Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Незареєстровані пари

У останні десятиліття виросло число дорослих людей, що живуть разом з партнерами протилежної статі, не пов'язаними з ними узами спорідненості або браку. Фактично майже половина усіх людей у віці від 25 до 35 років на якийсь час віддає перевагу такому стилю життя. Співжиття до того, що одружується має ще більше поширення - приблизно 60% пар, що нещодавно одружилися, почали жити разом ще до браку. Різке збільшення чисельності і загальної частки незареєстрованих пар пояснюється тим, що подібний життєвий стиль стає соціально прийнятним. Іншою причиною є незмінне підвищення середньої вікової планки вступаючих в перший шлюб людей.

Хоча засоби масової інформації часто називають співмешканців "неодруженим подружжям" і визначають їх стосунки як "пробні браки", самі пари, що живуть разом, зазвичай так себе не розглядають. Студенти часто визначають спільне життя як частину процесу залицяння, "нагляди собі жениха/нареченої", а не як довгострокову альтернативу браку.

Пари, що не одружувалися, але що ведуть спільне життя, навряд чи вільніші від проблем грошей, сексу і роботи по будинку, чим традиційні подружні пари. Так само, як і чоловіки, чоловіки-співмешканці "грають першу скрипку" в сексуальних стосунках, приймають велику частину рішень, пов'язаних з фінансовими питаннями, і виконують значно менше роботи по будинку, чим їх працюючі партнерки. Пари, що живуть разом, випробовують багато з тих же проблем, з якими стикається зареєстроване подружжя. При цьому співмешканці почувають себе не так стабільно, як одружені пари і відповідно не так упевнені у своїй здатності справлятися з важкими ситуаціями. Можливо, ця нестабільність і пояснює підвищена кількість випадків жорстокості і насильства серед пар, що живуть разом.

Гомосексуальні пари. Мало хто в історії західних країн ставав об'єктом такого ж презирства, відрази і стигматизации, як гомосексуалісти, або люди нетрадиційної сексуальної орієнтації.

Гомосексуалізм - це перевага сексуального партнера одного з індивідом підлоги. За оцінками Інституту сексуальних досліджень Альфреда До. Кинси, 5-6% дорослого населення США має переважаючу гомосексуальну орієнтацію. Проте сексуальні переваги і моделі поведінки мають безліч градацій, тому багато соціологів і психологи дотримуються думки, що правильніше було б говорити не про индивидах-гомосексуалах, а про гетеросексуальну і гомосексуальну практику. Крім того, гомосексуалісти - надзвичайно різнорідна група. Їх можна виявити в усіх сферах професійної діяльності, усіх політичних партіях, серед представників усіх релігійних віросповідань і усіх расових і етнічних груп. Деякі з них полягають в браку, виховують дітей і ведуть життя, у багатьох відношеннях невідмітне від життя більшого співтовариства. Інші вступають у відносно довгострокові гомосексуальні союзи. Є і такі, які ні в які союзи не вступають, а мають випадкові сексуальні зв'язки з великим числом різних партнерів.

Співробітники Інституту Кинси дійшли висновку, що "дорослі гомосексуалісти, яких задовольняє їх гомосексуальність, які не шкодують про свою сексуальну орієнтацію і не соромляться її, які здатні успішно функціонувати як в сексуальному, так і в соціальному плані, психологічно відчувають не більше занепокоєння, чим чоловіки і жінки гетеросексуальної орієнтації". Їх дослідження демонструють, що лесбіянки більше схильні до зав'язування тривалих зв'язків, ніж гомосексуалісти-чоловіки. Проте якщо лесбіянки і гетеросексуальні пари роблять значний упор на вірності в сексуальних стосунках, чоловічі гомосексуальні пари абсолютно спокійно відносяться до сексуальних стосунків "на стороні". Близько 90% мужчин-гомосексуалов, що мають постійних партнерів, вступають у сексуальні відносини з іншими чоловіками. В цілому, чоловіки визначають поняття "вірність" застосовно не до сексуальної поведінки, а до зобов'язань кожного з індивідів один перед одним. Мужчины-гомосексуалы здатні швидше розірвати стосунки через гроші або якісь інші протиріччя, чим унаслідок сексуальної невірності. Вони мають тенденцію розподіляти домашні обов'язки відповідно до умінь і бажань кожного партнера і дуже рідко ділять обов'язки на базі стереотипних ролей "чоловіка" і "дружини".




Переглядів: 434

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Холостяцьке життя | Сім'ї з батьками-одинаками

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.