Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вставка об'єктів мультимедіа

Ніщо так не пожвавлює презентацію, як додавання в слайд - фільм об'єктів мультимедіа - відеофрагментів, звуку та музики.Додавання до презентації об'єктів мультимедіа здійснюється дуже просто і виробляє воістину приголомшливий ефект.

У будь-якій слайд можна впровадити один або кілька об'єктів мультимедіа.Можливо, це буде короткий музичний кліп, який відтворюється в той час, коли слайд з'являється перед глядачами.Може бути, за музичним кліпом піде відеоролик, записаний ким-небудь з учасників проекту.Ці кліпи можуть запускатися автоматично під час появи слайда або після закінчення деякого інтервалу часу.Крім того, щоб почати відтворення, доповідач може двічі клацнути на розташованому на слайді значка відеоролика, звукового або музичного фрагмента.

Щоб вставити в слайд звук, музичний фрагмент або відеоролик можна скористатися бібліотекою Clip Gallery.

Бібліотека Clip Gallery є одним з необов'язкових компонентів програмного комплексу Power Point.Якщо цей модуль був встановлений в процесі роботи програми Setup при інсталяції Power Point, то колекція Clip Gallery буде завжди доступна в режимах слайдів і сторінок нотаток, що дозволить прикрашати ці сторінки картинками.

Додавання графічних кліпів з Clip Gallery

Графіку використовують як візуальний засіб підкреслення і виділення інформації, що розкривається текстом слайда.Зазвичай графіку в слайди додають після набору тексту.

Для того щоб відкрити Clip Gallery і вставити в слайд графічне зображення, треба клацнути на кнопку «Додати картинку», відкриється діалогове вікно Microsoft Clip Gallery (представляє собою самостійний додаток. Як тільки зроблений вибір графічного об'єкта, навколо нього з'являться маленькі квадратики - маркери. Це означає, що можна перетягувати цей графічний об'єкт по всьому слайда, змінювати розмір, міняти колір зображення.

Power Point може і сам підібрати графіку для слайду - автографіка, яка заснована на підборі графічних кліпів за ключовими словами.Засоби автографікі доступно в режимі Слайди, її можна запустити, вибравши команду Сервіс - Автографіка.Відкриється діалогове вікно.Вибрати ключове слово зі списку, що і потім клацніть на кнопці перегляд.Відкриється діалогове вікно і запропонує добірку тематичних малюнків.Тепер можна вставити будь-який з цих кліпів, клацнувши на ньому, а потім на кнопці вставити.

Не завжди вставлена ​​графіка буде вдалою, тому її дуже легко видалити.Графічний кліп можна виділити, клацнувши на ньому мишкою.Як тільки навколо кліпу з'являться маркери, натиснути <Delete> або клацнути на кнопці Вирізати, щоб видалити графіком з екрану.Інші графічні об'єкти, які можна знайти в Clip Gallery називаються картинками або малюнками.Малюнок - це теж графічне зображення.Працювати з малюнками так само, як і з кліпами.У Clip Gallery можна додати свої картинки та кліпи.Для цього потрібно клацнути Додати картинку.Відкриється діалогове вікно Імпорт.Знайти файл із зображенням, яке треба додати, і клацнути Відкрити.Вибрати розділ у діалоговому вікні Параметри кліпу.Новий графічний об'єкт буде додано до вибраний розділ.Ввести ім'я, характеризує кліп, в текстове поле Ключові слова.У діалоговому вікні так же показано мініатюрне зображення кліпу та ім'я вихідного файлу.

Кліпи можна завантажити з Інтернету.Величезна бібліотека графічних кліпів, знаходиться на Web - сторінках кампанії Microsoft.Коли графічний файл перевантажується на комп'ютер, для цього треба підключитися до Інтернету і зайти на Web - сторінку, де містяться кліпи та звукові файли для Power Point.

Звук

Щоб додати звук у слайд відкритої презентації, необхідно виконати наступні дії:

- Зробити поточним той слайд, до якого потрібно додати звук.

- Вибрати пункт меню вставка / фільм і звук.

Якщо потрібно додати звук з колекції Clip Gallery, то потім слід вставити інсталяційний компакт - диск в CD-ROM і вибрати після цього у відкритому підменю команду звук із колекції.У діалоговому вікні вставка звуку слід відкрити необхідну категорію і вибрати потрібний звуковий ефект.

З іншого боку, якщо необхідно додати в слайд звуковий файл, що є на диску, то в цьому випадку слід скористатися командою звук з файлу.Потім потрібно вибрати серед наявних на диску звукових файлів той, який вимагає додати слайд, і натиснути кнопку ОК.

Перед додаванням звуку в слайд автоматично з'являється вікно попередження, у якому можна вибрати режим обробки даного ефекту, тобтовивід відтворюється автоматично при показі презентації.

Доданий звук відображається на слайді у вигляді значка із зображенням динаміка.Якщо при вставці звуку не було встановлено режим автоматичного відтворення, то для запуску цього звукового файлу необхідно клацнути на його значку.

Можна змусити звук відтворюватися автоматично, налаштувавши для слайда відповідні параметри у вікні діалогу Настройка анімації.

Необхідно відзначити, що для звукових файлів існує два основні стандарти: MIDI і WAV.Відповідно, дані файли мають розширення *. mid та *. wav.Крім цього є популярний формат МР3 (розширення *. mp3)

Звукові файли стандартів MIDI і WAV можна знайти в папці Media, на компакт-диску.

Щоб відтворити елементи мультимедіа треба виділити потрібний елемент у списку Порядок анімації і розкривши вкладку Параметри відтворення вікна діалогу Налаштування анімації, можна змінити спосіб відтворення цього об'єкту.Є можливість призупинити демонстрацію слайд - фільму до закінчення відтворення мультимедіа - об'єкта або продовжувати демонстрацію на тлі відтворення музики або розповіді диктора.

