Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Розрахунки розрахунковими чеками

Розрахункові чеки застосовуються тільки у безготівкових розрахунках. Виписується чекодавцем на спеціальних бланках, які виготовляються банкнотно-монетним двором НБУ на спеціальному папері. Розрахункові чеки сформовані в книжки по 10,20,25 аркушів. Це бланки суворого обліку і враховуються на 9821 «бланки суворого обліку» в умовній оцінці 1 грн. за чекову книжку. Розрахункові чеки можуть використовуватись також фізичними особами для разових операцій з юр. особами. Для таких розрахунків виготовляються чеки окремими бланками. Їх облік ведеться окремо від обліку чекових книжок. Чекові книжки банк-емітент видає на термін до одного року, а чеки фізичним особам – терміном до 3-х місяців від дати їх видачі. Термін дії кожного чека 10 календарних днів не враховуючи день виписки.

Розрахунковий чек виписується платником у момент визначення суми платежу. Розрахунки чеками є гарантованою формою оплати для чекодержателя. Ця гарантія забезпечується шляхом попереднього депонування на 2602 – це спеціальний рахунок «кошти в розрахунках суб'єктів господарювання».

Для отримання чекової книжки в банк надається: заява встановленої форми, платіжне доручення на перерахування суми ліміту. Після перевірки заповнення наданих документів заява передається до каси. На заяві та талоні проставляються номери чеків. Після цього заява і чекова книжка передається відповідальному виконавцю. Талон залишається в касі. Відповідальним виконавцем заповнюється внутрішня сторона обкладинки чекової книжки. Після цього чекова книжка і заява передаються контролеру. Від контролера – в касу, де їх клієнт і отримує. Касир підписує талон до заяви передає відповідальному виконавцеві для обліку це д9910 к9221 - 1 грн. Заява залишається в банку документів у документах дня. Сума ліміту списується (фіз, юр) д2600(2620) к2602(2622)

Всі чекові книжки реєструються в спеціальній реєстраційній карточки. Аналогічно враховуються чеки фіз.. осіб.

Для отримання платежу чекодержатель подає чек з реєстром у свій банк. Якщо і чекодержатель, і чекодавець обслуговуються одним банком, то чекодержатель подає чек і реєстр у 3-х примірниках. Після відповідної перевірки документів сума чеку списується по д2602 к2600.

Якщо чекодавець і чекодатель обслуговуються різним банком, то вони надають чек у 4-ох примірниках.

1д9831 к9910

2,3– спецзв’язком відсилається до банку чекодавця, де ця сума і списується з рахунку 2602 і перерах у банк чекодержателя для зарахування на його поточний рахунок

4– примірник з відміткою банку повертається чекодержателю

6.5. Розрахунки у формі акредитивів

(самостійне вивчення)


Тема 7. Операції банків з іноземною валютою

1. Облік неторговельних поточних операцій з іноземною валютою.

2. Порядок обліку валютно-обмінних операцій через обмінні пункти.

3. Оформлення та облік поточний торговельних операцій в іноземній валюті.

 

7.1. Облік неторговельних поточних операцій з іноземною валютою.

Безпосереднє обслуговування ЗЕД здійснюють уповноважені банки. Для цього банк повинен отримувати ліцензію НБУ на право здійснення таких операцій. НБУ видається також дозвіл, до якого додається додаток, тобто перелік операцій, які може здійснювати конкретний банк. НБУ може видавати також індивідуальні ліцензії резидентам і нерезидентам для здійснення разової валютної операції на період, необхідний для здійснення такої операції, визначає порядок і термін видачі ліцензії, а також підстави для відмови видачі ліцензії.

В умовах використання принципу мультивалютності, операції в іноземній валюті здійснюють на одних і тих же балансових та позабалансових рахунках. Їх відрізняє тільки встановлені коди валют:

USD – 840

RUR – 643

UAH – 980

EUR – 978

Мінімальна кількість знаків – 5, мах – 14. НБУ є головним органом валютного контролю. У сфері валютного контролю беруть також участь: державна податкова інспекція України, міністерство зв’язку України і державний митний комітет. Всі операції з іноземною валютою поділяються на 2 великі групи:

· Торговельні операції–(пункт 7.3)

· Неторговельні операції – не пов’язані з комерційною діяльністю суб'єктів господарювання, юр. та фіз. осіб, резидентів та нерезидентів, експортом та імпортом, а також з рухом капіталу. Це такі як: оплата витрат, пов’язаних із відрядженням за кордон, виплата авторських винагород фіз. особам, перекази ЗП,стипендії, пенсії, аліменти, мат допомога, валюто обмінні операції. Операції з продажем іноземною валютою виконуються як за ринковим курсом, так і за курсом НБУ. Але є такі, які враховуються тільки за офіційним курсом – це облік доходів та витрат, отриманих і сплачених в іноз валюті і коли відбувається конверсія однієї валюти на іншу.

Операції з купівлі іноз. валюти

Оприбутковуємо суму купленої іноземної валюти прибутковим, інвалютним касовим ордером д1001 (1002) к3800.

