Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Практичні завдання контрольної роботи

Задача 1.

Визначте, до якого бюджету треба віднести вказані видатки:

- утримання дитячих садків комунальної власності району в місті;

- утримання державної пожежної охорони в м. Алчевську;

- утримання поліклініки міського управління охорони здоров’ я;

- утримання Національної академії аграрних наук України;

- утримання обласного суду;

- утримання Національної академії аграрних наук України;

- видатки на проведення виборів народних депутатів України;

- утримання дитячого садка, що належить підприємству Міністерства промислової політики;

- поповнення книжкового фонду районної бібліотеки;

- будівництво загальноосвітньої школи-інтернату в місті районного підпорядкування.

Задача 2

Із запропонованих напрямів формування доходів бюджету визначте окремо суму податкових і неподаткових надходжень (у тис. грн.): податок на доходи фізичних осіб - 16 834; доходи від некомерційного та побічного продажу - 15; державне мито - 1; плата за землю - 3 726; доходи від власності та підприємницької діяльності - 5; власні надхо­дження бюджетних установ - 3; податок на додану вартість - 887; рент­на плата - 637.

Задача 3

Визначте окремо суми доходів місцевих бюджетів, що не врахову­ються і враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів (у тис. грн.): місцеві податки і збори - 267; плата за ліцензії на впро­вадження певних видів господарської діяльності, що видаються обла­сними державними адміністраціями, - 68; надходження дивідендів, нарахованих на акції господарських товариств, що є у власності відпові­дної територіальної громади, - 26; плата за оренду майнових комплексів, що перебувають у комунальної власності, - 17; надходження адміністра­тивних штрафів, що накладаються районними державними адмініст­раціями, - 83.

Задача 4

Визначте середньорічну кількість ліжок і загальну кількість ліжко- днів за даними лікувально-профілактичного закладу на підставі нижче- наведених умов. У центральній районній лікарні на 1 січня планового року є 225 ліжок. Наприкінці жовтня планового року вводиться в екс­плуатацію новий лікувальний корпус на 75 ліжок. Кількість днів фун­кціонування одного ліжка на рік - 320.

Задача 5

Складіть кошторис лікарні, розрахуйте витрати лікарні за такими напрямами:

• видатки на харчування;

• придбання медикаментів і перев’язувальних матеріалів;

• нарахування на заробітну плату.

Для складання кошторису районної лікарні є такі показники: се­редньорічна кількість ліжок - 280 од.; кількість днів функціонування одного ліжка - 320 днів. Норма витрат на один ліжко-день: харчування 15 - грн.; придбання медикаментів і перев’язувальних матеріалів - 5,80 грн. Передбачені також витрати за окремими кодами економічної класифікації: предмети, матеріали, обладнання та інвентар - 20 000 грн.; придбання обладнання і предметів довгострокового користування - 35 000 грн.; капітальний ремонт - 50 000 грн.; оплата комунальних послуг та енергоносіїв - 31 000 грн. Заробітна плата медичного пер­соналу - 67 890 грн.

Задача 6

Визначте середньорічну кількість ліжок і загальну кількість ліжко- днів за даними лікувально-профілактичного закладу на підставі нижченаведених умов. У центральній районній лікарні на 1 січня плано­вого року є 525 ліжок. Наприкінці жовтня планового року вводиться в експлуатацію новий лікувальний корпус на 45 ліжок. Кількість днів функціонування одного ліжка на рік - 318.

Задача 7

У дільничній лікарні на початок планового року є така кількість ліжок: у пологовому відділенні - 40, хірургічному - 70, дитячому - 80, інших - 140. У плановому році у зв’язку з перебудовою частини го­сподарського корпусу під стаціонар кількість ліжок збільшується: в хірургічному відділенні до 120, дитячому - 110, інших - 215. Визначте середньорічну кількість ліжок і загальну кількість ліжко-днів за дани­ми лікувально-профілактичного закладу. Середня кількість днів функці­онування ліжка - 280 днів.

