Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Механізм реорганізації фінансової функції підприємства

Головна спрямованість фінансової функції полягає в:

  • оптимізації використання ресурсів;
  • інтенсивному залученні співробітників в реорганізацію фінансового процесу, які прискорюють позитивні зміни;
  • ретельному плануванні дій, навчанні персоналу і формуванні позитивного ставлення до змін.

Фінансова функція - це сукупність дій, які сприяють отриманню прибутку на всіх стадіях виробництва за допомогою відповідного аналізу; дозволяють відстежувати всі витрати (включаючи інвестиції) з урахуванням необхідності закупівель, а також рух наявних грошових коштів (включаючи оплату податків) та дотримання взятих зобов'язань; спрямовані на пошук оптимальних джерел і умов коротко-і довгострокового фінансування підприємства; відображають бартерні операції; допомагають оцінити проекти на всіх етапах проходження; виконують роботу по складанню бюджету, планування та прогнозування; сприяють розподілу заробленого співробітникам, акціонерам і інвесторам.

На основі узагальнення зарубіжної практики фінансового менеджменту можна виділити дев'ять етапів реорганізації фінансової функції підприємства: розуміння принципів, оцінка поточних процесів, формулювання цілей, створення нових процесів, розробка нової організації, затвердження обов'язків, підготовка плану впровадження, його реалізація, оцінка результатів.

Добре організована фінансова функція необхідна для успішної роботи в умовах жорсткої ділової конкуренції, дозволить підприємству досягти відчутних матеріальних результатів, мінімізує випадки зловживань і шахрайства на підприємстві.

В кінцевому підсумку фінансовий процес, а не фінансова функція пов'язує суміжні завдання на виробництво продукту або надання послуги покупцю, постачальнику, іншій установі або керівництву. Потоки інформації повинні бути по можливості прості і дані повинні надходити до тих людей, кому вони дійсно необхідні. Якщо фінансовий процес поставлений вірно, то реальний рівень витрат мінімальний, немає дублювання зусиль і конфліктів, що виникають при перетині зон впливу. Під фінансовим під процесом розуміється послідовність завдань або процедур, які в сукупності забезпечують завершення операції. Фінансові процеси на кожному підприємстві можна об'єднати в чотири "цикли":

 

  • здійснення зовнішніх витрат (покупка товарів та придбання послуг від сторонніх організацій);
  • організація процесу виробництва (використання сировини та матеріалів, робочої сили і доданої вартості для виробництва кінцевого продукту);
  • отримання доходів (продаж / обмін товарів і надання послуг стороннім організаціям);
  • фінансування / інвестиції (одержання грошових коштів та інвестування їх в основні фонди).

Відповідно і фінансова діяльність кожного підприємства може бути проаналізована з точки зору чотирьох зазначених циклів, оскільки елементи фінансової функції присутні в кожному з них. Найбільш значні результати досягаються в процесі розвитку підприємства, коли виявляються всі можливості нової фінансової функції.

Реальні фінансові процеси, що завершують фінансові операції (продаж, отримання виручки, наступна покупка, її оплата), повинні відображати відповідні функціональні підрозділи організаційної структури підприємства Саме вони, а не функції визначають характер роботи організації; взяті в сукупності, вони змінюються не так стрімко, як інші ресурси організації.

Для проведення реорганізації фінансової функції необхідно передбачити такі витрати: комп'ютеризація ( система збору та зберігання інформації; встановлення чітких відносини між учасниками); збільшення поточних витрат підприємства (канцелярські товари, переміщення, заохочення, навчання); витрати на підготовку і перепідготовку працівників. Потенційні вигоди такого підходу можуть значно перевершувати витрати, пов'язані з реорганізацією фінансової функції.

Дефіцит ресурсів може служити обмеженням, але його можна подолати, оскільки реорганізація фінансової функції не потребує значного фінансування. В результаті вигоди обов'язково перевищать витрати. Кращий інструмент реорганізації фінансової функції - навчання.

Слабо поставлена фінансова функція на підприємстві може спричинити :

 

· збої в системі управління - без систематичної і повної інформації про наявні фінансові ресурси та зобов'язання підприємство втратить до 20% своїх активів; перекручена калькуляція витрат приведе до невірних рішень щодо ціноутворення; витрачання коштів не буде скоординовано з їх надходженням; неминучими стануть високі інфляційні втрати і незароблені відсотки ; з'являться непередбачені витрати і т.д.;

 

· відсутність інвестицій - якщо немає чіткої та ефективно організованої фінансової функції , то підприємству важко залучити надійного стратегічного інвестора. Фінансова функція відіграє ключову роль у тому, щоб переконати інвестора, що його кошти будуть використані згідно з планом;

 

· слабку регульованість податкових платежів - без належної постановки документообігу бухгалтери змушені нараховувати податки і складати фінансову звітність на основі спотворених калькуляцій прибутку і витрат, при цьому порушується процедура планування податкових платежів;

 

  • підвищення ризику управління економічним ростом - компанії, що розвиваються, в яких сфери компетенції відділів часто перетинаються, не застраховані від розпаду або періодів тяжкої фінансової кризи, а чіткий поділ обов'язків допомагає виявити проблеми з менеджменту персоналу , а також визначити внутрішні і зовнішні ризики підприємства, які виникають у зв'язку з розширенням його діяльності, диверсифікацією виробництва.

У сучасних умовах можуть вижити тільки оновлені підприємства, які домагаються інноваційності у всіх сферах своєї фінансово- господарської діяльності. Це явище можна назвати інноваційної конкуренцією в русі до оновлення. Тому так важливо знайти конкретний шлях подальшого розвитку. Немає компаній, що мають однакові умови роботи. Проте існують три базові функції, що дозволяють намітити загальну схему побудови високоприбуткового підприємства. Ці функції пов'язані з трьома видами ідентичності:

1) MI (Mind Identity) - ідентичністю намірів, яка визначається ідеєю, концепцією (цінність призначення, філософія управління, стандарти поведінки, передбачення);

2) BI (Behavior Identity) - ідентичністю поведінки, що стосується вироблення конкретної стратегії, планування, управління реалізацією плану;

3) VI (Visual Identity) - ідентичністю образу, що відноситься до формування нового образу підприємства і його нової місії, здійснення інформаційної та комунікативної стратегії.

Завдяки процвітанню підприємства, тобто отримання високого прибутку, забезпечуються благополуччя службовців, вигода клієнтів, дохід акціонерів. Для досягнення цієї головної мети потрібно подолати труднощі, які виникають під впливом пов'язаних з епохою структурних змін, що впливають на людей, підприємства, держави.

 

 


Читайте також:

  1. II. МЕХАНІЗМИ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ДІЇ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ.
  2. IV група- показники надійності підприємства
  3. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  4. V Процес інтеріоризації забезпечують механізми ідентифікації, відчуження та порівняння.
  5. WEB - сайт підприємства в Інтернет
  6. Абсолютні показники фінансової стійкості
  7. Абсолютні показники фінансової стійкості та її типи
  8. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  9. Автопідприємства вантажних автомобілів
  10. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  11. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
  12. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу




Переглядів: 445

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мета, задачі та основні функції фінансового менеджменту | ТЕСТИ ДО ТЕМИ 1.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.