Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Основні положення проекту

ПЛАН

Тема 2. Передінвестиційні дослідження

Мета заняття.Розглянути сутність інвестиційного проекту та його основних складових, а також висвітлити перспективи розвитку системи проектного фінансування в Україні; сутність та класифікацію інвестиційних проектів. Розвивати економічне мислення студентів, виховувати у них свідоме ставлення до майбутніх професійних обов’язків.

1. Сутність інвестиційного проекту. Характеристика складових частин інвестиційного проекту.

2. Класифікація інвестиційних проектів

3. Основні характеристики фаз інвестиційного проекту. Передінвестиційна фаза.

4. Проектний аналіз як засіб дослідження проекту. Методи проектного аналізу.

1. Сутність інвестиційного проекту. Характеристика складових частин інвестиційного проекту.

Формою реалізації інвестиційної діяльності на підприємстві є інвестиційний проект. Інвестиційний проект представляє собою системно обмежений і закінчений комплекс заходів, документів і робіт, економічним результатом якого є зростання багатства інвестора, фінансовим результатом – прибуток (дохід), метеріально-речовим – нові або реконструйовані основні фонди ( комплекси об'єктів), або ж придбання і використання фінансових інструментів або нематеріальних активів з наступним отриманням доходу.

(ЖУКОВ с18-23)

 

Інвестиційний проект як об'єкт управління.Поняття «інвестицій­ний проект» в останні роки широко застосовується фахівцями різних про­філів. Причому часто в нього закладається неоднаковий зміст. Буквально У перекладі «проект» - це «кинутий уперед». Таким чином, будь-який проект - це перспективна розробка, а інвестиційний проект - це розробка, пов'язана з інвестиційними вкладеннями. У методичних рекомендаціях з оцінки ефективності інвестиційних проектів і їх відбору для фінансування поняття «інвестиційний проект» визначається з двох позицій:

1) як справа, діяльність, захід, що припускають здійснення комп­лексу будь-яких дій, що забезпечують досягнення визначених цілей (одержання визначених результатів) через визначений проміжок часу;

2)як система організаційно-правових і розрахунково-фінансових документів, необхідних для здійснення будь-яких дій або таких діЯ що описують.

Галузь застосування зазначених понять різна. У визначенні поняття «інвестиції», присутня найважливіша ознака інвестицій - спрямованість на досягнення поставленої мети. Ця ж ознака властива будь-якому про­екту як і ознаки скоординованого комплексу дій, тимчасового обмеження та індивідуальності виконання. З цих позицій перше визначення відповідає усім вимогам, що висуваються до інвестиційного проекту:

- має бути спрямований на досягнення поставленої мети, визна­ченої в кількісному вираженні, і завершуватися при досягненні запланованих показників;

- повинен являти собою комплекс взаємозалежних заходів, ви­конання яких забезпечує досягнення поставленої мети;

- часовий відрізок здійснення проекту має бути чітко обмежений і структурований;

- інвестиційний проект повинен розроблятися в тісному зв'язку з умовами його реалізації, тобто бути індивідуальним. Разом з тим друге визначення (друга позиція) застосовується частіше, оскільки воно пов'язане з процесом розробки інвестиційного проекту. Тимчасове обмеження виконання будь-якого інвестиційного проекту означає, що досягнення поставленої мети відбувається тим раніше, чим менше час розробки проектно-кошторисної документації та інших заходів. Це ж визначає і величину одержуваного ефекту від реалізації інвестиційного проекту.

Таким чином, галуззю застосування першого визначення є розгляд інвестиційного проекту як об'єкта управління, друге визначення забезпе­чує характеристику повного складу проектно-кошторисної документації, процесу її розробки, обґрунтування, експертизи, ухвалення рішення про реалізацію проекту.

І Отже обидва визначення взаємно доповнюють одне інше в процесі ви-" н'ішн ходу розробки і здійснення інвестиційного проекту.

Проект як специфічний вид діяльності.Існують принаймні чотири ознаки, що виділяють проект серед інших заходів і видів діяльності.

1. Орієнтація на досягнення поставленої мети. Будь-яка люд­ська діяльність характеризується поставленою метою. Однак постановка чітких цілей у сфері проектної діяльності набуває особливого сенсу. Як правило, в інших сферах діяльності мета може коректуватись і навіть радикально переглядатись з ура­хуванням мінливих умов і потреб. Проектна діяльність є більш «твердою» з погляду поставлених цілей: радикальна відмова від первісних цілей фактично означає «смерть» проекту (при цьому, однак, може відбутись «народження» нового проекту). Чітка постановка кінцевої мети проекту допомагає успішно ре­алізовувати проект через правильне формулювання проміжних цілей і задач. Протягом останніх десятиліть була розроблена чітка методологія формулювання і досягнення цілей, викорис­товувана для планування проектної діяльності.