Задача 8

У міській лікарні на 1 січня планового року кількість ліжок - 450, зокрема у дитячому відділенні - 40, інфекційному - 120, онкологіч­ному - 20, решті відділень - 270. Кількість днів функціонування одного ліжка протягом року відповідно за відділеннями: 330, 280, 195, 340. У плановому році передбачається капітальний ремонт лікувального корпусу, у зв’язку з чим з 1 червня до 1 жовтня в інфекційному від­діленні функціонуватиме 60 ліжок. Визначте середньорічну кількість ліжок і загальну кількість ліжко-днів за даними лікувально-профілак­тичного закладу.

Задача 9

Визначте суму податків і зборів місцевого бюджету м. Алчевськ (у тис. грн.) за такими даними: плата за землю - 5 000; єдиний податок - 350; податок з нерухомості - 88; плата за торговий патент - 95; ринко­вий збір - 162; збір за паркування автотранспорту - 50; туристичний з6ір - 8; податок з власників транспортних засобів - 605; збір за видачу ліцензій і сертифікатів - 10; податки на доходи - 16 823; державне ми­то - 25; податок на прибуток підприємств, що належать до комунальної власності, - 411.

Задача 10

Визначте загальний розмір призначеної житлової субсидії та її розмір на кожний вид послуг, якщо у двокімнатній квартирі загальною площею 75 м2 прописано 4 особи (одна неповнолітня дитина), їх сукуп­ний дохід за три місяці становить 8 950 грн., загальний місячний розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання - ? грн., зокрема (в грн.): квартирна плата - 75,55, опалення - 331,0, гаряче водопостачання - 80,21, холодне водопостачання - 29,30, газопоста­чання - 26,60, електроенергія - 25,60. Обов’язкова частина плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання - ? % середньо­місячного сукупного доходу.

Задача 11

Складіть кошторис видатків лікарні та розрахуйте витрати воєнно­го госпіталю за такими напрямами: видатки на харчування; придбання медикаментів і перев’язувальних матеріалів; нарахування на заробітну плату. Для складання кошторису районної лікарні є такі показники: середньорічна кількість ліжок - 210 од.; кількість днів функціонування одного ліжка - 310 днів; норма витрат на один ліжко-день: харчування -

5.50 грн.; придбання медикаментів і перев’язувальних матеріалів -

7.50 грн. Передбачені також витрати за окремими кодами економічної класифікації: предмети, матеріали та інвентар - 40 000 грн.; придбання обладнання і предметів довгострокового користування - 45 000 грн.; капітальний ремонт - 80 000 грн.; оплата комунальних послуг - 31 000 грн. Заробітна плата медичного пер­соналу - 87 490 грн.

Задача 12

Розрахуйте заробітну плату вчителя української мови та літератури вищої кваліфікаційної категорії, що є класним керівником 4 класу та завідує кабінетом, а також має звання “заслужений вчитель” (стаж пе­дагогічної роботи - 25 років).

Задача 13

Визначте середньорічну кількість ліжок і загальну кількість ліжко - днів за даними лікувально-профілактичного закладу На початок плано­вого року ліжкова мережа лікувально-профілактичних закладів у районі становитиме 1 485 ліжок. Відповідно до соціально-економічного плану розвитку кількість ліжок на кінець планового року буде доведена до 1 525. Середня кількість днів функціонування ліжка на рік - 315.

Задача 14

Визначте, до якого бюджету зараховуються названі нижче доходи:

- кошти від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у комунальній власності області;

-,надходження від реалізації комунального майна міста;

-,надходження від податку на прибуток підприємств комунальної власності міста з районним поділом;

- надходження від загального обсягу податку на доходи фізичних осіб, що справляється на території селища;

- надходження від відчуження частки державного майна;

- надходження від податку на доходи фізичних осіб, що справляється на території міста районного значення;

- надходження від продажу комунального майна району;

- надходження від акцизного податку, що справляється на території міста обласного значення;

- плата за землю, що справляється на території міста обласного значення.

