Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






СТРУКТУРА І ЗМІСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

Оскільки курсова робота є кваліфікаційною працею, її оцінюють не тільки за змістом теоретичного і практичного матеріалу, актуальністю теми, а й за рівнем загально методичної підготовки.

Курсова робота з фінансового обліку має включати:

- титульний лист;

- індивідуальне завдання;

- зміст;

- вступ;

- основну частину (з розділами і підрозділами);

- заключну частину (висновки);

- бібліографічний список;

- додатки.

Загальний обсяг курсової роботи не повинен бути більшим ніж 30-35 сторінок рукописного тексту без додатків. Робота виконується лише українською мовою.

Кожна робота містить таблиці, розрахунки, додаткові та проміжні матеріали, повинна бути самостійним дослідженням і містити наявність елементів наукової новизни.

Титульний листмістить інформацію про вид роботи та її тему, про виконавця і керівника, результати захисту. Розміщення інформації на титульному листі наведено в додатку 3.

Індивідуальне завданняє другою сторінкою курсової роботи і заповнюється за встановленою формою і затверджується викладачем, що консультує і перевіряє роботу (додаток 4).

Зміст роботи оформляється, як правило, на одній сторінці. Титульний лист, індивідуальне завдання, зміст не нумеруються, але враховуються в нумерації сторінок.

Зміст включає:

- вступ;

- послідовно перелічені найменування всіх розділів і підрозділів роботи;

- висновки;

- список використаних джерел;

- додатки.

По кожному розділу слід вказати номери відповідних сторінок тексту.

Рекомендується така структура курсової роботи з фінансового обліку: вступ, основна частина, яка складається з трьох розділів, висновки, список використаних джерел, додатки.

Вступ призначено для обґрунтування актуальності теми дослідження, практичне значення теми, ступінь її дослідження, формування мети і задач, визначення предмету та об'єкту. Підкреслюється роль галузі виробництва чи окремої групи господарських засобів у розвитку народного господарства України у відповідності з обраною темою роботи. Тут можна посилатися на рішення органів державної влади чи уряду з даних питань для підтвердження актуальності теми, після чого підкреслити роль фінансового обліку у вирішення поставлених завдань.

Рекомендований обсяг вступу 1,5 - 2 сторінки.

Вступ повинен містити інформацію про:

- сучасний стан досліджуваних питань і роль в економіці;

- об'єкт дослідження - підприємство чи організація, та його адресу;

- предмет дослідження - коло питань, досліджуваних на прикладі об'єкту;

- мету роботи – вивчення, аналіз стану чи оптимізація предмету дослідження стосовно об'єкту;

- задачі, що ставляться в роботі, які повинні відповідати меті досліджень;

- використані теоретичні та законодавчо-нормативні літературні джерела;

- сфера використання результатів роботи.

Основна частина курсової роботи складається з трьох розділів – глав, які містять в собі підрозділи стосовно основної теми дослідження, та підрозділу, присвяченому вивченню питань стану охорони праці в структурному підрозділі - бухгалтерській службі підприємства.

Рекомендований обсяг викладання матеріалу в окремих розділах 12-15 сторінок рукопису, в підрозділі по охороні праці – 3-4 сторінок.

Перший розділ "Теоретико-методичні основи (за темою дослідження)" присвячений вивченню методичних основ організації обліку, містить теоретико – аналітичні дослідження і присвячений вирішенню наступних задач:

- теоретичному обґрунтуванню питань, що вивчаються;

- розгляду концепції предмету дослідження;

- огляду методології аналізу стосовно до предмету дослідження;

- аналізу предмету дослідження та його окремих елементів з використанням сучасних методів.

В розділі розкривають економічний зміст відповідної групи господарських засобів чи процесів, їх класифікацію, оцінку, складові частини та інше. Подають різні погляди авторів на ці питання з посиланням на літературні джерела. Особлива увага звертається на викладення найновіших теоретичних розробок та критичний аналіз різних точок зору з теми дослідження. Тут же розглядаються питання, пов'язані з нормативно – законодавчим регулюванням обліку з означеного предмету дослідження. Основний зміст розділу повинен містити матеріал, де відповідно до поставлених завдань аналізується досліджувана проблема, розкривається її взаємозв'язок, можливості та напрями реалізації на практиці стосовно питань організації обліку предмету дослідження. Для цього в першу чергу передбачається висвітлення порядку обліку за конкретної теми стосовно об'єкту дослідження, оцінки та економічного аналізу факторів і результатів.

Бажано закінчити цей розділ коротким резюме стосовно необхідності проведення дослідження у даній галузі. Далі обґрунтовують вибір напрямку дослідження, наводять методи вирішення завдань і їх порівняльні оцінки, розробляють загальну методику проведення дослідження. Розкривають методи розрахунків, гіпотези, що застосовують. Цей розділ слід будувати за принципом поступового звуження діапазону досліджуваних питань, переходячи від загальних даних до конкретних даних з теми роботи.

Другий розділ"Організаційно-економічна характеристика господарства" містить коротку організаційно-економічну характеристику господарства – об'єкта дослідження. Крім загальних даних про розміщення господарства на території району (області), його розмірів, структури, обсягу виробництва та реалізації, фінансових результатів діяльності, необхідно більш детально розглянути показники з галузі чи виробництва, що є предметом вивчення. Тут подають загальну характеристику стану облікової роботи в господарстві: структура апарату бухгалтерської служби, наказ про облікову політику підприємства – об’єкта дослідження, форма організації обліку та форма ведення обліку, наявність та виконання графіку документообігу, організаційної структури облікового процесу, використання прогресивних методів ведення обліку (нормативний, сальдовий, застосування ЕОМ та ін.). При цьому доцільно в табличній формі навести дані за 3 роки по основних показниках розміщення і діяльності господарства: його розміри, місцеположення, спеціалізація, інтенсифікація сільськогосподарського виробництва, вартісні і натуральні показники виробництва сільськогосподарської продукції, продуктивність праці, економічна ефективність виробництва (у т.ч. прибуток, рентабельність), обов’язково їх проаналізувати. Результати такого аналізу дозволять виявити тенденції і причини змін певних показників, напрямки вирішення існуючих проблем.

