Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Повторення та закріплення вивченого. Множення числа на суму.

Мета: ознайомити учнів зі способами множення числа на суму; вчити застосовувати ці способи під час обчислень; формувати вміння складати задачі за поданим рівнянням; розвивати вміння розв'язувати задачі, пов'язані з одиничною нормою; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 813
— Скільки рам вони зробили разом за 5 днів? (5 • (12 + 7) = 95 (рам.))
Завдання 814
— Прочитайте кругові приклади.
28 • 3 = 84; 84 - 72 = 12; 12 • 5 = 60; 60 : 20 = 3; 3 • 9 = 27; 27 • 3 = 81; 81 : 9 = 9; 9 4- 19 = 28.
2. Усні обчислення

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося із різними способами множення числа на суму.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Підготовча робота (с. 727,завдання 815)
— Розгляньте розв'язання задачі різними способами. Поясніть, про що дізналися кожною дією.
2. Аналіз способів обчислення (с 127, завдання 816)
— Зверніть увагу на те, що в розв'язанні 1-м способом ми множили суму на число, а при розв'язання 2-м способом — знаходимо суму двох добутків. При цьому результат вийшов однаковий.
Висновок. Число множити на суму можна двома способами.
Щоб помножити число на суму, можна помножити число на кожний доданок і знайдені добутки додати.
а * (Ь + с) = а * Ь + а * с — ця рівність виражає розподільний закон множення стосовно додавання.
3. Практичне застосування прийомів обчислення (с. 127, завдання817)
7 (20+5) =140+ 35 = 175
3 • (300 + 20) = 900 + 60 = 960
4 • (200 + 4) - 800 + 16 = 816
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Обчислення виразів зручним способом (с. 128, завдання 818) 14 • (3 + 7)= 14 10 = 140
8 (20+ 8) = 160+ 64 = 224 6 (ЗО+ 5) =180+ 30 = 210
2. Складання задачі за поданим рівнянням (с 128,завдання 819)
— За рівнянням х + 200 = 500 складіть і розв'яжіть задачу. (У магазин привезли 500 кг овочів. Цибулі було 200 кг. Скільки привезли картоплі?)
3. Робота над задачею (с. 128,завдання 820)
1 кор.— 1 день — 6 кг З кор.— 5 днів — ?
— Скільки буряків з'їдає одна корова за добу? (6' кг)
— Як дізнатися, скільки буряків з'їдає одна корова за 5 діб? (6 • 5 = ЗО (кг))
— Якщо за 5 діб одна корова з'їдає ЗО кг буряків, як дізнатися, скільки кілограмів буряків з'їдають 3 корови? (ЗО * 3)
Розв'язання
1) 6 • 5 = 30 (кг) — з'їдає одна корова за 5 діб;
2) ЗО • 3 = 90 (кг) Вираз:(6-5)-3-90(*г)
Відповідь: 90 кг потрібно буряків трьом коровам на 5 днів.
4. Офтальмологічна пауза
5. Розв'язування логічних завдань
1) Завдання 821 (с. 128).
2) Оленка намалювала 3 геометричних фігури: трикутники і квадрати. Усього вона налічила 11 вершин. Скільки трикутників і скільки квадратів намалювала дівчинка?
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Ознайомлення з прийомом обчислень (с. 128, завдання 824)
— Сформулюйте переставний закон множення. (Від зміни місць множників добуток не змінюється.)
— При множенні одноцифрового числа на двоцифрове ми і використовуватимемо переставну властивість множення:
wb = b • а
З-28 = 28-3 = 84.
— Застосовуючи переставну властивість, знайдіть добутки.
2•23 = 23•2 = 46 4 • 12 = 12 • 4 = 48
3*31 = 31*3 = 93 5*11 = 11*5 = 55
Висновок. При множенні одноцифрового числа на двоцифрове можна використовувати переставний закон дії множення і помножити двоцифрове число на одноцифрове.
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Усне розв'язування задачі (с 128, завдання 825)
— Скільки метрів хлопчик пробіжить за 15 с? (15 • 6 = 90 м)
2. Самостійне розв'язування задачі (с. 128, завдання 826)
1 вів. 1 день— 2 кг 6 вів. 7 дії.— ?
Розв'язання
2-7-6 = 84(*г)
Відповідь: 84 кг силосу потрібно шести вівцям на тиждень.
Примітка. Слід звернути увагу учнів на те, що в розв'язанні задачі нам треба по 2 взяти 14 разів, але при обчисленні ми можемо використовувати переставну властивість дії множення.
3. Розв'язування задачі двома способами (с 129,завдання 827)

План розв'язання їй спосіб
1) Скільки кілограмів фарби витрати для ремонту двох під'їздів?
2) Скільки кілограмів фарби витратили на перший під'їзд?
3) Скільки кілограмів фарби витратили на другий під'їзд? 2-й спосіб
1) Скільки банок фарби витратили на другий під'їзд?
3) Скільки кілограмів фарби витратили на другий під'їзд
Розв'язання (1-й спосіб) Розв'язання (2-й спосіб)
1) 4*17 = 68(кг) 1) 17-6=11(6.)
2) 4*6 = 24(кг) 2) 4*11-44 (кг)
3) 68 -24 = 44 (кг)
Відповідь: 44 кілограмів фарби пішло для ремонту другого під'їзду. (Задачу можна розв'язати виразами: 4' 17' -4'6 = 44, або 4' (17-6) = 44.)
4. Знаходження значень виразів з буквеними даними (с. 129, завдання 828)
5. Колективне опрацювання геометричного матеріалу (с 129, завдання 829, 830)
6. Офтальмологічна пауза
7. Розв'язування логічних завдань (див. додатокнас. 58)
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— У чому полягає переставна властивість дії множення? Наведіть приклади. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 129, завдання 832; 833.


Читайте також:

  1. I. Контроль і закріплення знань учнів
  2. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  3. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  4. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  5. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  6. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  7. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  8. I. Контроль, корекція та закріплення знань.
  9. I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.
  10. II. Множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа.
  11. III. Закріплення вивченого матеріалу
  12. III. Закріплення вивченого матеріалу.




Переглядів: 441

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.