Задача 15

Визначте окремо суму поточних видатків і видатків розвитку міського бюджету за такими напрямами використання коштів бюджету (в тис. грн.): соціальний захист і соціальне забезпечення - 2 844; со­ціально-культурна сфера - 493; інвестиційна діяльність - 43; сплата основної частини боргу органів місцевого самоврядування - 12; охорона здоров’я - 6 170; державне управління - 628; придбання обладнання, транспортних засобів та іншої техніки - 252; реалізація програми соціально-економічного розвитку міста - 351; фізична культура і спорт - 146, проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що підлягає продажу, - 25.

Задача 16

Визначте суму офіційних трансфертів місцевого бюджету (в тис. грн.) за такими даними: дотації з Державного бюджету України -

4 400; надходження коштів з бюджетів нижчих рівнів - 1 600; суб­венції - 24 004; невикористані кошти цільового фінансування - 400; місцеві податки і збори - 2 400.

Задача 17

Розрахуйте заробітну плату вчителя англійської мови вищої ква­ліфікаційної категорії, що є класним керівником 9 класу та завідує кабі­нетом (стаж педагогічної роботи - 15 років).

Задача 18

Визначте загальний розмір призначеної житлової субсидії та її розмір на кожний вид послуг, якщо у двокімнатній квартирі загальною площею 65 м2 прописано 4 особи (дві неповнолітні дитини), сукупний дохід яких за півроку становить 8 150 грн., загальний місячний розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання - ? грн., зокрема (у грн.): квартирна плата - 76,55; опалення - 334,0; гаряче водопостачання - 80,21; холодне водопостачання - 29,30; газо­постачання - 26,60; електроенергія - 45,60. Обов’язкова частина плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання - ? % серед­ньомісячного сукупного доходу.

Задача 19

Визначте середньорічну кількість учнів і кількість класів за пара­лелями на 1 січня і 1 вересня планованого року, якщо є такі дані про контингент учнів початкової та старшої середньої школи на початок планованого року: у 1-х класах - 77 осіб; у 2-х класах - 73 особи; у 3-х класах - 78 осіб; у 4-х класах - 92 особи; у 5-х класах - 78 осіб; у 6-х класах - 106 осіб; у 7-х класах - 104 особи, у 8-х класах - 119 осіб; у 9-х класах - 90 осіб; у 10-х класах - 80 осіб. Прийом до 10-х класів передбачається в розмірі 80 % від контингенту учнів 9-х класів.

Задача 20

Визначте, як розподіляються між окремими видами місцевих бюд­жетів такі видатки: утримання апарату обласних і районних рад; харчу­вання дітей у школах; утримання судово-медичної експертизи; виплата заробітної плати працівникам місцевої пожежної охорони; утримання первинної амбулаторно-поліклінічної допомоги; утримання загально­освітньої середньої школи сільської місцевості; утримання місцевої бібліотечної справи; утримання місцевих будинків культури; утримання шкіл-інтернатів; утримання органів місцевого самоврядування; утриман­ня і розвиток місцевої музейної справи.

Задача 21

Визначте окремо суми видатків місцевих бюджетів, що врахову­ються і не враховуються при визначенні обсягу бюджетних трансфертів (у тис. грн.): освіта - 787; первинна медико-санітарна допомога - 388; місцева пожежна охорона - 36; культурно-мистецькі програми місцево­го значення - 39; постійно діючі курси підвищення кваліфікації пра­цівників АПК, що перебувають у комунальній власності, - 7; місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення - 454; будівництво та ремонт доріг місцевого значення - 251; позашкільна освіта - 128.

Задача 22

Визначте суму податків і зборів місцевого бюджету м. Алчевськ (у тис. грн.) за такими даними: плата за землю - 5 000; єдиний податок - 350; податок з нерухомості - 88; плата за торговий патент - 95; ринко­вий збір - 162; збір за паркування автотранспорту - 50; туристичний з6ір - 8; податок з власників транспортних засобів - 605; збір за видачу ліцензій і сертифікатів - 10; податки на доходи - 16 823; державне ми­то - 25; податок на прибуток підприємств, що належать до комунальної власності, - 411.

