Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Цикл з післяумовою

 

Якщо нам необхідно, щоб умова виконання циклу перевірялась не на початку циклу, а після першого його виконання, то слід використовувати цикли з післяумовою, які досить часто називають циклами з постумовою. Ми вживаємо термін “цикл з післяумовою”, який на нашу думку більш точно відображає специфіку організації циклу і спосіб організації машинного мислення.

Знову, приведемо спочатку програмну реалізацію задачі про знаходження суми перших ста натуральних чисел з використанням оператора циклу з післяумовою, а потім детально його розглянемо.

Program summa3; { варіант з використанням циклу з післяумовою }

var i, sum : integer;

Begin

sum := 0;

i := 1;

Repeat { цикл з післяумовою! }

sum := sum + i;

inc (i);

until i > 100; { кінець циклу }

Write ('S = ',sum);

Readln;

End.

Зверніть увагу, що при організації початку і кінця циклу з післяумовою не використовується наша нерозлучна пара Begin ... End, а замість неї нами використано нову пару слів: Repeat ... Until.... Власне вона і є способом організації циклу з післяумовою і розшифровується як виконувати (повторювати) ... поки не виконаються умова ...

У шкільній алгоритмічній мові аналогу для циклу з післяумовою немає, але його досить просто організувати використовуючи інші конструкції алгоритмічної мови. Як вже згадувалось, Дейкстрою доведено, що довільну програму можна написати використовуючи лише три конструкції: лінійні команди присвоєння, команду розгалуження та оператор циклу з передумовою.

Даний цикл з точки зору машинної логіки розуміється так: спочатку виконуються команди, що стоять в тілі циклу, а лише потім перевіряється умова закінчення циклу. Якщо умова виконалась, то цикл закінчується, а якщо ні, то цикл починається спочатку. В умовах поставленої нами задачі в приведеній вище програмі розуміється наступне: спочатку до змінної Sum додати значення змінної і, збільшувати параметр і на 1, якщо і стало більше 100, то цикл на цьому закінчити.

Звертаємо увагу, що в циклах з післяумовою, як і в циклах з передумовою значення змінної–параметра (в нашому випадку і) автоматично не змінюється. Тобто знову ж таки, як нам потрібно змінювати параметр – змінну, що відповідає за умову закінчення циклу, ми повинні вказувати самостійно у самому циклі. Як і у випадку циклу з передумовою, якщо ми забудемо змінювати цю змінну в тілі циклу, то такий цикл буде виконуватись “вічно”, якщо у кінці циклу змінна не відповідала умові закінчення циклу.

Отже, по кількості виконань, цикл з післяумовою:

n завжди виконується хоча б один раз;

n може виконуватись скінчену кількість разів;

n може бути “вічним”.

Параметр циклу ми можемо збільшувати або зменшувати на яку завгодно величину, тобто параметр циклу може бути як цілим так і дробовим числом, або взагалі відноситись до інших типів змінних – логічних, символьних і т.д.

Пояснимо логіку «машинного мислення» при виконанні циклу з передумовою на прикладі нашої задачі. До початку організації циклу ми присвоюємо значення 0 шуканій сумі і крім того задаємо значення параметра циклу – змінній і(що в загальному випадку не є обов’язковим). Цикл починається з значення параметру рівного 1, ПЕОМ виконує операцію циклу Sum := Sum +1, в результаті якої значення Sum = 1, збільшує значення параметра і на 1, і стає рівним 2 і лише тепер виконується перевірка умови завершення циклу, чи 1>100, отримується результат “ні” і оскільки умова закінчення циклу не виконалась, то цикл виконується ще раз. Виконується операція циклу Sum := Sum + 2, в результаті якої значення Sum = 3, збільшується значення параметра і на 1, і стає рівним 3 і т.д. На 99 кроці значення Sum було 4950 і параметр і став 100, перевіряється чи 100>100, отримується результат “ні”, то цикл виконується ще раз – Sum := Sum +100, в результаті якої значення Sum =5050, збільшується значення параметра і на 1, і стає рівним 101. Перевіряється чи 101>100, отримується результат “так” і цикл на цьому закінчується. Наступною виконується операція, що йде за циклом: надрукувати результат. Весь хід приведених “машинних роздумів” зручно привести в такій таблиці.

Дія S і i > 100
   
+1 ні
+2 ні
+3 ні
  ... ... ...
+99 ні
+100 так

У циклі з післяумовою пара Repeat ... Until є не тільки ознакою циклу, але операторними дужками, які в даній конструкції замінюють пару Begin ... End.

Наголосимо, що оскільки цикл з післяумовою обов'язково виконується хоча б один раз, слід обережно підходити до його застосування. В той же час у багатьох випадках застосування саме цього виду циклу є найбільш зручним, наприклад, у випадку, коли нам потрібно опрацювати натиснення клавіш на клавіатурі

Знову робимо підсумки. Отже, для циклів з післяумовою необхідно запам’ятати, що:


Читайте також:

  1. Цикл з післяумовою може виконуватись яку завгодно кількість разів.




Переглядів: 974

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Цикл з передумовою може виконуватись яку завгодно кількість разів. | Цикл з післяумовою може виконуватись яку завгодно кількість разів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.