ПРИСТРОЇ СИНХРОНІЗАЦІЇ І ФАЗУВАННЯ В СИСТЕМАХ ЗВ'ЯЗКУ
З викладеного вище витікає, що для реалізації когерентного або кореляційного аналізу сигналу в середній крапці або інтеграції на інтервалі одиничної посилки необхідна наявність на прийомі несучого коливання із заданою фазою або тактових імпульсів, відповідних початкам (серединам) одиничних інтервалів. З іншого боку, для правильного декодування необхідні початок і кінець кодового слова. Тактові імпульси (що стробують) використовуються не тільки для реалізації прийому окремих елементів, але і для комутації окремих каналів в багатоканальних системах з тимчасовим ущільненням.
Таким чином, приймач повинен містити пристрої, що виділяють (що формують) що несе (опорне) коливання, і пристрої, що виділяють (що формують) кінці або почала посилок кодових слів.
Очевидно, формування опорного сигналу, стробуючих імпульсів почала (кінця) посилок або кодових слів повинно вироблятися на підставі прийому деякого повідомлення, яке може бути або автономним, з передачею по окремому частотному каналу, або виділятися з потоку сигналів загального тракту. Сигнал, що забезпечує його передачу, називається синхросигналом. Сукупність пристроїв передавальної і приймальної сторони, які забезпечують формування синхросигналов, називається каналом синхронізації.