Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Квантові точки, дроти і площини

Одне з промислових застосувань нанотехнологій пов'язане з квантовими точками і площинами.

Квантова площина - це багатошарова твердотіла струк-тура з тонких плівок різних речовин завтовшки в один атом, складених одна на одну. Із-за малої товщини плівок в таких структурах починають проявлятися квантові ефекти, які дуже сильно впливають на поведінку електронів усередині квантової площини, що дозволяє довільним чином міняти физичні і хімічні властивості таких речовин.

Перший етап нового напряму, що відкриває широкі пер-спективы. Квантові точки - це крихітні пірамідки в 50-100 атомів одного матеріалу, розміщених на монокристалі іншого матеріалу.

Рис.2.2 Квантова точка

Піонером в області створення приладів на таких структурах був російський учений, академік Жорес Іванович Алферов, що став в 2002 році Нобелівським лауреатом. Услід за Нобелівською премією Алфе-ров отримав і державну. Його робота ―Фундаментальні ис-следования процесів формування і властивостей гетероструктур з квантовими точками і створення лазерів на їх основі ознаменувала розмір однієї квантової точки складає одиниці-десятки нанометрів. Електронний спектр ідеальної квантової точки відповідає електронному спектру поодинокого атома, хоча реальний квантовий об'єкт при цьому може складатися з сотень тисяч атомів. Саме з цієї причини квантові точки називають також ―штучними атомами.

Зважаючи на малу величину квантової точки, на її основі можна будувати різні напівпровідникові пристрої, що використовують у своїй роботі квантові розмірні ефекти. Лазери нового покоління, грунтовані на гетероструктурах з квантовими точками, прекрасно працюють, підтверджуючи стару істину, що в науці немає непорушних догм. Адже довгий час вважалося, що виростити кристал з шматочками іншого матеріалу усередині без дефектів неможливо. Те, що зробили співробітники лабораторії Ж.И. Алферова, можна сміливо назвати революцією в лазерній фізиці. Якщо раніше вчені, вирощуючи кристали для лазерів, вимушені були повністю управляти процесом, то тепер ситуація інша - потрібна структура росте сама. Вступ

Коли носії заряду і збудження обмежені у всіх трьох вимірах, система називається „квантовою точкою”. Це досить довільно, оскільки, наприклад, кластери, які складаються з кількох атомів необов’язково розглядаються як квантові точки. Хоча кластери менші, ніж довжина хвилі де Бройля, їх властивості критично залежать від точного числа атомів. Великі кластери мають добре визначену решітку і їх властивості вже критично не залежать від точного числа атомів. Для таких систем ми будемо використовувати термін „квантові точки” [1].

У квантовій точці рух електронів обмежений у всіх трьох вимірах і є тільки дискретні -стани у просторі. Кожний індивідуальний стан у просторі може бути представлений точкою. Тільки дискретні рівні енергій є дозволеними, вони показані дельта-піками у розподілі . Як ми можемо бачити, енергетичні зони конвертують у атомоподібні енергетичні стани з силою осцилятору, стиснутою в декілька переходів.

Ця зміна найбільш виражена на краях смуг і впливає на напівпровідники більше, ніж на метали. У напівпровідниках електронні властивості сильно пов’язані з переходами між краями валентної зони та зони провідності. На додаток до дискретності рівнів енергії необхідно також підкреслити наявність певної нульової енергії. У точці, навіть у основному стані, електрони мають енергії більші, ніж електрони у масивному твердому тілі на краю зони провідності [2].

Отже, розкриття даної теми є не лише актуальним, але й сучасним, оскільки застосування квантових точок є досить перспективним у різних галузях техніки.

У розкритті даної теми мені допомогло використання великої кількості літературних джерел.

Дана курсова робота складається з вступу, чотирьох розділів, висновків і списку використаної літератури. В першому розділі описуються квантові точки з погляду наносвіту, в другому розділі мова йде про методи отримання квантових точок, в третьому розділі – оптичні властивості квантових точок, в четвертому розділі – можливості застосування.


Читайте також:

  1. Взаємне розташування прямої та площини.
  2. Взаємне розташування прямої та площини.
  3. Відносно фронтальної площини проекцій модель треба розташувати так, щоб на цю площину вона спроекціювалась найбільш наочно – це зображення є головним виглядом.
  4. Відстань від точки до площини і від точки до прямої на площині
  5. Воднеподібні атоми в квантовій механіці. Квантові числа
  6. ЕФЕКТОМ ФАРАДЕЯ НАЗИВАЮТЬ ЯВИЩЕ ОБЕРТАННЯ ПЛОЩИНИ ПОЛЯРИЗАЦІЇ ХВИЛІ, ЗУМОВЛЕНЕ АНІЗОТРОПНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ ФЕРИТУ, ЯКИЙ НАМАГНІЧЕНО.
  7. Загальне рівняння площини
  8. Збурення що виникає в який-небудь точці простору в момент часу , проявляться через деякий час на певній відстані від початкової точки, тобто передається з певною швидкістю .
  9. Квантові межі точності вимірів
  10. Квантові розмірні ефекти
  11. Квантові уявлення про природу феромагнетизму




Переглядів: 1093

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Квантові розмірні ефекти | Історія виникнення і розвитку системи управління охороною праці в організаціях (СУОП). Політика в галузі охорони праці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.