Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Клас Хлорофіцієві – Chlorophyceae

Клас зелені водорості - Chlorophyceae.

Зелені водорості широко розповсюджені у воді, грунті, наземних місцерозташуваннях. Вони зустрічаються у пріс-них та солоних водоймах, серед них є як планктонні так і бентосні організми. Зелені водорості вступають у симбіотичні відношення з грибами - утворюють лишайники.

Масовий розвиток зелених водоростей викликає зелене чи червоне “цвітіння” води, грунту, снігу та ін. Деякі види мають господарське значення як індикаторні організми, агенти самоочищення зливних вод, деякі - перспективні об’єкти біотехнологій для отримання біогазу, кормів, вітамінних та ферментативних препаратів та ін.

Різноманітні зелені водорості монадної, гемімонадної, кокоїдної, сарциноїдної, нитчастої, різнонитчастої, паренхіма-тозної, псевдопаренхіматозної структури, одно- і багатоклітинні, неклітинні, одиночні або в з’єднаннях, мікро- і макроско-пічні, прикріплені і неприкріплені. Безстатеве розмноження вегетативне або за допомогою спор. Статевий процес голо- або мерогамія. Статеві органи одноклітинні, у деяких багатогнізді. Цикли розвитку моно- або дігенетичні, найчастіше із спо-ричним мейозом, з ізоморфною або гетероморфною зміною форм розвитку, зрідка спостерігаються гаметичний, зиготич-ний мейоз.

Клас поділяють на вісім порядків у відповідності з типом морфологічної структури тіла, типом зооспор, здатністю до гіперсинтезу вторинних каротиноїдів, особливостями поділу клітин тощо.

Порядок вольвоксові (Volvocales)

Включає близько 1000 видів монадної організації, які можуть бути одноклітинними або колоніальними організмами.

Розповсюджені головним чином у прісних водоймах, і при масовому розвитку викликають їх “цвітіння”. Деякі ви-кликають червоне “цвітіння” солоних водойм і снігу. У морях живуть лічені види. У грунтах численні і різноманітні хла-мідомонади .

Серед вольвоксових є ряд представників, які мають низку примітивних рис. Так у деяких відсутня клітинна оболон-ка, статевий процес у вигляді гологамії. Наприклад дуналієла -Dunaliella, яка живе в солоних озерах і зовні дуже схожа на хламідомонади.

Представником одноклітинних монадних вольвоксових є рід хламідомонада (Chlamydomonas), численні види якого живуть у калюжах, мілких прісних водоймах, грунті.

Порядок хлорококові (Chlorococcales)

Нараховує більше ніж 1200 одноклітинних або колоніальних видів кокоїдної структури. Одноклітинні форми утво-рюють іноді скупчення у вигляді одношарових пластинок або конгломератів без певної форми. Колонії найчастіше із сли-зовим покривом, в якому клітини розташовані вільно, у ценобіях з’єднані боковими поверхнями або за допомогою вирос-тів клітинної оболонки.

Форма клітин дуже різноманітна - від шаровидної до циліндрично-веретиновидної, спіралевидної або трапецевидної. Найчастіше сферична, овальна, яйцевидна, нерідко з різноманітними виростами.


Читайте також:

  1. Клас зелені водорості - Chlorophyceae




Переглядів: 866

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Клас зелені водорості - Chlorophyceae | Клас Ульвофіцієві – Ulvophyceae

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.