Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Основні поняття з управління комунікаціями проекту.

Системи автоматизації управління проектамице програмні системи, які дозволяють автоматизувати одну або декілька складових управління проектами: складання календарного плану робіт, управління ресурсами, витратами, ризиками, якістю тощо.

Зазвичай системи автоматизації управління проектами містять такі структурні елементи:

* засоби для календарно-сіткового планування (КСП-системи);

* засоби для розв'язання окремих задач (допроектний аналіз, роз­робка бізнес-планів, аналіз ризиків, управління контрактами, ча­сом, бюджетом);

*засоби для організації комунікацій між виконавцями проекту.

Система календарно-сіткового планування забезпечують базовий набір функцій, необхідних для проектування структури робіт проекту (групи проектів) планування ресурсів і витрат, обміну інформацією між учасниками проекту і контролю за ходом його виконанням .

 


Таблиця 13.1.

Функціональні можливості систем календарно-сіткового планування

 

Група функцій Опис
Опис і оптимізація структури робіт Опис логічної структури робіт проекту в різних розрізах: сіткові діаграми, кодування по етапах, підрозділах, відповідальних виконавцях, використанню ресурсів. Планування за методом критичного шляху. Визначення часових параметрів проекту. Моделювання розкладу проекту урахуванням різних часових обмежень.
 
Планування і управління ресурсами Опис структури ресурсів, їх вартості й доступності (календарі ресурсів). Призначення ресурсів роботам. Моделювання поведінки проекту при різних обмеженнях на використання ресурсів. Оптимізація навантаження на ресурси. Вартісний аналіз проекту.
Аналіз ризиків Визначення ризиків в оцінці тривалості як окремих робіт,так і всього проекту. Розрахунок ймовірності завершення проекту у встановлений термін.
ризиків
Планування і управління бюджетом проекту Визначення і аналіз витрат. Аналіз освоєних обсягів. Прогнозування витрат проекту. Зменшення витрат проекту.
Обмін інформацією між зацікавленими особами Обмін інформацією за допомогою локального сервера або електронної пошти. Обмін інформацією за допомогою Веб-сервера та засобів Інтернет. Можливість обміну інформацією з іншими програмами. Захист інформації від несанкціонованого доступу.
Контроль за ходом виконання проекту Фіксування планових показників проекту. Введення поточної інформації про стан виконання робіт, завантаження ресурсів, витрати. Порівняння планових показників з фактичними. Моделювання ходу майбутніх робіт. 1
Засоби для наочного представлення інформації Формування різноманітних звітів по поточній загальній вартості, завантаженню ресурсів і т. п. Наочне представлення інформації про проект у вигляді різних діаграм графіків: календарний графік виконання робіт (діаграма Гантта), сіткова діаграма проекту, гістограми завантаження ресурсів.
   
 

 

Системи управління проектами можна поділити на дві групи:

- системи, орієнтовані на професійних проектних менеджерів

- орієнтовані на широке коло користувачів, так звані "непрофесійні" системи.

"Непрофесійні" системи управління проектами, в першу чергуорієнтовані не на професійних менеджерів проектів, а на керівників, яким час від часу доводиться планувати прості проекти. Основна вимога до і таких систем — простота в освоєнні і використанні.

Тому в них реалізований тільки базовий набір функцій для управління проектами: визначення структури робіт, призна­чення ресурсів, побудова діаграм Гантта і сіткових діаграм, розрахунок критичного шляху, спрощена оцінка завантаження ресурсів і вартості проекту. Прикладом таких програм (цінова категорія до 1000 доларів) є Fast Track Scheduler (AEC Software), Milestones Etc. (Kidasa Software).

Професійні системи управління проектами (вартістю від 4 тис. до­ларів) розраховані на професійних проектних менеджерів і призначені для створення середовища управління багатьма складними проектами.

Вони містять не тільки професійні інструменти планування, аналізу і контролю за виконанням проектів, але і всі необхідні засоби для органі­зації ефективних комунікацій між учасниками проектних команд, a також засоби інтеграції з АСУП. Такі системи, зокрема, розробляють ком­панії Artemis Management Systems, Primavera Systems, Welcom Software Technologies.

Системи, які не потрапляють у ці дві категорії, класифікувати досить складно. Більшість із них містить як функції календарно-сіткового плану­вання, так і засоби для інтеграції з іншими програмами, та засоби органі­зації комунікацій у проектній команді: обмін інформацією за допомогою електронної пошти, можливості публікації даних на сервері Internet/In­tranet тощо. Як приклад можна назвати CA-Super Project (Computer Asso­ciated), Microsoft Project (Microsoft), Project Scheduler (Scitor), SureTrak Project Manager (Primavera Systems), Turbo Project (IMSI).

Крім того, в управлінні проектами застосовують різноманітні спеціа­лізовані системи для управління контрактами, фінансами, аналізу ризи­ку тривимірного моделювання тощо.

Останнім часом активно розвиваються системи, призначені для організації спрощеного доступу до інформації проекту та забезпечення ефективності комунікацій між членами команди проекту. Вони не містять власних інструментів для календарно-сіткового планування, а інтегруються з більшістю КСП-систем. Зокрема, одна група таких систем надає інструменти для аналізу проектних даних, OLAP-обробки та Data Mining , PMOffice фірми Systemcorp). Інша група призначена для спрощення комунікації між учасниками і пропонує розвинені Internet-засоби, такі, як
організація дискусійних груп і чат-каналів, віддалене збереження файлів (Welcom Home компанії Welcom Software) тощо.

 

 


Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  4. II. Поняття соціального процесу.
  5. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  6. Oracle Управління преміальними
  7. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  8. А. Видання прав актів управління
  9. А/. Поняття про судовий процес.
  10. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  11. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  12. Адаптивні організаційні структури управління.




Переглядів: 1021

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Програмне забезпечення процесу управління проектом | Інформаційні технології управління проектами.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.