Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Муколітики.

Фармацевтична опіка при застосуванні відхаркувальних препаратів.

Відхаркувальні засоби резорбтовної (прямої) дії.

 

Нітрію йодид Виділяються бронхами, збільшують бронхіаль-ну секрецію, розріджують бронхіальний сек-рет.  
Калію йодид
Натрію гідрокарбонат

 

* - комбіновані препарати

0 - препарат першого вибору

 

· Відхаркувальні препарати не можна сполучати з препаратами, що затор-можують кашльовий рефлекс (кодеїн, окселадин, глауцин і т. д..) та з гіста-мінолітиками, що згущують мокротиння (Димедрол, Піпольфен та інші).

· При прийомі відхаркувальних препаратів не слід призначати препарати, що зневоднюють організм хворого (сечогінні, послаблювальні та інші).

· Відхаркувальні препарати рефлекторної дії (термопсис, терпінгідрат, істод, алтей, лікорин) при перевищенні дози можуть викликати блювання, проти-показані при захворюванні шлунку (гастрит, виразкова хвороба).

· Відхаркувальні препарати слід запивати великою кількістю лужного пиття. Рекомендують випивати додатково до фізіологічної норми 1,5 – 2 л рідини для компенсації фізіологічних втрат.

· Не рекомендують призначати відхаркувальні препарати лежачим хворим.

· Клінічний ефект відхаркувальних засобів, як правило, відмічається не рані-ше 6-7 дня лікування.

· В перші 2-3 дні прийому відхаркувальних препаратів кашель та виділення мокротиння можуть підсилитися: дані явища свідчать про ефективність препаратів (ніж навпаки).

· При передозуванні або тривалому прийомі препаратів, що містять йодиди (калію йодид, натрію йодид), можливе виникнення йодизму: риніт кро-пив’янка, набряк Квінке; можливі явища гіпертиреоза – тахікардія, тремор, підвищена збудливість, безсоння, діарея (у осіб старше 40 років).

· Препарати, що містять йодиди (калію йодид, натрію йодид), протипоказані при вагітності, гострих запальних процесах, захворюваннях щитовидної залози.

· При наявності гострого запального процесу перевагу надають відхарку-вальним препаратам рослинного походження.

· Рослинні відвари і настої (солодки, кореню алтею, підбілу, анісу, фенхелю, чабрецю) мають не тільки відхаркувальну дію, але ще сприяють регенерації ушкодженої слизової бронхів за рахунок мікроелементів, вітамінів і біогенних стимуляторів, що містяться в них.

 

Муколітичні препарати розщеплюють молекули мукополісахаридів, поліпеп-тидів, мукопротеінів, що входять в склад бронхіального секрету. Вони зменшують адгезивні властивості мокротиння (її здатність прилипати до стінок бронхів). Важли-вою особливістю муколітичних препаратів, особливо амброксола, є здатність збіль-шувати синтез легеневого сурфактанта – поверхнево-активної речовини ліпідо-біл-ково-мукополісахаридної природи. Сурфактант синтезується клітинами альвеол і перешкоджає їх спаданню. При багатьох бронхолегеневих захворюваннях синтез сурфактанта порушується. Підвищення синтезу сурфактанту підвищує активність мукоциліарного транспорту. Всі муколітичні препарати мають слабо виражену протизапальну дію.

Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування волого кашлю (муколітики).

 

 

Активний інгредієнт Фармакологічна характеристика
Бромгексин Препарати: Бізолван, Бронхосан, Діамелітус, Паксиразол, Солвін, Флегамін, Флекоксин Бромгексин при метаболізмі в печінці перетво-рюється в активну речовину – амброксол. Таким чином, амброксол – це активний мета-боліт бромгексину. Фрагментують глікопротеїни і глікозаміноглі-кани бронхіального секрету. Мають муколіти-чну (секретолітичну) і відхаркувальну дію, сла-бу протикашлдьову дію. Стимулюють синтез сурфактанта.
Амброксолу г/х Амбробене, Амброгексал, Амброксол, Амбролан, Амбросан, Дефлегмін, лазолван, Медовент, Мукосольвін, Муколван, Халінсол
Месна Препарати: Містаброн, уромітексан Розріджує трахіоброніхальний секрет і полег-шує виділення мокротиння.
Ацетилцистеїн Препарати: АЦЦ, АЦЦ ін’єкт, АЦЦ лонг, Мукобене, Мукоміст, Туском, Флуімуцил, Екзомюк Розріджують мокротиння за рахунок розриву дисульфідних зв’язків в глікозаміногліканах. Збільшують об’єм мокротиння, полегшують його відходження. Зменшують запальні явища у бронхах. Має антиоксидантні і пневмопро-текторні властивості. Може проникати крізь плацентарний бар’єр і накопичуватися в амніо-тичній рідині.
Карбоцистеїн Препарати: Бронкатар, Карбоцистеїн, Мук один, Мукопронт, Мукосол, Флювік, Флюдітек, Естивал За клініко-фармакологічними властивостями близький до ацетилцистеїну. Розріджує мокротиння за рахунок розриву ди-сульфідних зв’язків в глікозаміногліканах. Пригнічує місцеві ефекти медіаторів запален-ня. Сприяє проникненню антибіотиків в брон-хіальний секрет.

 

 




Переглядів: 3135

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відхаркувальні засоби. | Симптоматичне лікування підвищеної температури тіла (лихоманки).

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.