Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Концепции происхожд-я и рассел-я вост.славян

В 1-ом тыс.н.э.на ист.арену выходят славяне.Проблема происх-я славян наукой не раз-реш.Место первонач.их прожив-я не выясн.Сущ.след.конц-ции происхож-я славян: ду-найская-осн.на«Повести врем.лет»(Нестор),где гов,что славяне в нач.распол-сь вдоль Дуная,а затем расселялись по др.землям;висло-одерская-созд.польск.учеными,кот. опирались на сообщ-е рим.историков,кот.расп.славян м/ду Вислой и Одером;балтий.-родина сла-вян- Прибалтика;скифо-сарматск.-основыв-ся на признании предками славян скифов и сарматов;днепро-одерск.-родина славян м/ду Днепром и Одером.Пе-риод пересел-я народов славян раздел-сь на 3ветви:*запад.,с кот.развились так. языки как польс,чеш., лаватск.;*южн. - болгарск,македон,сербс,хорват.яз. и др.; *вост.,с кот. развились укр, белорус,рус.яз.В 7-8вв.вост.славяне представл.собой 14круп.племен; 1/2из них связ.с тер.У.Ок.Киева жили поляне,их соседями на вост.были северяне;на юге-уличи.На зап.-кревляне.Еще дальше на запад- волыняне и туребы.На Закарп.жили хорваты.

5.Східні слов’яни, їх побут, звичаї та традиції.

Слов'яни в своїй масі ділилися на три гілки: східну, західну та південну. Ми належимо до східної. Східні слов'яни мешкали на цих землях приблизно з III ст. н.е. Налічували чотирнадцять племінних союзів. Найбільш крупними були поляни,древляни, сіверяни, волиняни. По своїм віруванням - язичники – обожнювали сили природи та духів. Жили в умовах сталого патріархату. Мешкали в рамках територіальної общини. Займалися переважно землеробством і вели осідлий спосіб життя. Господарство вели натуральне. Всі питання вирішували на загальних зборах, торгівля була дуже жвава не тільки між собою, але й з найближчими та дальніми сусідами: греками, поляками, чехами та ін. Знали обробку металів. При підготовці до цього питання, слід особливу увагу звернути на племена антів, вони перші на цих землях почали державотворчий процес. Анти перебували на шляху до зародження більш складного суспільства. З'явилася приватна власність на землю, майнове розшарування Очолював об'єднання цар, але його владу обмежувало всенародне віче Найближче оточення царя становили старійшини племен, що також входили до складу державності Царі почали створювати військові дружини, з яких пізніше почали виділятися заможні люди Можновладці експлуатували полонених І обертали їх на рабів Та проте, це не було класичне рабство Антам вдалося уникнути кризи, яка охопила Рим Рабство найчастіше перетворювалося на феодальну залежність раба від власника Мали анти І досить тісні відносини з Готським королівством. Разом воювали проти Римської Імперії Таким чином, на землях на схід від Дністра та Дунаю слов'яни почали формувати свою державу, та цей процес був перерваний готами.

 


Читайте також:

  1. Возникновение и развитие концепции стратегического управления




Переглядів: 589

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.