Задача 23

Визначте загальний розмір призначеної житлової субсидії та її розмір на кожний вид послуг, якщо у двокімнатній квартирі загальною площею 75 м2 прописано 4 особи (одна неповнолітня дитина), їх сукуп­ний дохід за три місяці становить 8 950 грн., загальний місячний розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання - ? грн., зокрема (в грн.): квартирна плата - 75,55, опалення - 331,0, гаряче водопостачання - 80,21, холодне водопостачання - 29,30, газопоста­чання - 26,60, електроенергія - 25,60. Обов’язкова частина плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання - ? % середньо­місячного сукупного доходу.

Задача 24

Розрахуйте заробітну плату вчителя історії вищої ква­ліфікаційної категорії, що є класним керівником 10 класу та завідує кабі­нетом (стаж педагогічної роботи - 20 років).

Задача 25

Визначте загальний розмір призначеної житлової субсидії та її розмір на кожний вид послуг, якщо у двокімнатній квартирі загальною площею 65 м2 прописано 4 особи (дві неповнолітні дитини), сукупний дохід яких за півроку становить 8 150 грн., загальний місячний розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання - ? грн., зокрема (у грн.): квартирна плата - 76,55; опалення - 334,0; гаряче водопостачання - 80,21; холодне водопостачання - 29,30; газо­постачання - 26,60; електроенергія - 45,60. Обов’язкова частина плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання - ? % серед­ньомісячного сукупного доходу.

ПРИКЛАДИ ВИРІШЕННЯ ТИПОВИХ ЗАДАЧ

Задача 1

Визначте окремо суми видатків місцевих бюджетів, що врахову­ються і не враховуються при визначенні обсягу бюджетних трансфертів (у тис. грн.): освіта - 487; первинна медико-санітарна допомога - 350; місцева пожежна охорона - 96; культурно-мистецькі програми місцевого значення - 41; постійно діючі курси підвищення кваліфікації працівни­ків АПК, що перебувають у комунальній власності, - 5; місцеві програ­ми соціального захисту окремих категорій населення - 587; будівництво та ремонт доріг місцевого значення - 351; позашкільна освіта - 263.

Рішення:

Суми видатків місцевих бюджетів, що враховуються при визна­ченні обсягу бюджетних трансфертів: освіта - 487; первинна медико- санітарна допомога - 350. Загальна сума - 837 тис. грн.

Суми видатків місцевих бюджетів, що не враховуються при ви­значенні обсягу бюджетних трансфертів: місцева пожежна охорона - 96; культурно-мистецькі програми місцевого значення - 41; постійно діючі курси підвищення кваліфікації працівників АПК, що перебувають у ко­мунальній власності, - 5; місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення - 587; будівництво та ремонт доріг місцевого зна­чення - 351; позашкільна освіта - 263. Загальна сума - 1 343 тис. грн.

Задача 2

Визначте видатки на харчування і придбання медикаментів і пе­рев’язувальних матеріалів на плановий рік у міській дитячій лікарні. У міській дитячій лікарні на плановий рік передбачається 180 ліжок. Кількість днів функціонування одного ліжка на рік - 298, кількість амбулаторних відвідувань лікарів у плановому році - 93 300. Норма витрат на придбання медикаментів і перев’язу­вальних матеріалів - 5,75 грн. на один ліжко-день і 0,78 грн. - на одне амбулаторне лікарське відвідування.

Рішення:

Загальна кількість ліжко-днів: 180 ліжок ■ 298 днів = 53 640.

Витрати на харчування на один ліжко-день: 53 640 ■ 5,25 = = 281 610 грн.

Загальні витрати на харчування: 281 610 + 5 350 = 286 960 грн.

Витрати на придбання медикаментів і перев’язувальних матеріа­лів на один ліжко-день: 53 640 ■ 5,75 = 308 430 грн.

Витрати на придбання медикаментів і перев’язувальних матеріалів на одне амбулаторне лікарське відвідування: 93 300 ■ 0,78 = 72 774 грн.

 

6. Термінологічний словник

Бюджетне асигнування — повноваження на прийняття зобов'язань і здійснення платежів з конкретною метою в процесі виконання бюджету, надане розпоряднику бюджетних коштів відповідно до бюджетного при­значення.

Бюджетне зобов'язання — будь-яке здійснене відповідно до бюджет­ного асигнування розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, згідно з якими необхідно провести платежі протягом цьогож періоду або у майбутньому.

