Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальна характеристика прав, свобод і обов'язків громадян України.

 

Конституційні права - це гарантовані Конституцією Укра­їни можливості людини і громадянина брати участь у громад­ському та державному житті, вносити пропозиції про покра­щення роботи державних органів, їхніх службових осіб та об'єднань громадян, критикувати вади в роботі, безпосередньо брати участь у громадських об'єднаннях.

Конституційним правам і свободам громадян України присвячено розділ II Конституції України, який називається "Права, свободи та обов'язки людини й громадянина".

Політичні права і свободи- це такі права і свободи, які пов'язані з участю громадян в політичному житті суспільства

Конституційні права нерозривно пов'язані з політичними свободами - юридично закріпленими реальними можливостями громадян впливати на суспільно-політичні процеси в державі через вираження своїх переконань, поглядів з найрізноманітні­ших проблем громадського й державного життя.

· ст 34 Конституції України - право на свободу думки і слова , кожен має право на вільне вираження своїх поглядів і переконань, вільно зберігати, викори­стовувати і поширювати інформацію на свій вибір. Це право не повинно наносити шкоди законним інтересам держави, суспільства і особи.

· Ст. 36 - гарантує громадянам право об'єднуватися у політичні партії та громадські організації.

· Ст. 38 - право брати участь у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати й бути обраними до органів державної влади й місцевого самоврядування, право доступу до державної служби та служби в органах місцевого самовря­дування.

· Ст. 39 - право збиратися мирно, без зброї, й проводити мітинги, походи й демонстрації.

· Ст. 40 - направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної вла­ди, місцевого самоврядування та їхніх посадових і службових осіб.

Право брати участь в управлінні державними справами означає гарантовану громадянам України можливість безпо­середньо або через своїх представників висловлювати власну думку, виражати волю з усіх питань життя держави і суспільс­тва, сприяти їх втіленню та здійснювати контроль за їх виконанням. Кожен громадянин України має можливість реа­лізувати це право спільно з іншими громадянами.

Дане право забезпечується можливістю вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місце­вого самоврядування (ст. 38). Конституція надає право кож­ному громадянину України, який має право голосу, користу­ватися рівним правом обіймати державні посади, а також посади в органах місцевого самоврядування.

З метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів громадяни мають право на участь у профе­сійних спілках. На відміну від політичних партій професійні спілки утворюються без попереднього дозволу на основі віль­ного вибору їх членів.

Не допускається ніяке переслідування чи обмеження у правах за неналежність або належність до політичних партій і громадських організацій.




Переглядів: 1014

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття і загальна характеристика прав, свобод і обов'язків людини і громадянина. | Особисті (громадянські) права і свободи громадян України за Конституцією України.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.