Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Закордонний іноземець

Окремі категорії іноземців в Україні мають певні юридичні преференції. Так, чинне законодавство України, розвиваючи положення ст. 12 Конституції України про задоволення державою національно-культурних і мовних потреб українців, які проживають за її межами, визначило правовий статус закордонних українців. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про правовий статус закордонних українців» від 4 березня 2004 р., закордонним українцем є особа, яка перебуває в громадянстві (підданстві) іншої держави, але має українське етнічне походження або є походженням з України.

Закордонний українець - це не лише світоглядна категорія та спосіб самоідентифікації етнічних українців, що перебувають у громадянстві іншої держави, а й конкретний правовий статус, який надається спеціально уповноваженим органом. На сьогодні розгляд питань, пов’язаних із наданням, відмовою або припиненням статусу закордонного українця, здійснює Національна комісія з питань закордонних українців, Положення про яку затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 2004 р. № 1024.

Задоволення культурномовних, освітніх, інформаційних та інших потреб закордонних Українців здійснюється в межах національної концепції співпраці з українцями, що проживають за кордоном. Закордонні українці мають ті самі права і обов’язки, що й іноземці та особи без громадянства, за винятком спрощеного режиму в’їзду та виїзду в Україну. Також, на відміну від іноземців та осіб без громадянства, за видатні заслуги перед Україною закордонні українці можуть бути нагороджені державними нагородами України та відзнаками Президента України.

Слід зауважити, що закордонні українці мають певні переваги при в’їзді до України і виїзді з України. Вони мають право на безкоштовне оформлення багаторазової візи для відвідання України без надання відповідного запрошення терміном дії на 5 років на підставі посвідчення закордонного українця. Але ця преференція через встановлення Україною безвізового режиму для громадян з держав — учасниць ЄС і деяких інших держав зберігає свою актуальність лише для закордонних українців, які постійно проживають у державах, з якими в Україні існує візовий режим.

Останніми роками, коли у світі зростає кількість військових, національних, етнічних, релігійних конфліктів, а уряди низки недемократичних країн світу відмовилися від політичного та ідеологічного плюралізму, збільшується кількість біженців. Біженці часто обирають місцем свого притулку й Україну.


Читайте також:

  1. Вітчизняний та закордонний досвід стратегічного управління
  2. Закордонний досвід




Переглядів: 535

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правовий статус іноземців та осіб без громадянства | Поняття конституційних прав і свобод

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.