Для того, щоб робота мала високий рівень оцінки, необхідно виявити і кількісно визначити взаємозв’язки між економічними процесами і явищами, що дозволить комплексно вивчити проблему і отримати підстави для пошуку шляхів покращення діяльності підприємства.

Третій розділносить змістовний характер; в курсовій роботі він є аналітичною і конструктивною частиною. В короткій формі чітко відображається стан облікової роботи на відповідній ділянці: завдання обліку, документування господарських операцій; складський, інвентарний, виробничий облік, регістри синтетичного та аналітичного обліку, форми звітності, методика розрахунків; технологія облікового процесу; функції посадових осіб бухгалтерської служби щодо виконання облікових процедур чи обліку за обраною темою досліджень. В тексті зазначають усі відхилення та нововведення в господарстві порівняно з нормативними та інструктивними положеннями. Тут же наводять або подають у додатку форми документів, регістрів чи розрахунків, будують загальну схему організації даної ділянки облікової роботи в господарстві.

В підрозділі «Шляхи вдосконалення (напрями покращення) обліку….» подають пропозиції вчених та практиків (з посиланням на джерела), які на думку автора поліпшать якість та оперативність обліку на ділянці, дозволять знизити його трудомісткість та усунути його недоліки, зазначені раніше. Тут же слід викласти особисті думки та пропозиції щодо удосконалення окремих складових облікової роботи. Рекомендується навести схему обліку після внесення до нього змін і пропозицій.

В цьому ж підрозділі розглядають автоматизацію обліку, дають характеристику програм, що використовуються на підприємстві для автоматизації обліку та режиму їх роботи з обліку певної ділянки чи визначають можливості автоматизації обліку з досліджуваного предмету в разі, якщо дана ділянка облікової роботи в господарстві виконується без застосування засобів автоматизації. Тут коротко описують технологію перетворення облікової інформації та дають характеристику рекомендованих програмних продуктів з автоматизації обліку з застосуванням сучасної обчислювальної техніки на рівні персональних ЕОМ.

Підрозділ з охорони праціповинен містити інформацію про стан даної роботи в підрозділі, що здійснює облікові функції в конкретному сільськогосподарському підприємстві, про дотримання та виявлені факти порушення відповідного законодавства, аналіз виробничого травматизму та його причин.

Висновки в лаконічній формі мають підвести підсумок дослідження. Вони повинні бути сформульовані і обґрунтовані студентом в процесі виконання роботи. Як правило, це перелік основних напрямків розвитку об'єкту і предмету дослідження, результати діяльності об'єкта дослідження в періоді до розробки проекту і характеру очікуваних змін його різних фінансово-економічних параметрів за результатами дослідження та впровадження їх в практику.

Також тут подається загальна оцінка рівня облікової роботи в цілому та на конкретній ділянці. Необхідно відзначити всі прогресивні та рекомендовані нововведення: форми, системи, організацію роботи, документи, регістри і т. ін. Потім зазначають всі помічені автором вади, недоліки і відхилення від рекомендацій та інструкцій.

Далі коротко дають основні пропозиції, що дозволяють усунути недоліки та покращити облік в цілому чи окремих його ділянок, викладених у основній частині роботи. Пропозиції мають бути конкретними для практичної роботи керівників і спеціалістів господарства.

Рекомендований обсяг матеріалу близько 3 сторінок.

Список використаних джерел має включати всі літературні джерела, матеріал яких було використано при підготовці роботи.

На початку списку розміщують Закони України, Укази Президента, документи Кабінету Міністрів України, інструктивно-нормативні матеріали. Далі літературні джерела розміщуються в алфавітному порядку або у порядку посилання на них без підрозділу на їх види (книги, статті і т. ін.). Джерела наводяться на мові оригіналу.

Рекомендований обсяг джерел по курсовій роботі близько 15-20 найменувань.

Додаткиможуть містити всі скопійовані форми документів і регістрів, розрахунки, графіки, схеми та інший допоміжний матеріал. Бажано представити копії оприлюдненої бухгалтерської та фінансової звітності підприємства – об'єкту дослідження за останні роки діяльності.

 


Читайте також:

  1. B. Тип, структура, зміст уроку і методика його проведення.
  2. I 9. Структура речевого дефекта у детей,
  3. I. Аналіз контрольної роботи.
  4. I. ОСНОВНІ ЕТАПИ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  5. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  6. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  7. II. Короткий зміст
  8. II. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ТА ОЦІНКИ ПОТОЧНИХ ТА ПІДСУМКОВИХ ЗАНЯТЬ (ЗМІСТОВИХ МОДУЛІВ).
  9. II. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ТА ОЦІНКИ ПОТОЧНИХ ТА ПІДСУМКОВИХ ЗАНЯТЬ (ЗМІСТОВИХ МОДУЛІВ).
  10. II. СТРУКТУРА ТА ОБСЯГ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  11. II.ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  12. III ОФОРМЛЕННЯ І ЗАХИСТ РОБОТИ




Переглядів: 458

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПІДГОТОВКА ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВЇ РОБОТИ | ЗБІР МАТЕРІАЛУ ТА ЙОГО ОБРОБКА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.