Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Підсумки

1. Основним інструментом аналізу сукупних видатків у національній економіці є моделі — математичні, графічні, табличні, що показують, яку суму мають намір спожити домогосподарства, а підприємства — інвестувати за різних рівнів реального ВВП в умовах незмінного рівня цін.

2. У національній економіці рівноважний ВВП досягається тоді, коли відповідає точці, в якій лінія сукупних видатків перетинає лінію 45 градусів (згідно з підходом "видатки—обсяг виробництва"), або точці, в якій лінія витікань перетинає лінію ін'єкцій (згідно з підходом "витікання—ін'єкції").

3. За рівня ВВП, більшого за рівноважний, сукупні видатки менші, ніж обсяг виробництва, що збільшує інвестиції в запаси і зменшує обсяг виробництва. За рівня ВВП, меншого за рівноважний, сукупні видатки перевищують обсяг виробництва, що зменшує інвестиції в запаси та збільшує обсяг виробництва.

4. Фактичні інвестиції містять заплановані інвестиції та зміни інвестицій у запаси. Фактичні інвестиції та заощадження дорівнюють одні одним. Зрівнювальним компонентом фактичних інвестицій та заощаджень є зміни інвестицій у запаси. Рівноважний ВВП досягається тоді, коли заплановані інвестиції та заощадження рівні між собою. За цієї умови зміни інвестицій у запаси дорівнюють нулю.

5. Переміщення функцій споживання і заощадження або кривої інвестицій так змінюють рівноважний ВВП, що його приріст або скорочення у декілька разів перевищує зміни у видатках, що називають ефектом мультиплікатора. Ефект мультиплікатора супроводжує як збільшення, так і зменшення видатків. Простий мультиплікатор є оберненою величиною до граничної схильності до заощадження.

6. Додатний чистий експорт збільшує сукупні видатки, а від'ємний — зменшує. Зміна чистого експорту спричиняє мультипліковану зміну рівноважного ВВП. Мультиплікатор чистого експорту є мультиплікатором видатків.

7. Збільшення реального ВВП стимулює похідні інвестиції, які прискорюють економічне зростання, — спричиняють ефект акселератора. Ефект акселератора діє в обох напрямах. Збільшення споживання, а отже, скорочення заощаджень сприяє збільшенню інвестицій, що називають "парадоксом заощадження".

8. Державні закупівлі товарів і послуг збільшують сукупні видатки та рівноважний ВВП країни. Зміна державних закупівель спричиняє мультипліковану зміну рівноважного ВВП. Мультиплікатор державних закупівель є мультиплікатором видатків.

9. Зміни податків впливають на величину використовуваного доходу, а відтак на споживання, заощадження та сукупні видатки. Зі зростанням податків сукупні видатки скорочуються. Справедливим є і зворотне твердження. Зміна податків спричиняє мультипліковану зміну рівноважного ВВП. Мультиплікатор податків завжди на одиницю менший за мультиплікатор державних закупівель.

10.Одночасне зменшення або збільшення державних закупівель та податків на однакову величину відповідно зменшує або збільшує рівноважний ВВП на таку саму величину. Мультиплікатор збалансованого бюджету дорівнює одиниці.

11.Внаслідок невідповідності фактичних сукупних видатків тим видаткам, що достатні для купівлі природного ВВП, рівноважний ВВП може не збігатися з природним. Величину, на яку сукупні видатки менші (більші) за видатки за повної зайнятості, називають рецесійним (інфляційним) розривом. Рецесійний розрив спричиняє спад виробництва та вимушене безробіття, а інфляційний —інфляцію попиту.

 


Читайте також:

  1. III. ПІДСУМКИ
  2. III. Підсумки урок
  3. III. ПІДСУМКИ УРОКУ
  4. III. ПІДСУМКИ УРОКУ
  5. III. Підсумки уроку
  6. III. підсумки уроку
  7. IV. ПІДСУМКИ УРОКУ
  8. Iv. підсумки уроку
  9. IV. ПІДСУМКИ УРОКУ
  10. Iv. підсумки уроку
  11. V. ПІДСУМКИ УРОКУ
  12. V. ПІДСУМКИ УРОКУ




Переглядів: 384

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 8. СУКУПНІ ВИДАТКИ ТА ЕКОНОМIЧНА РIВНОВАГА | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.