Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Словничок

ПРАЦЯ – діяльність людини; сукупність цілеспрямованих дій, що потребують фізичної або розумової енергії та мають своїм призначенням створення матеріальних і духовних цінностей; труд.

ВИНАГОРОДА – подяка за виконану працю: матеріальна та духовна.

СТОРІНКА ДЛЯ ДИТИНИ І ВСІЄЇ РОДИНИ  


Притча про робітників у винограднику

У Палестині, де зростав Ісус Христос вирощували величезні виноградники, які вимагали чималої праці і догляду для того, щоб отримати відповідний урожай. Особливо велика кількість працівників потрібна була для збору урожаю. Ісус, ці особливості виноградарства використав у своїй притчі «про робітників у винограднику».

«Бо Царство Небесне подібне одному господареві, що вдосвіта вийшов згодити робітників у свій виноградник. Згодившися ж він із робітниками по динарію за день, послав їх до свого виноградника. А вийшовши коло години десь третьої, побачив він інших, що стояли без праці на ринку, та й каже до них: Ідіть і ви до мого виноградника, і що буде належати, дам вам. Вони ж відійшли. І вийшов він знов о годині десь шостій й дев'ятій, і те саме зробив. А вийшовши коло години одинадцятої, знайшов інших, що стояли без праці, та й каже до них: Чого тут стоїте цілий день безробітні? Вони кажуть до нього: Бо ніхто не найняв нас. Відказує їм: Ідіть і ви в виноградник. Коли ж вечір настав, то говорить тоді до свого управителя пан виноградника: Поклич робітників, і дай їм заплату, почавши з останніх до перших. І прийшли ті, що з години одинадцятої, і взяли по динарію. Коли ж прийшли перші, то думали, що вони візьмуть більше. Та й вони по динару взяли. А взявши, вони почали нарікати на господаря, кажучи: Ці останні годину одну працювали, а ти прирівняв їх до нас, що витерпіли тягар дня та спекоту… А він відповів і сказав до одного із них: Не кривджу я, друже, тебе, хіба не за динарія згодився зо мною? Візьми ти своє та й іди. Але я хочу дати й цьому ось останньому, як і тобі. Чи ж не вільно мені зо своїм, що я хочу, зробити? Хіба око твоє заздре від того, що я добрий? Отак будуть останні першими, а перші останніми!»

ДИНАРІЙ– римська грошова одиниця, яка дорівнювала грецькій драхмі – 31 кг.

Царство Боже відкрите для кожного, хто прагне в нього ввійти через прояв любові до своїх ближніх, через розуміння потреб своїх ближніх, а не через заздрість, нарікання, недоброзичливість…

«НЕ ЗАГУБИВ, А ЗНАЙШОВ».

Коли синові виповнилось дванадцять років, батько дав йому новий заступ і сказав:

- Йди, синку, в поле, відміряй ділянку в сто кроків уздовж: і сто упоперек
і скопай.

Пішов син у поле, відміряв ділянку й почав копати. А копати він ще не вмів. Важко було спочатку, доки приловчився копати й до заступа приладився. Наприкінці робота йшла все краще й краще. Та коли син загнав заступ в землю, щоб перекинути останній шматок грунту, він зламавсь. Повернувся син додому, а на душі неспокійно: що скаже батько за поламаний заступ.

- Простіть мене, батьку, - сказав син. –Я зламав заступ.

- А копати ти навчився? Копати тобі в кінці було важче чи легше?

- Навчився, і копати в кінці мені було легше, ніж спочатку.

- Отже, ти не загубив, а знайшов.

- Що ж я знайшов, батьку?

Бажання трудитися. А це найдорожча знахідка.

Справжня праця не буває легкою. Вона завжди долає лінощі і втому. Потрібно помічати, де і коли даремно витрачається час. Навчитися виконувати будь-яку роботу, навіть неприємну і звертатися до своїх батьків з проханням про допомогу у боротьбі з лінощами. Наполеглива праця, сповнена терпіння та радості ніколи не залишиться без винагороди. Людська праця завжди заслуговує на повагу.


Читайте також:

  1. Короткий словничок юридичних термінів




Переглядів: 651

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пускайте свій хліб по водах і він до вас повернеться | Який він біблійний сад твоєї душі?..........................

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.