Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оперативна пам'ять

По-друге, забезпечує загальне керування комп'ютером та обчислювальними процесами.

По-перше, він здійснює обчислення згідно з програмою, яка зберігається в оперативній пам'яті.

Мікропроцесор виконує дві основні функції.

Мікропроцесор: основні функції та характеристики

У сучасних комп'ютерах Арифметико-логічний пристрій та Пристрій керування поєднані на одній мікросхемі - мікропроцесорі, яка виготовлена з напівпровідникового кристалу кремнію у вигляді ВІС(великої інтегральної схеми). Нагадаємо, що для ВІС характерним є дуже щільне "пакування" елементів, завдяки чому на кристалі площею близько 1 см2 може бути розміщено велику кількість елементів: транзисторів, конденсаторів тощо. Так, схеми сучасних процесорів Pentium містять понад 3 мільйони транзисторів.

Характеристики мікропроцесора:

1. Елементарні операції мікропроцесор виконує по тактах. Щоб реалізувати ту чи іншу дію, нескладну з погляду користувача, мікропроцесор має виконати дуже багато елементарних операцій. Приміром, навіть додавання двох чисел потребує кількох тактів роботи МП. Тривалість одного такту роботи МП визначається тактовою частотою. Вимірюється тактова частота у мегагерцах або скорочено МГц. Один мегагерц відповідає 1 мільйону операцій за секунду. Тактова частота генерується електронним пристроєм, так званим тактовим генератором. Чим вища тактова частота, тим менша тривалість такту та вища швидкодія МП.

2. Окрім швидкодії, важливим є набір операцій, які може виконувати МП. Сучасні мікропроцесори „навчені" не тільки арифметичним та логічним опе­раціям, вони вміють виконувати десятки та сотні інших важливих операцій. Швидкість виконання таких типових операцій сягає десятків та сотень операцій за секунду.

3. Розрядність МП - це кількість розрядів у двійкових числах, які обробляються процесором за один такт.Двійкові числа, які обробляються мікропроцесором протягом одного такту та якими мікропроцесор обмінюється з пам'яттю, називаються словами. Слово може становити 1 байт чи 2 байти. Мікропроцесори перших персональних комп'ютерів були 8-розрядними, всі сучасні моделі ПК - вже 32-розрядні. Нині існують і 64-розрядні МП.

Оперативна пам'ять призначена для тимчасового зберігання інформації, необхідної для роботи програми.

1. Розташування інформації в пам'яті називається записом, а отримання інформації з пам'яті - читанням або зчитуванням. У сучасних пристроях пам'яті процес запису або зчитування триває недовго, менше 100 наносекунд (1 наносекунда - мільярдна доля секунди), тобто пристрої оперативної пам'яті характеризуються високою швидкодією. Швидкодія - це дуже важлива характеристика пам'яті, від неї залежать швидкість та продуктивність роботи всього комп'ютера.

2. Іншою важливою характеристикою пам'яті є її обсяг, або ємність. Ця величина вимірюється в байтах. Чому саме в байтах, а не бітах, ви вже можете відповісти самі. Вам відомо, що мікропроцесор за один такт своєї роботи обробляє слово, яке складається з 1 байта. Такими самими порціями інформації (що є кратними 1 байту) МП обмінюється з пам'яттю. Запам'ятовуючі пристрої сконструйовані таким чином, що фізична комірка пам'яті здатна сприйняти порцію інформації в 1 байт. Ця ємність комірки пам'яті є достатньою, скажімо, для запису до неї символу, введеного з клавіатури. Отже, можна сказати, що пам'ять комп'ютера організована по байтах.

Функціональна схема ПК

Мікропроцесор
Оперативна пам’ять
Системна шина
Вінчестер
Принтер
Миша
Сканер
Клавіатура
Звукові колонки

 


. У комп'ютерній техніці "шиною" називають пристрій для зв'язку між собою кількох вузлів комп'ютера. Оскільки основний обмін даними відбувається через системну шину, її також називають магістраллю.

Магістраль містить такі три шини:

ü шина управління, яка служить для управління з боку МП усіма системами та процесами, що відбуваються в комп'ютері;

ü шина адреси (адресна шина), за допомогою якої здійснюється вибір по­трібної комірки пам'яті, а також портів введення-виведення;

ü шина даних, по якій інформація передається від МП до будь-якого прист­рою або, навпаки, від пристрою до МП.




Переглядів: 758

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вибір реле | Генеза надприродного

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.