Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Все футболки по 2000тг

Підземне розміщення вуглеводнів – це найзручніший спосіб їх зберігання, особливо у великих об’ємах, з погляду проблем безпеки та охорони навколишнього середовища. Соленосні формації майже непроникні для продуктів, що зберігаються; у підземному середовищі вуглеводні ізольовані від кисню повітря сотнями метрів порід (запобігання загорянню та вибуху); цей самий бар’єр захищає їх від вогню, терористичних актів та подій малого ступеня вірогідності (падіння літака, метеорита та ін.); зберігання речовини під великим тиском не створює проблем, оскільки високий флюїдний тиск – це природний стан речовини у надрах; підземні ємності мають обмежену наземну інфраструктуру. Водночас варто врахувати небезпеки під час транспортування та/або зберігання вуглеводнів через їх високу енергоємність.

Використання соленосних формацій як будівельного середовища виявило і певні проблеми, що мають різний характер та масштаб, – від непередбачуваного характеру деформування камер у результаті підземного вилуговування до катастрофічних змін геологічного середовища, вибухів наземних споруд. Зокрема, створення підземних виробок призводить до зміни напруженого стану масиву гірських порід. Як свідчать публікації, найхарактернішою проблемою, що виникає внаслідок цього при експлуатації підземних сховищ газу, а також усіх споруд, що за технологією використання мають знаходитись без протитиску, є втрата корисного об’єму через реологічні властивості порід соленосної формації (передусім кам’яної солі та сильвініту). Наприклад, ємність, споруджена у структурі Еміненс (США), втратила до 40% первинного корисного об’єму, Сеїтовська (СРСР) – 40%, Терсані (Франція) – до 50%. Конвергенція підземних резервуарів призводить до осідання земної поверхні (формування мульди осідання). Шлях до подолання цих ускладнень полягає у коригуванні мінімального робочого тиску та оптимізації глибини розташування ємності, а також урахуванні літологічних особливостей соленосної формації та структурно-текстурних особливостей кам’яної солі у робочому інтервалі [6, 7, 9, 12, 17]. Вжиті заходи подовжили експлуатацію сховищ як у США, так і у Франції. Найтиповіші аварійні ситуації в ємностях з рідкими вуглеводнями пов’язані з обваленням породи зі стелини та/або стінок камери, що можуть призвести до ушкодження обладнання. Іншим небезпечним явищем, що ускладнює обслуговування сховища та/або впливає на якість продукту, що зберігається, є приплив у камеру газу материнської соленосної формації. Такі ж явища створюють аварійні ситуації та при освоєнні підземного простору шахтним способом. Відомі також аварійні ситуації внаслідок витоку продукту під час ремонтних робіт, які виконувалися зсередини камери із застосуванням дистанційно керованих апаратів.

Інший комплекс аварійних ситуацій пов’язаний з проникненням вод низької мінералізації, що призводить до проявів карсту різного масштабу. Підвищення геологічної вивченості умов залягання соленосної формації та дотримання регламентів ведення робіт запобігають розвитку цих небезпечних явищ.

Навч програма Тема 7. Методи підготовки і переробки твердих відходів.

Класифікація і характеристика основних методів підготовки і переробки відходів: подрібнення розмірів шматків, укрупнення розмірів часток, класифікація і сортування, збагачення, термообробка, вилуговування, зневоднення. Технологія складування твердих відходів.

 

Все футболки по 2000тг




Переглядів: 562

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Проблеми функціонування підземних ємностей | Коллекция одежды для мальчиков

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.