Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Предмет і метод бухгалтерського обліку

Предметом бухгалтерського обліку в автомобільному транспорті, є власність у вигляді господарських коштів, її рушення у вигляді господарських операцій, а також джерела їх освіти і результати роботи підприємств і організацій, узагальнена в грошовому вираженні.

Методологічною основою бухгалтерського обліку є марксистський діалектичний метод. Крім того, бухгалтерський облік застосовує властиві йому способи і прийоми вивчення і узагальнення явищ виробниче-фінансової діяльності підприємств, які характеризують його метод. До таких способів і прийомів відносяться: документація, інвентаризація, система рахунків із застосуванням методу подвійного запису, оцінка і калькуляція собівартості продукції (перевезень і транспортно-експедиційних операцій), баланс і звітність підприємства. При цьому проводиться економічне угрупування показників, за допомогою якої здійснюються попередній, поточний і подальший контроль господарських операцій і аналіз господарської діяльності.

Розглянемо способи і прийоми, що складають основу методу бухгалтерського обліку і що є його складовими елементами.

Під документацією в бухгалтерському обліку розуміється реєстрація господарських операцій в спеціальних документах (регістрах), які служать основою для здійснення бухгалтерських записів.

Інвентаризація являє собою систематичну перевірку наявності коштів в натурі і зіставлення готівкових залишків з обліковими даними. При інвентаризації перевіряється також правильність розрахунків з постачальниками і покупцями шляхом звірення записів по рахунках.

Економічне угрупування господарських коштів, їх джерел, а також господарських операцій здійснюється в бухгалтерському обліку в системі синтетичних і аналітичних рахунків із застосуванням методу подвійного запису. Така система угрупування полегшує контроль правильності і повноту облікових записів.

Оцінка господарських коштів підприємства здійснюється в бухгалтерському обліку за системою, твердо встановленій спеціальними рішеннями уряду: основні засоби оцінюються по первинній вартості з роздільним урахуванням зносу в межах амортизаційних відрахувань, призначених на відновлення основних коштів, матеріальні цінності по заготовчій собівартості, готові вироби по виробничій собівартості і

Калькуляція собівартості продукції або послуг є способом визначення фактичних витрат підприємства в грошовій формі на одиницю продукції (послуг).

Бухгалтерський баланс являє собою спосіб економічного угрупування і узагальнення складу і розміщення коштів господарства і їх джерел у вартісному вимірюванні на певну дату.

Звітність система економічних показників, що використовуються вищестоящими плановими і фінансовими органами для контролю, аналізу господарської діяльності підприємств, а також розрахунків з бюджетом.

Способи і прийоми бухгалтерського обліку логічно взаємопов'язані і взаємообумовлені. У результаті їх застосування досягаються безперервне суцільне і документальне обгрунтоване відображення в бухгалтерському обліку об'єктів, що враховуються в натуральних, працяових і грошових вимірниках; взаємозв'язок калькуляції собівартості продукції (послуг) з іншими показниками обліку; методична однорідність угрупування коштів і господарських операцій на рахунках бухгалтерського обліку з взаємопов'язаним відображенням їх за допомогою методу подвійного запису на рахунках; можливість періодичної звірки облікових даних з фактичною наявністю коштів і зобов'язань господарства, а також можливість отримання систематизованих підсумкових даних для здійснення аналізу господарської діяльності підприємства.

Об'єкти бухгалтерського обліку. Об'єктами бухгалтерського обліку на підприємствах автомобільного транспорту є господарські засоби, їх джерела, господарські операції, результати виробничої і фінансової діяльності.

До господарських коштів на ДТП відносять (мал. 1): основні засоби (фонди), в тому числі будівлі і споруди, машини і обладнання, пересувний склад автомобільного транспорту, інструменти, виробничий і господарський інвентар, обчислювальна і організаційна техніка і інші об'єкти, що відносяться до категорії основних коштів (фондів).

т. е. що мають вартість понад 300 гр. за одиницю і термін служби понад одного року;

оборотні засоби (фонди), в тому числі:

експлуатаційні, ремонтні і господарські матеріали, що нормуються; автомобільне паливо; запасні частини, агрегати і автомобільні шини; малоцінні і швидкозношуючі предмети; готову продукцію; незавершене допоміжне і обслуговуюче виробництва; витрати майбутнього періоду;

ті, що ненормуються (фонди звертання) - грошові засоби; засоби в розрахунках; залишок поворотних кредитів, видані робітником і службовцем, інші оборотні засоби, що ненормуються;

засоби, відвернені з обороту, в тому числі відрахування і платежі до бюджету; відрахування в фонди економічного стимулювання і в інші фонди; збитки; інші відвернені засоби за рахунок прибули.

До джерел господарських коштів на АТП відносять (мал. 2):

джерела власних і дорівнених до них коштів статутний фонд; прибуток; цільове фінансування і цільові надходження; фонди цільового і спеціального призначення; фонди економічного стимулювання; резерви;

джерела залучених коштів (зобов'язання) позики і кредити банків; заборгованість постачальникам і підрядчикам; заборгованість по розрахунках з різними кредиторами; заборгованість робітником і службовцем по оплаті праця; заборгованість органам соціального страхування; заборгованість фінансовим органам по податках, утриманням з робітників і службовців і по інших розрахунках.

 

 

МАЛ. 1. Структура господарських коштів

Підприємства автомобільного транспорту загального користування в процесі своєї виробничої і фінансової діяльності виконують наступні види господарських операцій (мал. 3):

експлуатаційні (перевезення пасажирів і вантажів);

гаражне обслуговування і зберігання рухомого складу;

технічне обслуговування і ремонт автомобілів, причеп і їх агрегатів;

транспортно-експедиційне обслуговування підприємств і населення;

попутне завантаження порожніх автомобілів;

перегін нових автомобілів із заводів;

зміст і експлуатацію транспортних агентств, мотелів, кемпінгів, станцій технічного обслуговування легкових автомобілів, автовокзалів, вантажних автостанцій і перевалочних складів, будинків відпочинку, санаторіїв, турбаз, піонерських таборів, дитячих садів, будинків культури і

заготовляння і зберігання матеріальних цінностей, висновок і контроль виконання договорів по постачанню, перевезенням і транспортно-експедиційному обслуговуванню;

розрахунково-фінансові, кредитні і інші операції;

підбір, підготовку і підвищення кваліфікації кадрів;

МАЛ. 2. Джерела утворення господарських коштів

МАЛ. 3. Господарські операції

розрахунки із замовниками автотранспортних перевезень і інших послуг, з постачальниками і підрядчиками, з робітниками і службовцями, з іншими дебіторами і кредиторами;

фінансування і облік витрат по управлінню АТП і інш.


Читайте також:

  1. D) методу мозкового штурму.
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. I Метод Шеннона-Фано
  4. I. Метод рiвних вiдрiзкiв.
  5. VII. Нахождение общего решения методом характеристик
  6. А є А, тобто усякий предмет є те, що він є.
  7. А. науковий факт, b. гіпотеза, с. метод
  8. Абетково-предметний покажчик
  9. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  10. Автоматизовані форми та системи обліку.
  11. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  12. АгротехнІЧНИЙ метод




Переглядів: 528

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види і вимірники господарського обліку | ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ АВТОМОБІЛЬНИМ ТРАНСПОРТОМ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.