Бюджетне призначення — повноваження, надане головному розпоряд­ку бюджетних коштів Бюджетним кодексом, Законом України «Про ржавний бюджет України» або рішенням про місцевий бюджет, що має кількісні та часові обмеження, яке дозволяє надавати бюджетні асигнування.

Бюджетне фінансування — надання в безповоротному порядку гро­шового забезпечення на видатки, пов'язані зі здійсненням державних замо­влень, виконанням державних програм, утриманням державних і комунальних установ та організацій.

Бюджетний дефіцит — величина перевищення видатків бюджету над його постійними доходами. У визначенні розміру дефіциту державні позики до джерел доходів не враховуються.

Бюджетний запит - документ, підготовлений розпорядником бюджетних коштів, що містить пропозиції з відповідними обґрунтуваннями щодо обсягу бюджетних коштів, необхідних для його діяльності на наступ­ний бюджетний період.

Бюджетний механізм — сукупність конкретних форм бюджетних відносин, специфічних методів формування і використання бюджетних коштів.

Бюджетний надлишок — перевищення доходів бюджету над його нормованими видатками.

Бюджетний період — визначений період, на який здійснюється скла­дання і виконання затвердженого бюджету.

Бюджетний процес — регламентована нормами права діяльність, пов'язана зі складанням, розглядом, затвердженням бюджетів, їх виконан­ням і контролем за їх виконанням, розглядом звітів про виконання бю­джетів, що входять до складу бюджетної системи України.

Бюджетний профіцит — перевищення доходів бюджету над його ви­датками.

Бюджетний розпис — документ, в якому встановлюється розподіл до­ходів та фінансування бюджету, бюджетних асигнувань головним розпоря­дникам бюджетних коштів по певних періодах року відповідно до бюджет­ної класифікації.

Бюджетний устрій — організація і принципи побудови бюджетної си­стеми, встановлення її складу і структури та взаємозв'язку між окремими ланками бюджетної системи.

Бюджетні потоки — рух грошових коштів до бюджету і з нього, а та­кож між окремими бюджетами, який здійснюється через рахунки бюджету, що відкриваються в установах банківської системи.

Бюджетні установи — установи та організації, що фінансуються пе­реважно або повністю за рахунок коштів бюджету.

Взаємні розрахунки — передача коштів з одного бюджету до іншого у зв'язку з перерозподілом між ними доходів або видатків після затверджен­ня бюджету.

Видатки бюджету - кошти, що спрямовуються на здійснення програм і заходів, передбачених відповідним бюджетом, за винятком коштів на по­гашення основної суми боргу та повернення надміру сплачених до бюджету сум. При цьому використання доходів держави здійснюється на поточні і капітальні потреби за галузевим, відомчим, цільовим і територіальним при­значенням.

Виконання бюджету — забезпечення повного і своєчасного надхо­дження всіх передбачених у затвердженому бюджеті доходів і спрямування цих коштів на фінансування видатків, включених до бюджету.

Витрати бюджету - видатки бюджету та кошти на погашення основ­ної суми боргу.

Відомча структура видатків бюджету — групування видатків, що відображає розподіл бюджетних асигнувань за безпосередніми отримува­чами коштів з бюджету.

Внутрішній державний борг — заборгованість держави юридичним і фізичним особам, яка утворилась у зв'язку із залученням їх коштів на внут­рішньому фінансовому ринку для фінансування видатків бюджету та вико­нання державних програм і замовлень.

Державна дотація — кошти, що виділяються з бюджету підприємст­вам на покриття їх збитків.

Державна позика — отримання державою коштів у формі запозичень від юридичних і фізичних осіб, урядів інших країн, міжнародних фінансо­вих організацій на умовах повороткості, терміновості і платності.

Державний борг — сума заборгованості держави зовнішнім і внутріш­нім кредиторам.

Державний бюджет — центральний бюджет України, який призначе­ний для фінансового забезпечення функцій і повноважень вищих органів державної влади й управління.

Державні боргові зобов'язання — державні цінні папери, що засвідчу­ють відносини у межах позики, в яких боржником виступають органи дер­жавного управління.

