Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Митне оформлення

План.

1. Поняття і порядок митного оформлення.

2. Особливості митного оформлення майна.

3. Режим митного оформлення іноземних інвестицій.

4. Митне оформлення вантажів з гуманітарною допомогою.

 

1.Відповідно до Митного кодексу (розділ Ш) митному оформленню підлягають товари і транспортні засоби, переміщувані через митний кордон України шляхом виконання ряду операцій посадовцями митниці відповідно до встановленого Держмитслужбою порядку.

Митне оформлення може проводитися в місцях розташування митниць, а також в зонах митного контролю. В цілях митного оформлення і митного контролю митниця може брати проби і зразки товарів для проведення їх дослідження. Підприємства або громадяни мають право ознайомитися з результатами дослідження.

Митні документи оформляються на українському або на офіційних мовах митних союзів, членом яких є Україна.

Основною процедурою митного оформлення є декларування товарів і інших предметів. Обов'язковому декларуванню підлягають: транспортні засоби, товари і предмети міжнародних, іноземних організацій і представництв. Вся решта предметів декларується у випадках, визначених Держмитслужбою України.

Декларування проводиться шляхом заяви по встановленій формі (письмової, усної, шляхом здійснення дій), де фіксуються дані:

– мета переміщення через митний кордон України;

– дані про самі товари і предмети;

– інші відомості, необхідні для митного оформлення і контролю.

Предмети, переміщувані через митний кордон громадянами, декларуються самими громадянами. Товари або інші предмети підприємств декларуються безпосередньо власником або на підставі договору іншими підприємствами, допущеними митницею до декларування. Таке допущення проводиться шляхом видачі такому підприємству свідоцтва про визнання його як декларанта. Для цього підприємство подає в митницю заяву, яка повинна бути розглянута протягом 15 днів з дня його надходження. За видачу свідоцтва стягується збір на рахунок Держмитслужби у встановлених розмірах.

Свідоцтво втрачає силу, якщо:

– воно не прийняте заявником протягом 6 місяців з дня винесення рішення про визнання підприємства як декларанта;

– не виконуються функції декларанта протягом 1 року з дня отримання свідоцтва.


2.Майном у митному праві вважаються:

– будь-які предмети, переміщувані через митний кордон України;

– продукція, зокрема та, на яку розповсюджуються права інтелектуальної власності;

– послуги і роботи.

Всі ці види майна не повинні бути призначені для купівлі-продажу і обміну.

Порядок митного оформлення ввезення/вивозу майна врегульований ст. 71 Митного кодексу України. Майно може бути тимчасово ввезено до України або тимчасово вивезено за межі її митної території на термін, що не перевищує 1 роки з дня пропуск його через митний кордон України. Термін тимчасового ввезення (вивозу) може бути продовжений з урахуванням тривалості господарської, наукової, гуманітарної і інших видів діяльності, здійснюваних з використанням такого майна, за умови подачі підприємством мотивованої заяви. Воно подається в митний орган, де майно знаходиться на контролі до закінчення терміну його тимчасового ввезення (вивозу).

У разі ввезення великої кількості майна його митне оформлення здійснюється із зобов'язанням зворотного вивозу в строк до 3-х місяців з моменту митного оформлення. Продовження терміну зворотного вивозу такого майна проводиться поетапно, на кожен наступний 3-х місячний термін до закінчення річного періоду. Продовження цього терміну зверху 1 роки здійснюється в аналогічному порядку

Однією з підстав для декларування тимчасового ввезення (вивозу) майна є письмове зобов'язання підприємства про зворотний вивіз (ввезенні) цього майна з підписом керівника підприємства і головного бухгалтера.

Митне оформлення тимчасового ввезення транспортних засобів регулюється Ухвалою Кабінету Міністрів України 1997 р. Тимчасово дозволяється ввозити на митну територію України громадянам і суб'єктам господарської діяльності для власних потреб 1 транспортний засіб на термін не більше 1 роки. При цьому транспортний засіб повинен бути зареєстрований за межами України.

Митне оформлення майна, що стало об'єктом купівлі-продажу або обміну, здійснюється декларантом вантажу у відповідній митниці в порядку, що діє при митному оформленні ввезення (вивозу) товарів.

