Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Що відбувається, коли натискаєм на гачок?

1) Гачок вдаряє по капсулі, взривається речовина і іскра запалює порох

2) внаслідок енергії порохових газів, які згоряють куля починає рухатись по каналу ствола зброї.

3) Вилітає і летить.

4) Куля УЩІЛЬНЮЄ ПОВІТРЯ і ця область називається головною балістичною хвилею.Вона здатна нанести ушкодження її називають нематеріальним ушкоджуючим фактором.

Яку енергію має куля? кінетичну. F=mv квадрат на два.

Вбивча сила кулі ( вбивча здатність кулі) – відстань на якій куля може потрапити в ціль. Вимірюється в метрах. Для гвинтівки – три кілометри( здатна потрапити у мішень).

Пояса дії куль залежно від енергії. Залежно від кінетичної енергії кулі розрізняють чо­тири види її дії: розривну, пробивну, клиноподібну і контузійну.

Розривна дія: куля, маючи величезнукінетичну енергію(до тисячі джоулі) при пострілі з гвинтівки) виявляє руйнівну силу: утворюються вели­чезні розриви шкіри, дробляться кістки, руйнуються внутрішні органи. Іноді утворюється суцільне вогнище руйнування, де не завжди вдається виявити вхідний і вихідний кульові отвори.ЕНЕРГІЯ – ВЕЛИКА (ДЕКІЛЬКА ТИСЯЧ ДЖОУЛІВ). ВХІДНИЙ ОТВІР ВЕЛИКИЙ.

Пробивна дія: куля діє як пробійник, вибиваючи в пошкоджених твердих (щільних) середовищах мінус-дефект тканини. Куля при цьому має кінетичну енергію в кілька сотень джоулів. Вона вибиває і виносить частинки тканини на своїй поверхні, залишаючи їх в об'єктах, крізь які вона проходить після цього. ЕНЕРГІЯ В 10 РАЗІВ МЕНША – ДЕКІЛЬКА СОТЕНЬ.ВХІДНИЙ ОТВІР – ДЕФЕКТ-МІНУС ТКАНИНА

Клиноподібна дія: коли кінетична енергія кулі різко послаблена і вимірюється в десятках джоулів. Куля входить у щільну тканину як клин і розсуває її. Шкіра в таких випадках розривається за ходом її сполуч­нотканинних волокон, утворюючи різної форми отвори, краї яких легко збігаються. ЩЕ МЕНША КІНЕТИЧНА ЕНЕРГІЯ – ДЕКІЛЬКА ДЕСЯТКІВ ДЖОУЛІВ. КУЛЯ РОЗСУВАЄ ТКАНИНУ

Контузійнадія характеризується тим, що куля втрачає свою швидкість, енергію і, вдаряючись об тіло людини, дещо травмує його. На місці удару на шкірі виникає садно або синець, а іноді поверхнева рана. ЕНЕРГІЇ НЕМА. НЕ ПРОБИВАЄ ШКІРУ

Гідродинамічна сила – коли куля потрапляє в орган де є рідке середовище – замкнуте середовище. У разі потрапляння кулі в органи, які містять у невеликій замкненій порожнині, обмеженій стінками, рідину або напіврідке середовище, вона виявляє гідродинамічну дію, тобто передає свою енергію частинкам цього середовища і створює такий значний тиск на стінки, що вони руйнуються. Така дія спостерігається, коли куля проходить крізь серце під час діастоли, переповнений сечовий міхур, головний мозок, печінку тощо.

 

Якщо куля потрапляє в голову? Гідродинамічна сила проявиться, оскільки головний мозок знаходиться в порожнині черепа ,яка є замкнутою. Така сила проявляється не лише тоді, коли є рідина, а й коли є середовище багате на вологу ( еквівалент рідини).

 

Якщо куля потрапляє в печінку? Так само. Порожнини нема, але це середовище еквівалентне багатому на вологу. Печенка вкрита капсулою і куля розриває печінку.

 

Які є дистанції пострілу?Виділяють постріл впритул, постріл з близької відстані, постріл з неблизької відстані.

В основі такого розподілу – наявність та локалізація додаткових факторів пострілу – тобто все те що летить із кулею.

· При пострілі впритул – вони локалізуються в раньовому відділі

· При пострілі з близької відстані- навколо вхідного отвору

· При пострілі з неблизької – їх нема

Близька відстань – це зона дії додаткових факторів пострілу. Для зброї маскимальної потужності близька відстань – до 2 метрів.

До додаткових факторів відносим:

1) дія полум я

2) дія порохових газів( МАСА ЇХ МАЛА, ТОМУ ДУЖЕ МАЛЕНЬКА ДИСТАНЦІЯ)

3) дія кіптіви ( МАКСИМУМ ДО МЕТРА)

4) дія незгорілого пороху ( ДО 2 МЕТРІВ)

5) дія хімічних елементів ( З ПОВЕРХНІ КУЛІ, ГІЛЬЗИ) , або металевих часточок.

