Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Папір і картон

Папери й картони – це листові або рулонні матеріали коротковолокнистої будови, що полягають в основному з деревної целюлози. Важливою перевагою цих матеріалів є те, що вони проводяться з поновлюваного сировини, а саме з деревної маси.

Для видалення домішок, що втримуються в деревині, целюлозу обробляють хімічними реагентами. Для писального паперу деревину обробляють сірчистою кислотою H2SO3, а для готування паперів для електричної ізоляції, пакувальних паперів використовують лужну обробку. Лужна целюлоза не відбілюється, зберігає жовтуватий колір, обумовлений барвниками деревини.

Лужна целюлоза дорожче сульфітної, однак у ній вихідна целюлоза зберігає більшу молекулярну масу й довжину молекул, лужний папір має більш високу механічну міцність, і більш стійка до теплового старіння. Міцність паперу сильно залежить від вологості й перезволожений, так само як і пересушений папір, мають знижену механічну міцність.

Чим вище щільність паперу, тем вище як механічна, так і електрична міцність паперу. Самі тонкі й міцні папери використовуються для виготовлення конденсаторів. Досить відзначити, що щільність конденсаторних паперів досягає 1.6 т/м3, тобто більш, ніж в 1.5 рази перевищує щільність води. При цьому електрична міцність паперу товщиною 10 мкм, просоченої трансформаторним маслом, становить до 10 КВ/мм.

Кабельний папір позначається символами ДО -кабельна, М - багатошарова, В – високовольтна, В – ущільнена й цифрами від 015 до 240, що позначає товщину паперу в мікрометрах.

Паперу марок ДО и КМ застосовуються в силових кабелях до 35кВ, КВ і КВУ 35 кВ і вище, КВМ і КВМУ – 110 кВ і вище.

У паперовій ізоляції силового кабелю слабкими місцями – вогнищами розвитку пробою є зазори між окремими стрічками паперу.

Просочувальний папір уживається для виготовлення листового гетинаксу.

Конденсаторний папір – у просоченому виді вона утворює діелектрик паперових конденсаторів. Тому що папір у конденсаторах працює в просоченому стані, то із практичної точки зору важливі формули, що дозволяють визначати електроізоляційні властивості просоченого паперу виходячи із властивостей паперу й просочувального состава. Приведемо формулу Ренне, що визначає діелектричну проникність просоченого паперу:

 

де ε1 – діелектрична проникність просочувальної маси; ε2 = 6,6 - діелектрична проникність целюлози; x = 1-ρ1/ ρ2 – об'ємний зміст пор у непросоченому папері, ρ1щільність сухого непросоченого паперу, ρ2 = 1,55 Т/М3, y – об'ємна усадка просочувальної маси при її застиганні або затвердінні. Наприклад, для випадку просочення рідким діелектриком, що повністю витісняють повітря з пор паперу, одержуємо ε = 0

Картон відрізняється від паперу більшою товщиною. Виділяють два типи картонів: повітряні (більш щільні) і масляні (більш пухкі) призначені для роботи в маслонаповнених агрегатах.

Електротехнічний картон використовується в якості діелектричних дистанціюючих прокладок, шайб, розпірок, у якості ізоляції магнітопроводів, пазової ізоляції обертових машин і т.п. Картон, як правило, використовується після просочення трансформаторним маслом. Електрична міцність просоченого картону досягає 40-50 кВ/мм. Оскільки вона вище міцності трансформаторного масла, для збільшення електричної міцності трансформаторів найчастіше влаштовують у середовищі масла спеціальні бар'єри з картону. Маслобарєрна ізоляція звичайно має міцність Е=30-40 кВ/мм. Недоліком картону є гігроскопічність, у результаті влучення вологи зменшується механічна міцність і, різко зменшується електрична міцність (в 4 і більш раз)


Читайте також:

  1. Картон з подрібненого шкіряного волокна
  2. Папір і картон
  3. Формат 60х84/16. Папір офсетний. Друк різограф.
Переглядів: 2038

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Полімерні матеріали. | Шаруваті пластики

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.