Щоб значок об'єкта мультимедіа не з'являвся на екрані під час демонстрації слайд - фільму, варто лише встановити прапорець Приховувати, коли не відтворення.При цьому значок об'єкта буде видно в режимі перегляду слайдів, але не з'явиться в процесі показу слайд - фільму.

Анімація слайдів

У ході демонстрації слайд - фільму абзаци маркованих списків, а також розміщені на слайдах графічні об'єкти можуть з'являтися на екрані або всі відразу, або послідовно.Щоб маркірований текст поступово «вибудовувався» на слайді, необхідно призначити йому той чи інший ефект анімації.

У режимі сортувальника слайдів можна швидко вибрати і застосувати готові, заздалегідь вбудовані в програму ефекти анімації текстових слайдів, так щоб заголовок і абзаци маркованого списку з'являлися послідовно (за заздалегідь продуманою схемою).Для включення такого режиму демонстрації треба виділити один або кілька слайдів з маркованим списком, а потім вибрати варіант анімації у списку Вбудована анімації тексту панелі інструментів Сортувальник слайдів або в підменю Вбудована анімація тексту контекстного меню.

Для розширеного управління анімацією слайдів і для налаштування ефектів анімації графічних об'єктів необхідно двічі клацнути на слайді, щоб перейти в режим перегляду слайдів, де і здійснюється подальше настроювання.

У режимі слайдів клацнути на тлі слайда, щоб скасувати виділення всіх об'єктів.Потім виконати команду Настройка анімації меню Показ слайдів.З'явиться вікно діалогу Настройка анімації.

Клацнувши на кнопці Ефекти анімації панелі інструментів Форматування, можна вивести на екран панель інструментів Ефект анімації.Той же результат можна отримати, вказавши на підменю Панелі інструментів меню Вигляд і клацнувши потім на пункті Ефекти анімації.Цією панеллю інструментів можна користуватися для анімації окремих об'єктів.

На вкладці Час вікна діалогу Налаштування анімації розташований список об'єктів, яким ще не призначений ефект анімації.Можна виділити будь-який об'єкт і клацнути на перемикачі включити в розділі Анімація вкладки Час.За замовчуванням для запуску анімації об'єкта потрібно клацнути на ньому кнопкою миші, однак можна включити автоматичне ініціювання анімації об'єкта через певну кількість секунд після закінчення попереднього події або після появи слайда на екрані, якщо до цього в слайд - фільмі не проводилася анімація інших об'єктів.

Вказавши об'єкти для анімації, можна змінити її порядок за допомогою списку Порядок анімації того ж вікна діалогу.

Тепер можна вибрати конкретний ефект анімації для кожного об'єкта.Потрібно клацнути у вікні діалогу Налаштування анімації на ярлик вкладки Ефекти.Для зазначеного об'єкту можна вказати ефект анімації, звуку, відтворений при появі об'єкта, і колір, за допомогою якого об'єкт буде виділено з моменту появи на екрані до початку анімації наступного об'єкта.

Якщо об'єкт є текстом, можна здійснити налаштування параметрів розділу Поява тексту вкладки Ефекти.Текст може з'являтися в режимах Всі разом, за словами і по буквах.

Створення слайд - фільму

Апофеоз всієї ваги роботи з Power Point настає в момент демонстрації презентації, коли слайди один за іншим виводяться на екран.

Створюючи основну послідовність слайдів, тим самим формується найпростіший слайд - фільм.Щоб переглянути його, треба перейти до першого слайда, а потім клацніть на кнопці Показ слайдів, розташованої в нижній частині вікна презентації, або виконати команду Показ слайдів меню Вид.Перший слайд розгорнеться на весь екран і буде залишатися на ньому до тих пір, поки не буде дана команда на перехід до наступного слайда.

Переходи - це спеціальні ефекти, які супроводжують процес зміни слайдів на екрані.При зміні слайдів під час демонстрації слайд - фільму ефект переходу допоможе вивести на екран наступний слайд із застосуванням найрізноманітніших способів.Можна навіть включати звуковий супровід процесу зміни слайдів.

Ефекти переходу найзручніше настроювати в режимі сортувальника слайдів, де можна бачити одночасно кілька слайдів і попередньо переглянути дію ефектів переходу.Щоб перейти в режим сортувальника слайдів, клацніть на кнопці Режим сортувальника слайдів меню Вид.Потім для налаштування ефектів переходу між будь-якими слайдами можна скористатися списком Ефекту при зміні слайдів панелі інструментів Сортувальник слайдів.Щоб призначити слайда один із стандартних ефектів переходу, треба клацнути на слайді, а потім вибрати потрібний варіант у списку, Ефекти при зміні слайдів.Якщо в цей момент уважно подивитися на мініатюру слайда в режимі сортувальника, можна побачити демонстрацію ефекту переходу.Щоб повторно побачити процес переходу, треба клацнути на значку ефекту переходу, розташованому на слайдом.Щоб красиво закінчити слайд - фільм, необхідно додати в кінець презентації чорний слайд, виконавши команду Параметри меню Сервіс, а потім встановивши прапорець Завершити чорним слайдом на вкладці Вид вікна діалогу Параметри.Потрібно звернути увагу на те, що якщо не включити чорний слайд в кінець презентації, то після завершального слайда на екрані з'явиться вікно Power Point і аудиторія несподівано опиниться віч-на-віч з купою кнопок, меню і панелей інструментів.




Переглядів: 1783

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Створення Графічного об'єкта векторного типу | Налаштування програми Power Point

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.071 сек.