Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






МАТЕМАТИКА 26.02

Множення числа на 100. Ділення чисел, що закінчуються нулями на 100.

Мета: вчити учнів застосовувати в обчисленнях правило множення та ділення на 100; формувати навички усних і письмових обчислень, уміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати мислення; математичне мовлення; виховувати моральні якості.

Хід уроку.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
Сьогодні на уроці ми вивчимо правило множення та ділення на 100.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Підготовча робота (с 118,завдання 748)
10-7: 1 8+ 10*1 90: 10*0
60: 10*1 10-4 + 54 (32 + 49)*10
— Як помножити число на 10?
— Як поділити число на 10?
2. Колективна робота (с. 118, завдання 749)
Учні знаходять добутки, користуючись зразком: 100-4 = 400 1 сот. -4 = 4 сот.
3. Робота в парах (с 119, завдання750)
— У кожній рівності порівняйте перший множник і добуток та зробіть висновок.
3*100-300 7*100-700
5*100 = 500 9*100 = 900
Висновок. Щоб помножити число на 100, треба до нього справа приписати два нулі.
4. Складання рівностей (о 119, завдання 751)
Робота в парах
— Здобутків складіть рівності з діленням на 100 та зробіть висновок.
4*100 = 400 6[]100 = [] 8*100 = []
400:100 = 4 600:100=[] []:100 = []
Висновок. Щоб поділити на 100 число, яке закінчується нулями, треба в ньому справа закрити два нулі.
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Коментоване розв'язування прикладів (с. 119, завдання 752)
80 • 10 : 100 = 8 100 • 5 : 10 = 50 60 - 100 : 100 = 59
900 : 10 : 10 = 9 100 • 7 : 10 = 70 1 * 1 -1 + 100 = 101
2. Робота над задачею (с. 779, завдання 753)
— Повторіть питання. (Скільки метрів за секунду пробігав спортсмен?)
— Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Потрібно знати два числові значення: 1 — відстань, відомо 1000 м, та 2 — час, відомо, 1 хв 40 с це 100 с.)
— Якою арифметичною дією відновімо на питання задачі? (Дією ділення)
— Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Так) Розв'язання
1000: 100 = 10 (м/с)
Відповідь: 10 метрів за секунду він пробігав.
3. Складання та розв'язування задач (с. 779,завдання754)
Учні усно, використовуючи діаграму тривалості життя тварин, складають і розв'язують задачі.
4. Виконання дій з іменованими числами
2 м 40 см + 70 см 3 дм 6 см + З см
4 м ЗО см — 3 м 7 дм 6 см — 2 см
6 м 50 см + 50 см 4 дм 4 см + 4 дм
8 дм 7 см — 3 дм 4 см 5 м 20 см + 36 см
9 дм 5 см — 5 дм
5. Розв'язування логічних завдань
1)С. 119, завдання 755.
Рибак упіймав щуку, яка важить 2 кг та ще третину своєї маси. Яка маса щуки?
Розв'язання
Умову задачі доцільно зобразити у вигляді креслення, на якому відрізок поділений на три рівні частини (три третини цілого як уся маса щуки). За умовою зрозуміло, що дві третити дорівнюють 2 кг. Знайдемо одну третину: 2:2 = 1 кг. Тепер можемо дізнатися масу щуки: 2+1 = 3 кг.
Відповідь: 3 кг маса щуки. 2) Братові 7 років, а сестрі — 5 років. Скільки років виповниться сестрі, коли
брату буде 10 років? (8 років)
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Яку тему вивчали на уроці? Наведіть приклади.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 120, завдання 756; 757.

 

МАТЕМАТИКА 02.03


Читайте також:

  1. Домашнее задание: чтение - в папке (читать словосочетания); математика - в папке (состав числа 6).
  2. Лекція 3 26.02.2013
  3. МАТЕМАТИКА
  4. Математика
  5. МАТЕМАТИКА 01.04
  6. МАТЕМАТИКА 03.02
  7. МАТЕМАТИКА 04.02
  8. МАТЕМАТИКА 05.02
  9. МАТЕМАТИКА 06.04
  10. МАТЕМАТИКА 10.02
  11. МАТЕМАТИКА 10.03
  12. МАТЕМАТИКА 12.02




Переглядів: 490

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ділення числа на те саме число, ділення на 1. Ділення 0 на число. Розв'язання задач на знаходження невідомих доданків за відомими сумами двох і трьох доданків. | Ділення виду 80:8, 700:7. Розв’язування задачі на три дії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.