Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Аналіз виробничого травматизму і професійних захворювань в рослинницькому технологічному комплексі

Забезпечення безпечних та нешкідливих умов праці у рослинництві є однією з найважливіших умов підвищення соціально-економічної ефективності. Через те що ефективність профілактики виробничого травматизму і професійної захворюваності в першу чергу залежить від якісного їх аналізу, тому і пропонується зробити такий аналіз на прикладах роботи АПК упродовж останніх років.

При підготовці аналітичного огляду стану травматизму і професійної захворюваності використані матеріали Українського науково-виробничого центру по охороні праці в сільському господарстві і Держнагляду за охороною праці.

Рослинницький технологічних комплекс міцно пов'язаний з усім агропромисловим комплексом України, де умови праці ще не повністю забезпечують працівникам охорону їх життя і здоров'я в процесі трудової діяльності.

За останні п'ять років на виробництві в АПК загинуло більше 7 тис. робітників і спеціалістів, травмовано близько 300 тис. чоловік.

Тільки за останні 4 роки стали інвалідами майже 10 тис. осіб. Економічна сторона втрат не менш вражаюча. За узагальненими розрахунками прямі витрати підприємств за один день непрацездатності робітника з причин травматизму чи захворювання складають понад 30 гривень. За вищезгаданий період підприємства втратили через непрацездатність близько 8 млн. людино-днів, тобто понад 250 млн. грн. Такий стан з виробничим травматизмом ні з соціальної, ні з економічної точки зору не можна вважати нормальним.

Найбільш ризикованою у сільськогосподарському виробництві є професія механізатора. Аналіз травмонебезпечних ситуацій при експлуатації машинно-тракторного парку виявив, що безпосередньо при обслуговуванні певних машин (МТД) з різних причин виникає значна кількість небезпечних ситуацій з наслідками у вигляді аварії і травм працюючих. Якщо кількість травм, що протягом року сталися при застосуванні певної марки машин в Україні, прийняти за 100%, то причини, за яких виникли аварії, мають такі значення.

При обслуговуванні тракторів у рослинництві: від удару інструментами по елементах конструкції - 19,3 %; падіння з гусениць, підніжок (посадка у кабіну, заправка, пуск двигуна) -15,8%; падіння при вході чи виході з кабіни - 12,7%; опіки через передчасне відкривання кришки радіатора - 7,6%; продавлювання людей тракторами, що сталися при неправильному встановленні домкратів - 7,0%; пошкодження зламаним інструментом - 7,0%; удар обірваним тросом при буксируванні - 5,5%; перекидання трактора -4,8%, в інших ситуаціях - 20%. При обслуговуванні тракторних причепів та транспортних роботах: продавлювання або падіння спиці - 70%; вискакування із кузова на землю - 18,3 %; удар бортом (замком) при відкриванні та закриванні - 9,4%; травмування причепом при його перекиданні - 2,3%.

На зернозбиральних комбайнах: різні удари при технічному обслуговуванні - 32,7%, захват одягу (рук, ніг) рухомими (робочими органами) деталями - 27,9%, падіння у момент виходу з кабіни (посадка в кабіну), а також при падінні в інших місцях на комбайні (на площадках, корпусі молотарки та ін.) - 18,0%, травми в інших ситуаціях - 21,4%.

На заготівлі соломи: травмування тросом волокуші - 8,5%, травми ніг з різних причин - 2,6%, падіння із скирти і транспортних засобів -83,0%, засмічення технологічним матеріалом - 5,7%.

При обслуговуванні машин для механізованої обробки ґрунту: травмування відлітаючими осколками та інструментом - 30,7%; при очищенні робочих органів від налипання - 26,9%; падіння на агрегатові знаряддя -15,4%; продавлювання машинами - 26,9%.

При роботі на посівних машинах: травми від падаючої сівалки -35,3%; падіння при заправці сівалок насінням - 26,5%; захват одягу (частин тіла) рухомими деталями - 4,6%; в інших ситуаціях - 23,5%.

У таблиці 4.2. наведені показники виробничого травматизму із смертельними наслідками серед трактористів-машиністів сільсько­господарського виробництва за останні п'ять років.

Серед ситуацій, які спостерігаються, можна виявити найбільш типові - перекидання самохідних сільськогосподарських машин, транспортних засобів; наїзди транспорту на відпочиваючих у полі людей, дорожньотранспортні пригоди (наїзди на людей, перешкоди, перекидання); захват одягу або частин тіла рухомими деталями машин; падіння людей з трапів, драбин, транспортних засобів; удушення людей сипкими матеріалами (зерно, полова, грунт); опіки, ураження електричним струмом; при пошкодженні ізоляції тощо.

Аварійні ситуації і травми при роботі на гусеничних тракторах (в порівнянні з колісними): дещо більше було при наїзді на людей (22,0%); при травмуванні внаслідок несправності або відсутності на тракторах блокувальних пристроїв (24,7%), при несправності гальм і трансмісій та в інших випадках.

На виробничий травматизм і професійну захворюваність механізаторів мають вплив специфічні умови роботи.

В нашій країні механізатор, у більшості колективних і державних сільськогосподарських підприємств, працює щоденно і майже весь рік, а в часи найбільш напружених польових робіт - світловий день. При цьому через недооцінку нашими машинобудівниками проблем комфорту у кабінах вітчизняних машин наявні всі умови для передчасного стомлення працюючого протягом робочого дня та накопичення втоми протягом місяця, кварталу, року. Постійні перепади температури та перегрів організму у літній період призводять до частих захворювань .


 


Читайте також:

  1. ABC-XYZ аналіз
  2. II. Багатофакторний дискримінантний аналіз.
  3. SWOT-аналіз у туризмі
  4. SWOT-аналіз.
  5. Tема 4. Фації та формації в історико-геологічному аналізі
  6. V. Нюховий аналізатор
  7. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
  8. АВС (XYZ)-аналіз
  9. Автомати­зовані інформаційні систе­ми для техніч­ного аналізу товар­них, фондових та валют­них ринків.
  10. Алгоритм однофакторного дисперсійного аналізу за Фішером. Приклад
  11. Альтернативна вартість та її використання у проектному аналізі
  12. Аналіз активів банку




Переглядів: 1597

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Виробничі небезпеки, аварійність і травматизм у рослинництві | Умови та обставини виникнення небезпечних ситуацій на галузевих об'єктах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.