Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Ризики непередбачення витрат і перевищення кошторису витрат на виробництво та причини їх виникнення

Таблиця 13.14

Ризики незабезпечення господарської діяльності необхідним фінансуванням та причини їх виникнення

Таблиця 13.13

Вид ризиків Причини виникнення
Ризик незнаходження єдиного джерела фінансування діяльності підприємства в цілому чи окремого напряму Планування використання підприємством одного джерела фінансування (особливо, у випадку використання тільки власних коштів) та уникнення їх комбінування
Ризик неспрацювання обраного методу фінансування · планування підприємством фінансування діяльності самостійно (тільки за рахунок власних коштів); · орієнтація у фінансуванні на сторонні джерела; · імовірність виникнення дефіциту коштів, навіть за наявності декількох джерел фінансування; · недостатньо швидка та якісна робота банку, що обслуговують дану фірму.
Ризики зникнення джерел фінансування у ході реалізації конкретного проекту · ліквідація, банкрутство, арешт майна кредиторів підприємства, які користувалося його послугами; · законодавче повідомлення щодо недійсності плану з випуску ЦП, що передбачалося реалізувати; · зрив чи опротестування угод, доходи від яких повинні скласти певну частину у фінансуванні даної діяльності.

 

Вид ризиків Причини виникнення
Ризик зростання ринкових цін на ресурси · наявність імовірності здійснення помилки під час проведення аналізу та прогнозування кон’юнктури на ринках ресурсів; · можливість зміни в силу цілого ряду причин політики ціноутворення у деяких постачальників ресурсів; · наявність імовірності звуження ринків, на яких підприємство може вибирати найбільш оптимальних для себе постачальників
Ризик майбутнього підвищення плаваючої відсоткової ставки за кредитам, що надаються підприємству та зниження депозитної ставки по коштах, що зберігаються на рахунках в банках Зміна політичної та економічної ситуації в країні.
Ризик вимушеного зростання раніше запланованого розміру дивідендів по акціям, або виплат по паям підприємства (інших виплат з прибутку) Імовірність виникнення ситуації, за якої підприємство під впливом ряду причин повинно здійснити виплату дивідендів, що не планувалося раніше, чи збільшити раніше запланований їх обсяг.
Ризик, пов’язаний з виділенням асигнувань на непередбачені планом розвитку підприємства, заходи · імовірність технічних невдач у процесі створення інноваційного продукту та, як наслідок цього, необхідність проведення повторних дослідів і дослідних розробок; · необхідність доведення нових продуктів та технологій до повного впровадження, що є причиною підвищених матеріальних та трудових витрат; · імовірність появи необхідності організації посиленого контролю якості за ресурсами, що постачаються на підприємство, у разі виникнення непередбачених проблем з якістю (чи будь-якими характеристиками)
Ризик виплати надбавок за терміновість виконання робіт та поставок, внаслідок зриву їх контрагентами підприємства · імовірність появи необхідності користування підприємства послугами інших контрагентів (у випадку відмови постійних партнерів); · імовірність скорочення строків виконання робіт та поставок, що зумовить підвищення ціни виконання замовлення.

 

Зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) реалізується як на рівні держави, так і на рівні окремих фірм. У другому випадку ЗЕД виявляється в укладанні й виконанні контрактів з іноземними партнерами.

Структура ризиків ЗЕД велика і налічує, за висновками сучасних теоретиків ризику, близько 150 видів . Основними з них є [30]:

- країнні ризики, пов’язані з особливостями країни-партнера (політичні ризики (ризик націоналізації й експропріації; ризик трансферту, пов’язаний з обмеженнями на конвертування національної валюти; ризик розриву контракту через дії країни, в якій перебуває контрагент; ризик воєнних дій і громадянських заворушень); макроекономічні ризики, пов’язані з платоспроможністю країни-дебітора);

- ризики вибору і надійності партнера;

- маркетингові ризики,пов’язані з можливістю просування товарів на іноземні ринки збуту;

- транспортні ризики(регламентуються «Міжнародними комерційними умовами» — «Інкотермс»; ці ризики були розглянуті вище);

- комерційніризики, що виникають у процесі реалізації товарів і послуг (ризик відмови реєстрації товару у країні ввезення, ризик упущеної вигоди, ризик прямих фінансових втрат тощо); ступінь можливості ви­никнення комерційних ризиків становить близько 20% всіх інших ризиків і залежить від кожної конкретної ситуації;

- митні ризики (ризики, пов’язані з несвоєчасною сертифікацією товарів; ризики неправильного розрахунку митних платежів, акцизів, ПДВ тощо; ризики недотримання вимог щодо заповнення документів ЗЕД; ризики вибору транспортного засобу, що не відповідає вимогам Митної конвенції МДП).

Якісний аналіз дозволяє виділити велику групу ризиків, які можуть виникнути в процесі здійснення господарської діяльності. Розглянута вище класифікаційна система ризиків носить універсальний характер та може бути використана для вибору засобів управління ризиком у виробничо-господарській діяльності підприємств.


Читайте також:

  1. XVII ст.). Виникнення козацтва.
  2. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  3. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  4. Аграрне виробництво і його особливості
  5. Акти за формою Н – 5, Н – 1 та НПВ. Нещасні випадки пов’язані з виробництвом і не пов’язані з виробництвом.
  6. Алгоритм перевірки кошторису бюджетної установи
  7. Альтернативна вартість і незворотні витрати
  8. Аналіз витрат за центрами відповідальності.
  9. Аналіз витрат звичайної діяльності
  10. Аналіз витрат на 1 грн. вартості продукції
  11. Аналіз витрат на гривню товарної продукції
  12. Аналіз витрат на підприємстві за їх елементами та статтями калькуляції.




Переглядів: 919

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інвестиційні ризики та причини їх виникнення | Дух, душа, свідомість, їх місце в духовному світі людини

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.