Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






В) Ризик виникнення непередбачених витрат і зниження доходів

Цей ризик виникає в тому випадку, коли: збільшуються ринкові ціни на ресурси або послуги, вище запланованого рівня; припускаються помилки в аналізі і прогнозуванні кон’юнктури на ринку ресурсів; змінюється політика ціноутворення у постачальників ресурсів, з якими укладено довготривалі угоди, що передбачають перегляд цін; зменшується кількість постачальників, серед яких можна знайти найбільш економічний варіант.

До цієї групи ризиків входять: ризик додаткових виплат за терміновість виконання робіт і поставок, що може трапитись в тому випадку, коли збільшується вартість замовлення і необхідно швидше його виконати і розмістити по споживачах; ризик необхідності виплат штрафних санкцій і арбітражних судових витрат, який виникає в тому випадку коли: підприємство забруднює оточуюче середовище; нанесено збитки життю і здоров’ю працівників підприємства, споживачам продукції; реалізується продукція, яка виготовлена з порушенням вимог стандартів; виникає матеріальна відповідальність підприємства за його зобов’язаннями перед клієнтами; неможливо врегулювати деякі претензії підприємства до контрагентам і виникає потреба звертатись до суду, а це додаткові витрати; ризик втрати прибутку у випадку вимушеної перерви в роботі підприємствачерез різні причини (встановлення нового обладнання, ліквідація наслідків певних подій і т.ін), а також ризик майбутнього підвищення процентної ставки кредиту, що наданий підприємству.

Торгові ризики – це ризики, пов'язані зі збитком через затримку платежів, відмовою від платежу в період транспортування товару, непостачання товару і т.ін.

Найбільш характерними різновидами цього ризику є: ризик відмови партнера від заключення угоди після проведення переговорів, який може виникнути в тому випадку коли необхідно змінити попередні умови контракту, або у випадку непорядності партнера, наприклад його перехід до конкуруючого підприємства, де йому запропонували кращі умови; ризик укладання угоди на умовах, які відрізняються від найбільш придатних або звичних для підприємства, наприклад, додаткові зобов,язання щодо постачання, страхуванню, наданню банківської гарантії і т.ін. Тобто, виникає ризик, коли підприємство не має достатньо досвіду, які б дали йому можливість укласти складний контракт на вигідних умовах; ризик укладання угоди з неплатоспроможним партнером. Цей ризик може виникнути як під час виконання замовлення, так і після надання послуги або відвантаження продукції. Це призводить до того, що підприємство несе певні витрати, які окупповуються несвоєчасно і потрібно або чекати або шукати нового партнера, а це нові додаткові витрати; ризик затримки виконання партнерами поточних договірних зобов,язань, що може призвести до втрат, які викликані порушенням графіків постачання, виконання робіт і т.ін.; ризик нанесення збитків третім особам,що включає в себе ризик забруднення оточуючого середовища і ризик нанесення морального і матеріального збитку громадянам; ризик заключення угод на обсяги поточного забезпечення виробництва, які не забезпечуються збутом готової продукції.Даний ризик пов,язаний з ризиком непотрібності продукції, і проявляється в тому, що сировини і комплектуючих деталей набагато більше замовляється ніж можна реалізувати виготовлену з них продукцію.

Останнім часом деякі види виробничих та торгових ризиків об,єднають в одну групу –маркетингові ризики.

ФІНАНСОВІ ризики пов'язані з імовірністю втрат фінансових ресурсів (тобто коштів) і в першу чергу характерні для фінансових установ, проте є приклади виникнення таких ризиків і в діяльності інших видів підприємств.

Фінансові ризики поділяються на два види: ризики, пов'язані з купівельною спроможністю грошей, і ризики, пов'язані з вкладенням капіталу (інвестиційні ризики).

До ризиків, пов'язаних з купівельною спроможністю грошей, належать такі різновиди ризиків: інфляційні і дефляційні ризики, валютні ризики, ризики ліквідності.