Видаємо гривню видатковим гривневим касовим ордером д3801 к1001(1002)

Меморіальним ордером обліковуємо курсову різницю коли курс НБУ вищий за курс купівлі банку д3801 к6204

Операції з продажу↘курс НБУ нижчий за курс купівлі банку д6204 к3801

Оприбутковуємо нац. Валюту в касу прибутковим гривневим касовим ордером д1001(1002) к3801

Видаємо валюту видатковим інвалютним касовим ордером д3800 к1001(1002)

Меморіальним ордером обліковуємо курсову різницю якщо курс продажу банку вищий за курс НБУ д3801 к6204

↘ якщо курс продажу банку нижчий за курс НБУ д6204 к3801

Перекази за кордон і із-за кордону. З поточного рахунку переказ здійснюється на основі доручення. Банки спочатку суми переказу зараховують на 2909 «інша кредиторська заборгованість». Операції відображаються в обліку таким чином:

Переказ з поточного рахунку і перерахування іноземному банку д2620 к2909Д2909 к1500(3900)

Переказ готівкою і перерахування іноземному банку д1001 к2909 д2909 к1500(3900)

Комісія за переказ готівки у грн. д1001 к6110

Комісія з поточного інвалютного рахунку д2620 к2800 д3801 к6110

Перекази з-за кордону. Вони надходять на ім'я фіз. осіб і зараховуються на їх поточ. рахунки 2620. Якщо поточ. рах відсутній, то на 2909 д3900, 1500, 1600 к2620(2909). Отримувачу надсилається повідомлення, який повинен пред’явити паспорт при отриманні грошей. За його бажанням банк може видати іноз вал або гривневий еквівалент.

Інкасо іноземної валюти. Вона полягає в тому, що уповноважений банк пред’явлено іноземну валюту та інші платіжні документи на купує в даний момент, а лише після того, як відповідний іноз банк підтвердить її платність. На інкасо уповноважені банки за наявності згоди банків кореспондентів можуть приймати вилучені іноземні банкноти, готівкову іноземну валюту, дозволену до купівлі, яка викликає сумнів у платності і має значні пошкодження дорожніх чеків іноз банків.

Для прийому іноз валюти банк видає клієнту заповнену заяву заповненої форми в 2-х примірниках, де вказується номінал іноземної валюти, номери банкнот, заповнену суму іноземної валюти. Клієнту видається квитанція в підтвердження про прийняття іноз вал на інкасо. Прийняті цінності враховуються д9830 «документи і цінності прийняті на інкасо» к9910. У встановлений термін цінності відсилаються відповідному іноземному банку д9831 «документи і цінності, відправлені на інкасо» к9830.

У разі отримання від іноз банку-емітента суми грошового покриття: д1500, 1600, 3900 за офіційним курсом у к2909

Одночасно д9910 к9831.

Клієнт сповіщається про суму, яка надійшла. За бажанням клієнта видається або в грн. або в іноз вал, але за вирахуванням комісійної винагороди за встановленими тарифами. За вирахуванням комісіїд2909 к2620 н а суму утриманої комісії д2909 к3800 на суму гривневого еквівалента комісії д3801 к6110

Якщо прийнята на інкасо іноз валюта не реалізована іноз банком вона повертається назад і далі за бажанням клієнта цінності повертаються клієнту або, за його згодою, знищуються банком

7.2. Порядок обліку валютно-обмінних операцій через обмінні пункти

Обмінні пункти – це структурні підрозділи банку. Відкриваються згідно з наказом керівника банку. Банк на кожний обмінний пункт отримує торговий патент і сплачує його вартість. Для проведення обмінних операцій в кожному обмінному пункту встановлюється ліміт гривні та іноз вал. На основі заявки касиру обмінного пункту відповідальний виконавець складає відповідні балансові та позабалансові ордери в нац. та іноз валютах

Списання бланків суворого обліку д9910 (в умовній оцінці 1 грн) к9821 1 грн за кількістю щтук

Аванс нац. д1003.980 (нац. валюти)к1001.980

Аванс інозвалд1003.840.643.980.978 к1001.840.643.980.978

7.3. Оформлення та облік поточний торговельних операцій в іноземній валюті

Валютні операції виконуються за таких умов

ТОД – це вал операція за договором, умови якого передбачають виконання цієї операції в день укладання договору

ТОМ –в перший день після укладання договору

СПОТ -надругий день після укладання договору

Форвард –пізніше ніж на 2-й робочий день після дня укладання договору

 


Тема 8. Документальне оформлення та облік ОЗ та НМА.

1. ОЗ та НМА, їх класифікація та бух облік.

2. Придбання ОЗ та НМА.

3. Облік нарахованої амортизації ОЗ та НМА.

4. Облік переоцінки ОЗ.

5. Облік вибуття.

6. Інвентаризація.

 

8.1. ОЗ та НМА, їх класифікація та бух облік.

Самостійно


Читайте також:

  1. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  2. АКТУАРНІ РОЗРАХУНКИ
  3. Актуарні розрахунки
  4. Безготівкові розрахунки
  5. Безготівкові розрахунки із застосуванням платіжних доручень, платіжних вимог-доручень, платіжних вимог
  6. Безготівкові розрахунки фізичних осіб розрахунковими чеками
  7. Безготівкові та готівкові розрахунки
  8. В. Розрахунки через Інтернет
  9. Взаємні розрахунки між бюджетами.
  10. Взаєморозрахунки з контрагентами та податковий облік: основні принципи
  11. Вплив фьючерсних бірж на ціноутворення та фінансові розрахунки
  12. Гідроенергетичні розрахунки




Переглядів: 599

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Д1001 (нал), 2620 (з потрах) к2630 | Придбання ОЗ та НМА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.