Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



КОРОЗІЯ СПОРУД ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ

Корозія приводить до руйнування металевих споруд зв'язку, завдає значного збитку лінійно-кабельним спорудам. Цей збиток визначається не стільки вартістю прокорродіровавшего металу, скільки збитками із-за тимчасового припинення дії зв'язку, вартістю ремонтно-відновних робіт і витрат на захист від корозії.

Корозія металевих лінійних споруд зв'язку відбувається унаслідок хімічної, електричної або механічної дії навколишнього середовища на ці споруди. Вона приводить до руйнування металу кабельних оболонок, що спричиняє за собою втрату герметичності кабелів, погіршення їх електричних параметрів, а потім і вихід з ладу.

Залежно від умов протікання корозійного процесу розрізняють наступні види корозії: межкрісталлітную (механічну), грунтову (електрохімічну) і електричну (блукаючими струмами).

Межкрісталлітная корозія відбувається в результаті ослаблення молекулярних зв'язків між окремими кристалами металу (найчастіше під впливом вібрації). Це приводить до появи дрібних тріщин на оболонці кабелю з тим, що подальшим прогресує її руйнуванням.

Грунтова корозія обумовлена тим, що в землі існують водні розчини кислот, лугів, солей до органічних речовин, що є корозійним середовищем — електролітом, з яким взаємодіє метал оболонки кабелю, створюючи гальванічні пари. Вони викликають протікання струмів від точок оболонки з великим потенціалом до крапок з меншим потенціалом. При цьому струм в електроліті обумовлений переміщенням іонів, а в металі — його електронів. У місцях витікання струму з оболонки утворюється позитивний потенціал (анодна зона), а в місцях, де струми входять в оболонку, — негативний (катодна зона) щодо навколишнього середовища. У анодних зонах відбувається процес переходу від електронної провідності в металі до іонної в електроліті, тобто струми виносять частинки металу оболонки і руйнують її.

Ступінь активності грунтової корозії залежить від матеріалу оболонки (свинець, алюміній, сталь), питомого опору грунту і його водневого показника.

Електрична корозія відбувається під впливом блукаючих струмів, які в місцях їх виходу з металу утворюють анодні зони, тобто руйнують його. Джерелами блукаючих струмів є електрифіковані залізниці, трамвай, метрополітен, пристрої дистанційного живлення апаратури електрозв'язку, якщо воно здійснюється по схемі "дріт-земля".

Заходи щодо захисту лінійних споруд зв'язку від корозії виробляють як на цих спорудах, так і на об'єктах, що є джерелом корозії. Існуючі способи захисту від корозії підземних металевих споруд зв'язку можна умовно розділити на пасивні і активні. Пасивні — це способи захисту, при яких повне припинення або значне ослаблення дії корозії відбувається без застосування зовнішніх джерел ЕДС. Пасивні способи захисту засновані на застосуванні ізолюючих покриттів і покривів, ізолюючих муфт, а також електричних дренажів, що забезпечують заміну електролітичного з'єднання (іонної провідності) металевим (електронною провідністю) на ділянці стікання блукаючого струму з підземної споруди через землю до джерела блукаючих струмів.

Активні — способи захисту, засновані на застосуванні зовнішніх ЕДС, забезпечуючих необхідні величини струмів захисту. Вони зв'язані із застосуванням протекторів і катодних станцій. Вказані способи використовуються для захисту як від грунтового, так і від електричної корозії. Для боротьби з електрокорозією використовується також такий спосіб захисту, як обмеження значення блукаючих струмів в землі. Це досягається шляхом збільшення перехідного опору "джерело блукаючого струму — земля" (використання просочених маслянистим антисептиком дерев'яних шпал, залізобетонних шпал, укладання їх на щебенчатом баласті), збільшення провідності рейкового шляху (зварка стиків і установка стикових з'єднувачів, застосування междупутних з'єднувачів).

До заходів, направлених проти межкрісталлітной корозії, відноситься використання ресорної підвіски кабелю, гумових або пластмасових гасителів в місцях кріплення кабелю. Для всіх видів корозії одним із заходів захисту є вибір траси з менш агресивними корозійними умовами.




Переглядів: 635

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗОВНІШНІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ВПЛИВИ НА ЛАНЦЮГИ СИСТЕМ, НАПРЯМНИХ | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.