Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Облік витрат і виходу продукції тваринництва

У тваринництві витрати обліковують по видах і групах тварин, від яких одержують конкретну продукцію. Тому об'єктами обліку витрат є групи тварин, а об'єктами визначення собівартості — конкретні види продукції.

Аналітичні рахунки відкривають за видами та статево-віковими групами тварин. На окремих із них обліковують витрати по приготу­ванню кормів в кормокухнях і кормоцехах. Ці витрати списують на відповідні групи тварин в порядку розподілу пропорційно кількості приготовлених кормів.

Витрати в тваринництві обліковують по статтях, перелік яких під­приємство визначає самостійно. Але з метою дотримання вимоги зі-ставності інформації та показників звітності облік витрат у тваринни­цтві рекомендують вести за такими статтями: витрати на оплату пра­ці, відрахування на соціальні заходи, засоби захисту тварин, корми, роботи і послуги, витрати на ремонт основних засобів, амортизація основних засобів, інші витрати, непродуктивні витрати, загальнови-робничі витрати.

Записи про витрати та вихід продукції тваринництва здійснюють на підставі бухгалтерських документів. Для обліку витрат праці скла­дають розрахунок нарахування заробітної плати (оплати праці) пра­цівникам тваринництва (форма № 69). Для цього використовують до­кументи, в яких обліковується вихід продукції: журнал обліку надою молока, акт на оприбуткування приплоду тварин, відомість зважуван­ня тварин та інші.

Виконання ремонтних робіт у тваринництві оформляють нарядами на відрядну роботу (форма № 70 і № 70 а). У разі почасової оплати праці - складають табель обліку робочого часу (форма № 64).

Основним видом матеріальних витрат є корми. їх списують по ві­домості витрат кормів (форма № 94). Для зведеного обліку витрат кор­мів по видах тварин на фермі ведуть журнал обліку витрати кормів (форма № 35). Наявність кормів у господарстві і їх рух обліковують у журналі обліку кормів (форма № 35 а).

Витрачання інших матеріальних цінностей оформляють в установ­леному порядку лімітно-забірними картами на одержання матеріаль­них цінностей (форма № 117), накладними (форма № 87) та іншими видатковими документами.

Витрати засобів праці фіксують в документах по нарахуванню амор­тизації основних засобів, що складають у встановленому порядку.

Витрати по обліку вартості робіт і послуг, виконаних сторонніми підприємствами та організаціями, відображають на підставі рахунків, актів на приймання виконаних робіт тощо.

Для оприбуткування продукції тваринництва використовують ряд документів. їх можна поділити на дві групи: 1) документи на оприбут­кування готової продукції, процес виробництва якої закінчено і вона оприбуткована в дебет рахунку 27 "Продукція сільськогосподарського виробництва" (молоко, яйця, мед та інше); 2) документи на оприбут­кування приросту живої маси та приплоду тварин, що оприбуткову­ють у дебет рахунку 21 "Поточні біологічні активи" і яка існує тільки у вигляді живих тварин.

До першої групи документів відносяться: журнал обліку надою молока (форма № 112)- для оприбуткування молока від надою, акт настригу і приймання вовни (форма № 115)- для оприбуткування вовни від овець, щоденник надходження сільськогосподарської про­дукції (форма № 81) - для оприбуткування яєць, меду риби тощо. До другої групи документів відносять: акт на оприбуткування приплоду тварин (форма № 95), накопичувальний акт на оприбуткування при­плоду звірів (форма № 96) - на оприбуткування приплоду відомість зважування тварин (форма № 98) - на оприбуткування привісу тварин, акт виводу і сортування добового молодняка птиці (форма № 106) - на оприбуткування птиці від інкубатора.

Інформацію з документів першої групи включають у звіт про рух матеріальних цінностей (форма № 121), аз другої групи - у звіт про рух тварин і птиці на фермі (форма № 102).

Аналітичний облік у тваринництві ведуть по об'єктах, якими є конкретні статево-вікові групи тварин і птиці. У кожному підпри­ємстві перелік об'єктів по тваринництву конкретизують залежно від умов господарювання.

Аналітичні рахунки відкривають у виробничому звіті або книзі об­ліку виробництва. Витрати обліковують за встановленими статтями, а вихід продукції - по її назві за кількістю та сумою.

У виробничому звіті відображають витрати і вихід продукції за мі­сяць та наростаючим підсумком з початку року. Витрати показують за елементами з кредиту кореспондуючих рахунків.

Для синтетичного обліку витрат і виходу продукції тваринництва ви­користовують рахунок 23 "Виробництво", субрахунок 232 "Тваринни­цтво". Це активний калькуляційний рахунок, по дебету якого відобража­ють витрати на виробництво, а по кредиту - вихід продукції (табл. 1.7).

Продукцію тваринництва під час первісного визнання оцінюють за справедливою вартістю, визначаючи доходи і витрати аналогічно як і по продукції рослинництва.

Тваринництво включає ряд різних галузей. Кожна з них має свої технологічні особливості виробництва продукції, що впливають на організацію обліку.

Виробництво продукції скотарства здійснюють у звичайних гос­подарствах, а також спеціалізованих підприємствах, що працюють на промисловій основі. Облік в них має відповідати прийнятій техноло­гії виробництва.

У комплексах по виробництву яловичини витрати обліковують по періодах вирощування та відгодівлі тварин згідно прийнятій техно­логії. Можуть виділятися два або три періоди. Одночасно облік може бути організований по виробничих групах (ланках). Якщо на комп­лексі паралельно здійснюють вирощування та відгодівлю тварин ще й не на промисловій основі, то витрати і вихід продукції по них об­ліковують окремо.

Таблиця 1.7


Читайте також:

  1. II. Елементи операційних витрат
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. V. Інші витрати
  5. XV. Фінансові результати від первісного визнання та реалізації сільськогосподарської продукції та додаткових біологічних активів
  6. А) Ризик непотрібності виробленої продукції
  7. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  8. Автоматизація зведеного обліку та складання звітності засобами універсального програмного продукту
  9. Автоматизація обліку виробничих запасів та МШП засобами універсального програмного продукту
  10. Автоматизація обліку витрат на виробництво засобами універсального програмного продукту
  11. Автоматизація обліку праці та її оплати засобами універсального програмного продукту
  12. Автоматизація обліку фінансово-розрахункових операцій засобами універсального програмного продукту




Переглядів: 1290

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Калькуляція собівартості зерна | Кореспонденція рахунків по обліку виробництва продукції тваринництва (без використання рахунків класу 8)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.