 


3.Інвестиції в перекладі з латинського капіталовкладення. В Україні правовідносини у сфері іноземного інвестування регулюються ЗУ «Про режим іноземного інвестування» 19.03.1996 р. Іноземні інвестиції – це цінності, що вкладаються іноземними інвесторами в об'єкти інвестиційної діяльності з метою отримання прибутку або досягнення соціального ефекту. Підприємства з іноземними інвестиціями – це підприємства (організації) будь-якої організаційно-правової форми, іноземна інвестиція в статутному фонді яких складає не менше 10%.

Інвестиції бувають у вигляді:

– іноземної валюти;

– валюти України (наприклад, при реінвестиціях);

– цінних паперів (акцій, облігацій, векселів і ін.);

– корпоративних прав (наприклад, право власності на частку (пай) у статутному фонді господарського суспільства);

– рухомого і нерухомого майна, прав на нього;

– прав на об'єкти інтелектуальної власності;

– прав на здійснення господарської діяльності (наприклад, право користування природними ресурсами) та ін.

Митне оформлення ввезення іноземних інвестицій здійснюється в загальному порядку за умови надання суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) декларації, заповненої в митному режимі імпорт. При цьому майно, яке ввозиться до України як внеску іноземного інвестора до статутного фонду підприємств з іноземними інвестиціями, а також майно, яке ввозиться до України іноземними інвесторами з метою інвестування на основі зареєстрованих договорів (контрактів), звільняється від сплати мита. Ці договори реєструються в Міністерстві зовнішньоекономічних зв'язків і торгівлі (МЗЕЗторг), а будь-які інші іноземні інвестиції – у місцевих державних адміністраціях протягом 3-х днів після їх внесення. Суб'єкт ЗЕД подає в митний орган перший екземпляр картки державної реєстрації договору (контракту).

Також звільнення від сплати мита може бути застосовано при наданні підприємством простого векселя на суму мита з відстроченням платежу не більш як на 30 календарних днів з дня оформлення вантажної митної декларації.

Звільнення від мита на ввезення не розповсюджується на товари для реалізації або власного використання.


4.Митне оформлення вантажів з гуманітарною допомогою регулюється ухвалою Кабінету Міністрів України від 24.07.1993 р. «Про впорядкування прийому і розподілу гуманітарної допомоги» і Ухвалою Верховної Ради України від 19.02.1997 р. «Про тимчасовий порядок митного оформлення вантажів з гуманітарною допомогою, що поступають на митну територію України від іноземних фізичних і юридичних осіб».

Процес ввезення гуманітарної допомоги на митну територію України і її митне оформлення складається з декількох етапів:

1 етап. Визнання вантажу як гуманітарну допомогу. Включає:

– акредитацію одержувача вантажу в митному органі;

– розміщення вантажу під митний контроль на склад підприємства-одержувача до визнання комісією одержаних вантажів вантажами з гуманітарною допомогою. При цьому митні збори за знаходження вантажів з гуманітарною допомогою стягуються, починаючи з 91-го календарного дня після ухвалення вантажу під митний контроль;

– отримання виведень комісії.

2 етап. Митне оформлення вантажу.

3 етап.Звіт перед митним органом про використання вантажів, оформлених як гуманітарна допомога.

Відповідно до вказаної ухвали Верховної Ради України товари (предмети), що ввозяться як гуманітарна допомога, підлягають обов'язковому декларуванню в митному органі. Таку вантажну митну декларацію митний орган приймає за наявності таких документів:

– рішення Комісії із питань координації прийому, транспортування, охорони і розподілу гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України про звільнення від сплати мита і інших податків;

– підтвердження Держмитслужби ухваленого комісією рішення;

Якщо комісія не визнає вантаж як гуманітарну допомогу, його митне оформлення проводиться в режимі звичайного імпорту із сплатою митних платежів.


Читайте також:

  1. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  2. Банк приймає до оплати вимога-доручення від платника протягом 20 календарних днів із дати оформлення його одержувачем.
  3. Вантажна митна декларація як основний документ при здійсненні митного оформлення вантажів
  4. Види бойових документів і вимоги до їх оформлення
  5. Види бойових документів і вимоги до їх оформлення
  6. ВИМОГИ ДЕРЖСТАНДАРТУ ДО ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ.
  7. Вимоги до інтонаційного оформлення прочитуваного і декламованого. Прийоми його навчання
  8. ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ АНКЕТИ
  9. Вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору.
  10. Вимоги до оформлення реферату
  11. Вимоги до оформлення та зберігання документів
  12. Вихідні дані для проектування поздовжнього профілю, його елементи та оформлення




Переглядів: 640

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
МИТНІ ПЛАТЕЖІ | Митний режим щодо товарів і транспортних засобів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.