Державні закупівлі — частина вироблених у країні чи за кордоном то­варів (послуг, робіт), які купуються державними органами за рахунок кош­тів бюджету.

Державні інвестиції — вкладення за рахунок коштів бюджету чи ці­льових фондів в інвестиційні проекти чи соціально-економічні програми.

Державні казначейські зобов'язання — державні цінні папери на пред'явника, які розміщуються на певний строк і надають право на одер­жання фіксованого доходу протягом періоду володіння цими паперами.

Державні субсидії— всі невідплатні поточні виплати підприємствам та громадянам, які не передбачають компенсації у вигляді спеціально обумов­лених виплат або товарів і послуг в обмін на проведені платежі, а також ви­датки, пов'язані з відшкодуванням збитків державних підприємств.

Державні трансферти — це невідплатні і безповоротні платежі з бю­джету юридичним і фізичним особам, які не являють собою придбання то­варів чи послуг, надання кредиту або виплату непогашеного боргу.

Державні цінні папери — боргові зобов'язання, емітовані державою.

Дефіцитне фінансування — забезпечення видатків бюджету за раху­нок державних позик та емісії грошей в умовах дефіциту бюджету.

Дотація вирівнювання - міжбюджетний трансферт на вирівнювання дохідної спроможності бюджету, який його отримує.

Доходи бюджету — усі надходження відповідного бюджету на безпо­воротній основі у вигляді податкових і неподаткових платежів, доходів від операцій з капіталом, офіційних трансфертів і доходів державних цільових фондів, включених до бюджету, справляння яких передбачене законодавст­вом України (включаючи трансферти, дарунки, гранти).

Доходи від операцій з капіталом — доходи бюджету у вигляді надход­жень від продажу основного капіталу, державних запасів товарів, землі та нематеріальних активів.

Економічна структура видатків бюджетів — групування видатків бюджетів усіх рівнів за їх економічним змістом і цільовим призначенням.

Загальний фонд кошторису доходів і видатків бюджетної установи та організації — кошти, що надходять із загального фонду бюджету, за рахунок якого утримується ця установа чи організація.

Загальнодержавні податки — податки, встановлені вищим органом законодавчої влади і обов'язкові для справляння на всій території держави.

Закон про Державний бюджет України — Закон України, який за­тверджує повноваження органам державної влади здійснювати виконання Державного бюджету України протягом бюджетного періоду;

Закріплені доходи — доходи, які повністю або частково (відповідно до заздалегідь встановлених, незмінних і єдиних нормативів) надходять до відповідних бюджетів.

Запозичення — операції, пов'язані з отриманням бюджетом коштів на умовах повернення, платності та строковості, в результаті яких виникають зобов'язання держави, Автономної Республіки Крим чи місцевого самовря­дування перед кредиторами.

Зведений бюджет — сукупність показників бюджетів, що використо­вуються для аналізу і пропонування економічного і соціального розвитку держави як у цілому, так і на відповідній території.

Зовнішній державний борг — сукупна заборгованість держави іноземним державам, банкам, нерезидентам та міжнародним фінансовим організаціям.

Зовнішня позика — основна форма міжнародного кредиту, яка являє собою одержану державою позику від іноземних кредиторів.

Казначейські векселі — державні цінні папери, що є короткострокови­ми грошовими зобов'язаннями, випущеними на період від 3 до 12 місяців, за якими дохід власників формується як різниця між номінальною ціною векселя та ціною продажу його зі знижкою проти номіналу.

Касове виконання бюджету — прийом та зарахування доходів на рахун­ки бюджету і перерахування коштів з цих рахунків на фінансування видатків.

Коефіцієнт вирівнювання — коефіцієнт, що застосовується при розра­хунку обсягу дотації вирівнювання та коштів, що передаються до Держав­ного бюджету України з місцевих бюджетів, з метою зміцнення дохідної бази бюджетів місцевого самоврядування.

Кошторис — фінансовий документ, в якому в плановому порядку ви­значаються обсяги коштів на фінансування певних об'єктів, програм і заходів з визначенням їх цільового призначення і розподілом за окремими пері­одами фінансування.