Інфляція означає знецінювання грошей і, як наслідок, зростання цін. Дефляція - це процес, зворотній інфляції, що проявляється у зниженні цін і відповідно у збільшенні купівельної спроможності грошей.

Інфляційний ризик - це ризик того, що при зростанні інфляції одержані грошові доходи знецінюються з погляду реальної купівельної спроможності швидше, ніж зростають. За таких умов підприємець несе реальні втрати.

Дефляційний ризик - це ризик того, що при зростанні дефляції відбувається падіння рівня цін, погіршуються економічних умови підприємництва і знижуються доходи.

Валютні ризики представляють з себе небезпеку валютних втрат, пов'язаних зі зміною курсу однієї іноземної валюти щодо іншої, при проведенні зовнішньоекономічних, кредитних і інших валютних операцій.

Ризики ліквідності - це ризики, пов'язані з можливістю втрат при реалізації цінних паперів або інших товарів через зміну оцінки їхньої якості і споживчої вартості.

Інвестиційні ризики (ризики пов,язані з вкладенням капіталу)містять у собі наступні підвиди ризиків: ризик втраченої вигоди, ризик зниження прибутковості, ризик прямих фінансових втрат.

Ризик втраченої вигоди - це ризик настання непрямого (побічного) фінансового збитку (неодержаний прибуток) у результаті нездійснення певного заходу (наприклад, страхування, хеджування, інвестування і т.ін.).

Ризик зниження прибутковості може виникнути в результаті зменшення розміру відсотків і дивідендів по портфельних інвестиціях, по внесках і кредитах.

Ризик зниження прибутковості включає наступні різновиди: відсоткові ризики і кредитні ризики.

До відсоткових ризиків належить небезпека втрат комерційними банками, кредитними установами, інвестиційними інститутами, селинговими компаніями, що можуть виникнути в результаті підвищення відсоткових ставок, які вони виплачують по залучених коштах, над ставками по наданих кредитах. До відсоткових ризиків належать також ризики втрат, що можуть понести інвестори в зв'язку зі зміною дивідендів по акціях, відсоткових ставок на ринку по облігаціях, сертифікатах і інших цінних паперах.

Кредитний ризик - небезпека несплати позичальником основного боргу і відсотків, що приєднуються кредитору. До кредитного ризику належить також ризик такої події, при якій емітент, що випустив боргові цінні папери, виявляється неспроможним виплачувати відсотки по них чи основній сумі боргу.

Кредитний ризик може включати наступні різновиди: біржовий ризик, селективний ризик, ризик банкрутства.

Біржові ризики являють собою небезпеку втрат від біржових угод. До цього ризику належать ризик неплатежу по комерційних справах, ризик неплатежу комісійної винагороди брокерської фірми і т.ін.

Селективні ризики (лат. selectio - вибір, добір) - це ризик неправильного вибору видів вкладення капіталу, виду цінних паперів для інвестування в порівнянні з іншими видами цінних паперів при формуванні інвестиційного портфеля.

Ризик банкрутства являє собою небезпеку в результаті невірного вибору вкладення капіталу, повної втрати підприємцем власного капіталу і нездатності його розрахуватися за взятими на себе зобов'язаннями.


Читайте також:

  1. II. Елементи операційних витрат
  2. III Етап: Складання карти ризиків авіакомпанії й ранжирування виявлених ризиків
  3. III. РИЗИК ТА ПРИБУТКОВІ СТАВКИ
  4. IV Етап: Вибір стратегії керування виявленими ризиками й виділення пріоритетних напрямків роботи
  5. V. Інші витрати
  6. XVII ст.). Виникнення козацтва.
  7. А) Ризик непотрібності виробленої продукції
  8. Абстрактна небезпека і концепція допустимого ризику.
  9. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  10. Автоматизація обліку витрат на виробництво засобами універсального програмного продукту
  11. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  12. Адміністративні витрати, витрати на збут, інші операційні витрати, інші витрати та їх облік




Переглядів: 1072

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Б) Ризик посилення конкуренції | Загальна характеристика управлінських (організаційних) ризиків підприємства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.