2. Обмежена тривалість у часі.Проект виконується протягом визначеного (як правило, заздалегідь установленого) терміну. У нього є більш-менш виражені початок і кінець. Проект закін­чується, коли досягнуті основні його цілі. Запорукою успішної реалізації проекту є оптимальний розподіл зусиль і ресурсів у часі, що забезпечується складанням графіків виконання робіт і заходів у рамках проектної діяльності. Дана ознака властива саме проекту, тому що інші види діяльності можуть здійсню­ватися у формі «разових» заходів і робіт або, навпаки, бути «безперервними» (наприклад, випуск товарів не має чіткого закінчення в часі і залежить від ринкової кон'юнктури).

3. Координоване виконання взаємозалежних дій. Проект склад­ний по своїй суті: він включає виконання багатьох дій (опе­рацій, заходів, робіт), що повинні бути певним чином ув'язані між собою в часі і просторі. Одні дії повинні здійснюватися паралельно, інші - мати строгу послідовність; будь-яке пору­шення синхронізації може поставити проект під загрозу. До­сить часто окремі види операцій у рамках проекту здійснюють різні суб'єкти (фізичні і юридичні особи) - учасники проектної діяльності. Оскільки проект - це складна система, що утворю­ється із взаємозалежних частин, існує сукупність спеціальних методів (системний аналіз) мінімізації ризиків і максимізації ефективності проектної діяльності.

4. Унікальність. Кожен проект має неповторні особливості й ознаки. Не існує абсолютно ідентичних проектів, навіть якщо в їх основі лежать однакові дії.

Будь-яка проектна діяльність має неминучі обмеження, серед яких обов'язковими є такі три («потрійні обмеження»):

1) обмеження в часі (випливає із згаданої вище особливості про­ектноїдіяльності обмеженої тривалості у часі);

2) грошово ресурсні обмеження;

3) обмеження, обумовлені технічним завданням (вимоги до видів і якості робіт й операцій, техніко-економічні показники об'єкта інвестиційної діяльності та ін.).

Наявні й ІНШІ обмеження, серед яких особливо слід виділити зовнішні умови реалізації проекту (інституціональні, економічні, правові та ін.).

 

 

(Аналіз інвестиційних проектів - Щукін Б.М.)

 

Інвестиційний проект є первинною організаційною ланкою інвестиційної діяльності. Розглянемо технологію розробки проекту як документованого плану дій інвестора, що містить максимально повний опис і обгрунтування запланованого використання коштів з метою їх нарощування. Послідовність розробки проекту показано на рис. 2.1.

 

Проект слід розглядати як сукупність таких складових:

 

o економічний опис - бізнес-план і матеріали для його обгрунтування;

 

o технічна документація;

 

o технологічна документація;

 

o контрактне супроводження - набір укладених або підготовлених контрактів (договорів) або інших форм закріплення майбутніх відносин між учасниками проекту;

 

o експертне супроводження - набір експертних висновків, оцінок або інших форм подання думок фахівців (фізичних або юридичних осіб), компетентних в оцінці процесів і явищ, з якими буде пов'язана реалізація проекту;

 

o інші документи, їх копії або аналітичні матеріали, що характеризують учасників проекту, ситуацію на ринку, установчі документи підприємств, копії звітів підприємств щодо фінансово-господарської діяльності, прогнози, свідоцтва про право власності на майно, нормативно-законодавчі акти державного та місцевого рівня, що впливають на проект.

 

Проект як план інвестування відіграє важливу роль на етапі прийняття рішення про початок його реалізації. Рівень конкретності та розробки проекту залежить від бажання і можливостей інвестора, особливостей сфери інвестування та прийнятих у країні обмежень.

 

 

Рис. 2.1. Продовження

 

Рис. 2.1. Закінчення

Проект потрібен безпосередньо інвесторові. У проекті відбиваються наміри інвестора, про які мають знати всі зацікавлені особи: партнери, банки, майбутні споживачі, преса, громадськість, трудовий колектив, органи влади, акціонери та ін.

 

Економічний аспект проекту у вигляді бізнес-плану має загальноприйняту структуру розділів, хоча вона може змінюватися залежно від галузевих і регіональних особливостей проекту. Як правило, бізнес-план інвестиційного проекту складається з 10-50 сторінок описів, коментарів, розрахунків, обгрунтувань.

 

Розглянемо можливий склад розділів і орієнтовні форми табличних матеріалів розрахункової частини інвестиційного бізнес-плану [9; 10].

 

 

У першому розділі інвестиційного проекту стисло викладають суть проекту: мету, обсяг інвестиційних витрат, технологію виробництва, доходи, окупність, ефективність, характер продукції, реальність збуту, можливих учасників, очікувані результати. Завдання цього розділу - на кількох сторінках подати основну інформацію, зацікавити партнерів і довести переваги проекту.

 

В наступних розділах грунтовно і послідовно розкривають зміст проекту за основними аспектами і заплановані дії щодо його реалізації.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  3. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  4. VII. Етап проектування
  5. VII. Етап проектування
  6. Автоматизація проектування напівзамовлених ВІС.
  7. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  8. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  9. Аналіз комерційної здійснимості (спроможності) проекту
  10. Аналіз чутливості інвестиційного проекту
  11. Артеріальний пульс, основні параметри
  12. Аудит проекту розробки ПЗ




Переглядів: 760

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Соціальні аспекти проекту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.