Є два методи виявлення:

1) Простий метод :МЕТОД КОЛЬОРОВИХ ВІДБИТКІВ

2) Складний метод: АТОМНА АБСОРЦІЯ ТА ІНШІ. НА ВІДСТАНІ 50-100 МЕТРІВ МОЖНА ВИЯВИТИ.

Експерти домовились, що для визначення дистанції буде використовуватись лише метод кольорових відбитків, бо це простий метод.

Щоб визначити дистанцію пострілу в метрах чи сантиметрах необхідно мати конкретний екземпляр зброї і провести експерементальні відстріли на різних відстанях і порівняти те що в експеременті з тим що є на трупі.Для кожної зброї є своя дальність польоту.

Постріл впритул ( контактний постріл, постріл без відстані):

ü ЩО ЦЕ: У разі пострілу впритул дульний зріз вогнепальної зброї стикається з тілом або одягом, який покриває тіло.

ü РІЗНОВИДИ: Постріл впритул може бути

- щільним або герметичним

- під кутом

- майже впритул, коли дульний зріз розташовується на відстані від об’єкта, до 0,5 см.

Залежно від зазначених обставин розрізняють деякі характерні особливості вхідного кульового отвору.

 

Ознаки:

ü рановий канал є безпосередньо продовженням каналу ствола зброї.

ü Форма вхідного отвору може бути різною залежно від локалізації поранення.

- Якщо під шкірою розташовується суцільна кісткова пластинка, утворюється порівняно великий отвір променистої форми ( бо кісткова підкладка перешкоджає глибокому проникненню газів, які виходять із каналу ствола під час пострілу. При цьому гази відшаровують шкіру, зумовлюють значний тиск із середини і розривають її. При складанні клаптів розірваної шкіри по її краях можна виявити напівкруглі заглибини від власне кульового отвору)

- Якщо постріл впритул заподіяний в таку частину тіла, де є тільки м’які тканини, на­приклад, ділянка стегна, серця, черевна порожнина то­що, то гази, проникаючи під шкіру, тільки дещо і нерівномірно відшаровують її, проте звичайно не розривають.Вхідний отвір у таких випадках набуває круглястої або овальної форми.

ü Є мінус-тканинадефект тканини в ділянці вхідного отвору при пострілі впритул, значно більший за діаметр основи кулі, оскільки в його утворенні бере участь не тільки куля, а й порохові гази

ü при віддачі зброї утворюється щілина, через яку проривається частина кіптяви, а тому на краях вхідного кульового отвору завжди є кільце нальоту кіптяви.Якщо в момент пострілу зброя притулена під кутом, то порохові гази утворюють ділянки трикутної чи овальної форми, вкриті кіптявою.

ü Наявність відбитоку дульного зрізу (так званий штамп-відбиток, або штанцмарка)буруватого кольору навколо вхідного кульового отвору (виникає оскільки дульний зріз притискується до шкіри, яка під дією газів відшаровується і забивається об край дульного зрізу. Внаслідок цього порушується цілісність епідермісу і на шкірі утворюється здертість, яка відображає особливості дульного зрізу зброї)Відбиток дульного зрізу може мати вигляд кільця у разі пострілу з рушниці чи револьвера, або грушоподібну форму, при пострілах з автоматичних пістолетів.Таким чином, відбиток дульного зрізу є вірогідною ознакою пострілу впритул. За його особливостями можна визначити тип вогнепальної зброї. У разі перпендикулярного пострілу утворюється повний відбиток дульного зрізу, при пострілі під кутом — частковий. Відбитки дульного зрізу проявляються не відразу, а лише поступово внаслідок висихання травмованої шкіри, що, як правило, настає через кілька годин (10-12) після смерті. Частини відбитку дульного зрізу можна виявити і на клаптях шкіри розірваного газами кульового отвору.Ступінь прояву відбитку дульного зрізу залежить від щільності його притискання, а також від того, вкрите тіло одягом, чи ні. За наявності одягу штанцмарка може залишитись на ньому, бути неповною, а іноді і зовсім не виявлятися.

ü До важливих ознак пострілу впритул належить наявність кіптяви і порошинок не тільки в м’яких тканинах по краях вхідного отвору, а й у початковій частині ранового каналу.

ü Крім того, м’які тканини під вхідним отвором мають світло-червоний колір внаслідок проникнення оксиду вуглецю, який входить до складу газів, та утворення карбокси і міогемоглобіну.

ü Ще може бути хрестоподібний розрив тканини і в раньовому тканині буде колір травмованих тканин буде яскраво червоний ( бо дія CO – проміжний продукт який сполучається з оксидовоглицем)

 


Читайте також:

  1. Відчуження - відчуття безсилля, безглуздя того, що відбувається, ізоляції і самоотстранения.




Переглядів: 915

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Які бувають кулі? | Постріл з близької відстані

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.