![]()
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||||
Дай для мене
Що миліше серцю і дорожче В час, коли над прірвою вже крок? Дай для мене, мій небесний Отче,
Поможи здолати всі незгоди, Душу, що втомилась освіжи, Щоб з любов’ю я служив народу, Мудрістю Твоєю дорожив.
Розмова з батьками Чому мудрість – це дарунок від Бога Як мудрість допомагає прожити щасливе життя?
Галина Ткач У кожного своя мудрість Казка
дуже мудрий. "А мудрість за гроші не купиш", – говорили люди. "Воно-то й гроші б на старість не завадили. Та які тепер гроші у пенсіонера?", – нарікала баба Ганна. Якось дідусь розповідав дітям про липу, яку він посадив з маленького паростка ще хлопчиком. "А лише погляньте яка виросла!" Він піднімав погляд до її верховіть, і на обличчі з'являлася щира посмішка. Потім дідусь хмурився, наче все його життя знов оживало в пам'яті. І лише добрі сірі очі світилися мудрістю. А липа грайливо шелестіла листочками, кидала густу тінь. Здавалося, кращого місця немає ніде на землі. Якось на тій липі оселилася пташка. Вона хоч теж чула про дідову мудрість, та ніяк не могла збагнути, в чому вона. Можливо, у сивих вусах дідуся, тому він часто торкається рукою до них, Де й собі взяти мудрості, щоб все своє життя, до останньої миті, в щасті прожити", – гадала пташка. Не довго думала маленька, змахнула крильцями і полетіла в світ широкий, мудрості шукати. Летіла вона над широкими, безкраїми ланами, де ще вчора колосилась пшениця, і кінця-краю їм не було видно. А ось уже й жнива. І кожний обважнілий колос низько вклонявся землі за силу, а людям - за працю. Мудрим людям. Бо лише мудрі люди здатні примножити багатства на цій благодатній землі. Притомилася пташка, присіла на краю стерні. Та що це? Там метушились якісь дивні руденькі клубочки. Вони набивали собі побільше зернят за щоки і кудись несли. А найбільший серед них і, мабуть, наймудріший, наспівував веселу пісеньку:
Своїх навчаю діточок: Те, що сьогодні не з'їси – Усе на завтра припаси. Сам за щоками я ношу, Ні в кого їсти не прошу. "В цьому, мабуть, і є мудрість цих маленьких звіряток, – подумала пташка, – адже вони дбають і про завтрашній день". Вхопила пташка кілька зернят і полетіла своєї мудрості шукати.
Хоч важко все нести в горбах, Я весь обвішаний в торбах. Нелегко по пустелі йти І на собі горби нести, Але на тиждень є запас , Я не проситиму у вас. Ось який мудрий верблюд. Мабуть, у горбах його мудрість. Він несе у них запас на цілий тиждень. Терпляче переносить труднощі, вірно служить своєму господарю, і той дбає про нього: нагодує, напоїть досхочу, ніколи не скривдить на старість. Спробувала пташка і собі щось припасти, та тільки змахнула крильцями, і все розгубила. "Це мудрість верблюда, – збагнула вона, – а я полечу далі, своєї мудрості шукати". Вже крильця німіли, кінчалися сили, та пташка летіла, бо море узріла. Там сонце за обрій спочити лягало, останній промінчик пташині послало.
Геть, сороко, геть, злодюго, звідси йди! Від украдених скарбів добра не жди. Не навчилась ти по правді в світі жить. Йди на смітнику шукай, що там лежить.
То був довгий і дивний сон, хоч скільки того сну у маленької пташки? Перший сонячний промінчик – і пора вставати. Довго ще по світу пташка літала, мудрості усюди шукала. Та на чужині їй тяжко було жити, і ні з чого гніздечка там звити. А для кого там своїх пісень співати? Ні, не треба так далеко мудрості шукати. Повернулась вона назад до своєї розлогої липи і почала на ній гніздечко вити. У землю насіниночку поклала, щоб там маленька липка проростала. Невдовзі у гніздечку з'явилися пташенята, і почала їх мудрості пташиної навчати: Коли зміцніють крильця в вас, ви не гайте марно час, Гніздечко тепле треба звити, мале деревце посадити, Зростити треба діточок, навчити добрих казочок... Дідусь все вислухав і від себе додав : А ще повинні усі знати — Про старість замолоду дбати. "А чому так, дідусю?" – запитала Оксанка. "Ти лише поглянь, Оксанко, як кожного ранку, твої батьки поспішають на роботу, ти – до школи, сестричка Катруся – в садок, і лише я нікуди не поспішаю, бо я вже на пенсії", – відповів дідусь. "А що таке пенсія?", – перепитала Оксанка. І дідусь розповів, що коли був молодим, він працював на залізниці, як і його батько. Той будував залізничні мости через Дніпро, а от прадід – водив потяги, коли ще тільки-но будували київський вокзал. "Славний наш рід залізничників, – задоволено усміхнувся дідусь. Щоправда, тепер я вже пенсіонер і отримую винагороду за свою працю. То і є пенсія. Та мізерна вона, бо... так склалося. Хоч колись, – казав дід, – існували пенсійні каси, щоб заощаджувати гроші на старість. Мудрими були наші прадіди...", – подумавши, додав дідусь. "Та нашому роду – нема переводу. Ви лише погляньте, любі мої, як всю Європу пронизують швидкісні магістралі. За ними - майбутнє! А ваші батьки, які працюють на залізниці, заснували пенсійний фонд "Магістраль", в якому будуть накопичувати свої кошти. Так зараз у всьому світі роблять", – мудро мовив дідусь, торкаючись кінчика свого вуса. "Тепер я знаю те, що всі повинні знати – про старість треба замолоду дбати!" – вигукнула Катруся, сплеснула в долоньки і щиро обняла дідуся. Слухала це пташка, але тепер вона розуміла, що то людська мудрість, і її має знати Оксанка, Катруся, їхні мама й тато, і всі ті люди, які часто проходять повз липу. А часом вони спиняються під її кроною, щоб поговорити про щось своє, про сьогодення і майбутнє. Бо в мудрості сила…, бо в мудрості щастя,
Так. Від автора В мудрості сила і в мудрості щастя І мудрість спроможна долати нещастя Я бачу дерева і сонце у листі І мудрість Землі – кольорове намисто. Вся мудрість земна – це дарунок від Бога У розумі сила! …Закралась тривога Як жити у світі? Що маю зробити? Із мудрістю Божою жити, творити. Очистити душу і серце зігріти І тіло здоров’ям міцним напоїти: Добром, і любов’ю, і радістю, й миром, Терпінням і чуйністю, послухом щирим, з молитвою, вірою, із словом Божим Ми все здолаєм, ми страх переможем.
Кожна людина має бути поміркованою у вчинках
|
||||||||||
|