Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Термопластичні пластмаси

Термопласти під час кожного нагрівання спочатку розм'якають і переходять у рідкотекучий стан, а під час охолодження тверднуть. Вони мають порівняно невисоку верхню межу робочої температури. З-поміж термопластів найпоширенішими є поліетилен, поліпропілен, полівінілхлорид, полістирол. Промислове значення мають також політетрафторетилен, органіч­не скло та інші.

Поліетилен(–СН2–СН2–)n — продукт полімеризації етиле­ну. Залежно від тиску, під яким відбувається полімеризація, розрізняють поліетилен високого тиску (ПЕВТ), поліетилен середнього тиску (ПЕСТ) й поліетилен низького тиску (ПЕНТ). Поліетилен — дешевий, нетоксичний матеріал, без запаху, хімічно тривкий, не змочується водою, прозо­рий у тонкому й непрозорий у товстому шарі, легко переробля­ється, добрий діелектрик. Його можна експлуатувати в межах температур від -60 до 100 °С. До недоліків належать здатність поліетилену старіти під впливом сонячного світла, горючість і мала міцність.

Поліетилен використовують для виготовлення плівок, лис­тів, труб, різних місткостей, ізоляції елек­тропроводів тощо. Покриття з поліетилену захищає метал від корозії.

Поліпропілен(–СН2–СНСН3–)n, утворюється внаслідок по­лімеризації пропілену. Порів­няно з поліетиленом він міцніший, жорсткіший, теплостійкі-ший і характеризується меншого густиною. Поліпропілен про­зорий, але може бути забарвлений у будь-який колір, нетоксичний, хімічно тривкий, має добрі діелектричні властивості, ви­тримує температуру до 120...150 °С. Головний недолік поліпро­пілену — погана морозостійкість (-5...-15 °С).

Використовується для виробництва текстильних і технічних волокон, труб, посуду, корпусів акумуляторів, електроізоляції, деталей автомобілів, холодильників, меблів і телефонів.

Полівінілхлорид(–СН2–СНСІ–)n — продукт полімериза­ції вінілхлориду. Полівінілхлорид (ПВХ) за обсягами вироб­ництва стоїть на другому місці після поліетилену. Він доб­рий діелектрик, не токсичний, стійкий до старіння і до дії багатьох хімікатів. Залежно від складу пластмаси на основі ПВХ розрізняють непластифікований і пластифікований по­лівінілхлорид.

Непластифікований полівінілхлорид,або вініпласт,має ви­соку міцність і пружність, застосовується для виготовлення труб, деталей насосів, профільних елементів меблів.

Пластифікований вінілхлорид, або пластикат,отримують, пластифікуючи ПВХ поліефірами чи синтетичними каучука­ми. Пластифікований полівінілхлорид використовують при ви­робництві лінолеуму, штучної шкіри, плівок, електроізоляції проводів і кабелів.

Полістирол(–СН2–СНС6Н5–)n —про­дукт полімеризації стиролу. Він твердий, жорсткий, прозорий, хімічнотривкий у розчинах багатьох лугів і кислот. Витримує температуру від -20 до 80 °С, має добрі діелектричні показни­ки, набуває забарвлення різного кольору. Полістирол використовують для виготов­лення корпусів телевізорів, деталей холодиль­ників, меблевої фурнітури, підносів, футлярів, канцелярських товарів, гудзиків, електроізоляційних плівок і багатьох дета­лей в електро- і радіотехнічній промисловості. Недоліки полісти­ролу — низька теплостійкість і швидке старіння.

Пінополістирол пластик на основі полістиролу, порожни­ни якого наповнені газом, внаслідок чого він має низьку густи­ну, добрі тепло- та звукоізоляційні властивості. Використовують­ся як тепло- й звукоізолятор у будівництві, літако- й суднобу­дуванні, холодильній техніці.

Політетрафторетилен. Високотривкий до будь-яких розчинників, добрий теплоізолятор й діелектрик, має низький коефіцієнт тертя (0,04). Його діапазон робочих темпе­ратур від-26 до 260 °С. З політетрафторетилену виготовляють прокладки, манжети, ра­діотехнічні вироби, хімічно тривкі деталі, підшипники, що не потребують змащування, пористі вироби, а також протези людських органів.

Поліметилметакрилатабо органічне скло. Він оптично прозорий, доволі міцний, добрий електроізолятор. Від силікатного скла відрізняється низькою густиною й підвище­ною пластичністю. Недоліки органічного скла — невисока твер­дість і теплостійкість (при температурі 90 °С воно починає роз­м'якати). Використовується як листове скло (в т.ч. для літа­ків), для виготовлення лінз, призм, шкал, футлярів тощо.

 


Читайте також:

  1. Загальні відомості про пластмаси
  2. Пластмаси
Переглядів: 1519

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні відомості про пластмаси | Виготовлення виробів з полімерних матеріалів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.