати це суперникам.

Стосовно правил, що введені з 1 вересня 2002 року:

- під час подачі між м’ячем та сіткою не повинно бути нічого;

- м’яч повинен бути видний гравцю, який приймає, на протязі всієї подачі.

1. I. Правильно визначена мета.
  2. V Суттю Я-концепції стає самоактуалізація в межах моральних правил і більше значимих особистісних цінностей.
  3. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  4. V. Етичні правила психологічних досліджень
  5. А ви слідуєте цім правилам, коли виступаєте публічно?
  6. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
  7. Аграрна еволюція українських земель у др. пол. ХVІІ - ХVІІІст.
  8. Адміністративна відповідальність за порушення митних правил
  9. Аналіз юридичних складів злочинів, що пов’язані з порушенням чинних на транспорті правил та в пошкоджені магістральних трубопроводів
  10. Антимонархічна революція 1952 р. в Єгипті.
  11. Б. Громадсько-політичний рух 60-90 рр. ХІХ ст. інтелігенції Росії та України, в центрі уваги яких був народ, селянська община та соціальна революція.
  12. Будучи, як правило, дочірніми фірмами великих компаній, вони існують за рахунок засобів венчурного капіталу і здійснюють чітко визначений вид діяльності.