Кошторис доходів і видатків — основний документ бюджетної уста­нови та організації, що визначає загальний обсяг, цільове надходження, ви­користання і розподіл бюджетних і позабюджетних коштів закладу.

Кошторисне фінансування — виділення коштів на утримання закладів, установ і організацій, виконання певних програм і реалізацію певних захо­дів на підставі спеціального фінансового документа — кошторису.

Міжбюджетні трансферти — кошти, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого.

Місцеві бюджети — бюджети адміністративно-територіальних оди­ниць, призначені для фінансового забезпечення закріплених і делегованих відповідним місцевим органам державної влади і самоврядування функцій. До них належать бюджет Автономної Республіки Крим, обласні, районні бюджети, бюджети районів у містах та бюджети місцевого самоврядування.

Місцеві податки і збори — обов'язкові платежі юридичних та фізичних осіб до місцевих бюджетів, встановлення і справляння яких регулюється місцевими органами влади.

Надходження асигнувань — асигнування загального фонду, які факти­чно надійшли на рахунок установи і використання яких здійснюється згідно з кошторисом доходів і видатків установи.

Неподаткові надходження — доходи бюджету у вигляді доходів від власності та підприємницької діяльності, адміністративних зборів і плате­жів, некомерційного та побічного продажу, надходжень від штрафів та фі­нансових санкцій, інших неподаткових надходжень.

Нормативи витрат (фінансування) — показники поточних і капі­тальних видатків з бюджетів усіх рівнів на забезпечення задоволення потреб на рівні, не нижчому від державних соціальних стандартів і нормативів.

Основна діяльність бюджетних установ та організацій —діяль­ність відповідно до потреб суспільства, що здійснюється у державних інтересах.

План асигнувань із загального фонду бюджету установи —помісяч­ний розподіл видатків, затверджених у кошторисі для загального фонду, за скороченою формою економічної класифікації, який регламентує взяття установою зобов'язань протягом року.

Податкові надходження — доходи бюджету у вигляді податків на вла­сність, доходи, прибуток, на збільшення ринкової вартості, на міжнародну торгівлю та зовнішні операції: внутрішніх податків на товари і послуги; мі­сцевих податків і зборів; державного мита та інших податків.

Поточні видатки — витрати бюджетів на утримання мережі підпри­ємств, установ, організацій та органів, яка діє на початок бюджетного року та набуває чинності в даному році, а також на фінансування заходів соці­ального захисту населення та інших заходів, які не належать до тих, що фі­нансуються за видатками розвитку.

Розмежування доходів міме бюджетами — законодавчий розподіл встановлених загальнодержавних податків та обов'язкових платежів між ланками бюджетної системи з метою забезпечення надійної фінансової бази кожного бюджету.

Розмежування видатків між бюджетами — законодавчий розподіл видатків, що фінансуються з бюджету, між ланками бюджетної системи у відповідності з розподілом функцій держави між рівнями державної влади й управління.

Розпис доходів і видатків бюджету — основний оперативний план розподілу доходів і видатків за структурою бюджетної класифікації, термі­нами надходження і витрачання бюджетних коштів протягом року.

Розпорядники бюджетних коштів — бюджетні установи в особі їх керівників, уповноважені на отримання асигнувань, прийняття зобов'язань та здійснення видатків з бюджету.

Соціальне забезпечення — фінансове утримання за рахунок бюджету громадян, які через об'єктивні причини не можуть мати самостійне джере­ло доходів або перебувати на утриманні інших громадян (інваліди від наро­дження, діти-сироти, самітні люди похилого віку).

Соціальне страхування — система фінансових відносин щодо форму­вання і використання страхових фондів, призначених для відшкодування втрат, пов'язаних з постійною чи тимчасовою непрацездатністю та втратою місця роботи.

Соціальний захист — сукупність державних заходів і видатків бю­джету, пов'язаних з наданням фінансової допомоги окремим верствам на­селення, які в результаті економічної та фінансової кризи чи через інші не­залежні від них причини не мають достатніх для самозабезпечення доходів.

Фінансовий норматив бюджетної забезпеченості — гарантований державою в межах наявних бюджетних ресурсів рівень фінансового забезпе­чення повноважень Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій і виконавчих органів місцевого самоврядування, що використовується для визначення обсягу міжбюджетних трансфертів.

Фінансування бюджету — надходження та витрати у зв'язку зі зміною обсягу боргу, а також зміною залишку готівкових коштів по бюджету, які використовуються для покриття перевищення видатків бюджету над його постійними доходами.

7. РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

1.Конституція України. – К.: Преса України, 2013.

2.Бюджетний кодекс України від 08.07.2010р. №2456-V1. / Офіційний вісник України - 2010р., №59

3. Податковий кодекс України від 2.12.10 № 2755 - V1 / Офіційний вісник України 2011р.,№9

4.Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Бюджетного кодексу України” від 8.07.10 р. №2457 – V1 - Офіційний вісник України - 2010 - №59.

5.Закон України «Про збір і облік єдиного внеску на загально обов’язкове державне соціальне страхування» №2464-V1 від 08.07.2010

6.Закон України “Про страхування” від 07.03.96р. // Відомості Верховної Ради України – 1996 - №18.

7.Закон України “Про цінні папери і фондову біржу” від 18.06.91р. №1201-XII/ Відомості Верховної Ради України. – 1993. - №23.

8.Закон України “Про аудиторську діяльність” від 22.04.93р. №3125-XII/ відомості Верховної Ради України. – 1991. - №38.

9.Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 14.01.98р. №16/98 – ВР// Відомості Верховної Ради України. –1998. – №23.

10.Україна. Закон «Про освіту», від 23.05. 1991р. №1060 – Х11 – Електронний ресурс //Офіційний сайт Верховної Ради України. – Режим доступу http: // zakon. rada gov.ua.

11. Україна. Закон «Основи законодавства України про охорону здоров я», від – 19.11.1992р. № 2802-Х11 – Електронний ресурс //Офіційний сайт Верховної Ради України. – Режим доступу http: // zakon. rada gov.ua.

12. Україна. Закон «Про музейну справу», від 29.06. 1995р. №240 / 95 – Електронний ресурс – Режим доступу http: // zakon. rada gov.ua.

13. Україна. Закон «Про бібліотеки і бібліотечну справу», від 27.01. 1995р. №32 / 95 – Електронний ресурс - Режим доступу http: // zakon. rada gov.ua.

14. Україна. Кабінет Міністрів. «Про оплату праці на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів». Постанова від 30.08.2002р. №1298 - Електронний ресурс– Режим доступу http: // zakon. rada gov.ua.

15. Міністерство фінансів України. Про бюджетну класифікацію. Наказ від 11. 01. 2011 року №11 – Електронний ресурс . – Режим доступу http: // zakon. rada gov.ua.

16..Булгакова С.О. Бюджетна система України. - К.: КНЕУ, 2012. – 218с.

17. Василик О.Л. Бюджетна система України. – К.:ЦУЛ, 2009. – 544с.

18.Лазоренко Л.В, Чала Н.Д. Бюджетна система: Навчальний посібник. – К.: Центр учбової літератури, 2010 - 223с.

19.Сорока Р.С. Благун І. Бюджетна система. – Львів: ЛУВС, 2011 – 236с.

20.Пасічник Ю.В. Бюджетна система : Навчальний посібник – К.: ЦУЛ, 2011 – 384с.

21.Федосов В.М. Бюджетна система: Навчальний посібник. – К.: Центр учбової літератури, 2012 - 871с.

 


Читайте також:

  1. I. Аналіз контрольної роботи.
  2. I. Постановка завдання статистичного дослідження
  3. I. ПРЕДМЕТ, МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
  4. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  5. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  6. II. Завдання на проект.
  7. II. Перевірка домашнього завдання.
  8. II. Перевірка домашнього завдання.
  9. II. Перевірка домашнього завдання.
  10. II. Перевірка домашнього завдання.
  11. II. Перевірка домашнього завдання.
  12. II. Перевірка домашнього завдання.




Переглядів: 4648

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заняття 8 | Інформаційні ресурси

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.