Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Майя Орел

Відомо, що письменники живуть у своїх книжках, художники – у картинах, скульптори – у створених ними скульптурах, а викладачі – у думках і справах своїх студентів. Тому кожна людина з почуттям вдячності згадує свій рідний навчальний заклад, своїх наставників:

Технікуме мій, технікуме, рідна колиско,

З якої ми всі вийшли в життя.

З вдячністю тобі вклоняємося низько,

Наші тобі щирі й ніжні почуття!

Переконана: немає виснажливішої праці, ніж у вчителя, коли нерви паляться, мов хмиз сухий, а серце рветься у клекоті долі, коли людина з твоїх рук Людиною іде у світ. І на моє переконання, поки існуватиме людство, доти у високій шанобі буде праця вчителя. З року в рік він продовжує себе у своїх учнях, його думки, знання і досвід щедро працюють на майбутнє.

1990 рік... З одного боку, це був важкий, напружений період, а з іншого – цікавий і бурхливий. Саме в цей час я почала працювати в технікумі як викладач спеціальних дисциплін: теоретичної механіки, опору матеріалів, статики. Мені здавалося, що це були ті дисципліни, через які мають пройти майже усі викладачі– «технарі».

З перших днів довелося займатися технічним і методичним забезпеченням кабінету «Технічна механіка». Моїми наставниками були Сіненко Галина Леонтіївна та Лиско Лілія Юхимівна, досвідчені та мудрі фахівці. Вони допомагали мені адаптуватися до нових умов, надавали методичну допомогу, підказували, як доступно подати теоретичний матеріал, пов’язавши його з практикою будівельного виробництва, як активізувати пізнавальну діяльність студентів на занятті.

Розуміла, що дисципліни, які я викладала, для багатьох студентів важкі для сприйняття. Тому з перших днів зосередила увагу на оснащенні кабінету дидактичним та наочним матеріалами.

З вересня 1992 року я призначена завідувачем денного відділення спеціальності № 2903.05 «Будівництво будинків і споруд». Досвіду управлінської роботи в мене не було, але дружний, сильний колектив на відділенні допомагав вирішувати навчально-виховні завдання. До роботи ставилися відповідально, працювали як єдина результативна команда.

Через 7 років вже працювала заступником директора з навчально-методичної роботи. У мої сили вірили. Мені говорили: „Ти зможеш”. Ці слова стали поштовхом для творчого зростання.

2000-й рік стає переломним у моїй кар’єрі: мене призначено директором технікуму, трудовий колектив якого очолювала протягом 5 років.

Крім того,2000 рік став ювілейним, уже технікуму виповнилося 120 !

Ця дата - не тільки відлік часу. Це життя, сповнене праці, смутку й радості.

120 років – це свято мудрості й вічної молодості. До ювілею ретельно готувалися студенти, і викладачі, і працівники всіх служб технікуму.

Оголошено конкурс на кращу символіку. Розробляються й затверджуються емблеми відділень. А з яким натхненням створювався текст гімну технікуму! Один із його варіантів належить Пономаренку Миколі Григоровичу, а остаточний текст – результат колективної плідної праці.

Студенти всіх відділень взяли активну участь у конкурсах на кращі малюнки, поетичні твори, фотографії. Відбулися предметні олімпіади, конкурс «Кращий за професією», виставки науково-технічної творчості, спортивні заходи.

Цікаво пройшли засідання круглого столу «Зустріч із династіями випускників технікуму», тематичний вечір «Сторінки історії», конференція «Етапи великого шляху», концерти, зустрічі з випускниками різних років, творчі звіти відділень...

Можна впевнено сказати, що славна історія технікуму залишила у житті багатьох поколінь вагомий слід. Технікум - це велика міцна родина, бо завжди разом! А це нелегко – у щоденній, напруженій праці, у творчих пошуках пролітають роки. Викладачі наполегливо сіють у серцях студентів зерна добра, творчого неспокою, людяності та щирості, вчать сумлінно опановувати науку. А посіяні зерна проростають добрими сходами. Якби наших викладачів запитати, чи почали б вони життя по-іншому, на мою думку, вони без вагань обрали б той же шлях, бо це велике щастя - вчити добру, справедливості, чесності, відповідальності.

Відомо, що без минулого немає майбутнього. Педагогічний колектив стає виховною силою тоді, коли він множить духовні скарби, береже традиції, передає їх від покоління до покоління. Велике значення в житті будь-якої організації має авторитетний, сильний лідер.

Сьогодні технікум очолює Омельченко Олексій Петрович – талановитий керівник, особистість гострого розуму та високої інтуїції.

Спілкування з Олексієм Петровичем – це справжні уроки життя і людських стосунків. Про таких, як він, кажуть, що один із ста здатний народжувати оригінальні ідеї. А їх у нього завжди багато, і, головне, усі вони здійсненні! Саме він визначив творчу атмосферу в колективі технікуму. Найважливіша якість сильного керівника, як відомо, - розбиратися в людях, знати їх можливості, інтелектуально-психологічні здібності.

Олексій Петрович послідовно й успішно втілював у життя демократичний метод керівництва. Завдяки його зусиллям вперше в технікумі в 2006 році пройшла Міжнародна конференція «Актуальні проблеми теорії і практики соціальної роботи. Досвід міжнародного співробітництва. Аспекти роботи волонтерів з юзерами».

У червні наступного року відбувся робочий візит до технікуму представників європейських миротворчих кіл за участю Червоного Хреста Данії, представників освіти, охорони здоров'я Данії, Німеччини, Російської Федерації, Республіки Білорусь. Ім’я навчального закладу розлетілося далеко за межі України.

У листопаді 2007 р. організовано круглий стіл за участю австрійської делегації на тему «Соціальний супровід дітей сиріт і дітей, що постраждали в результаті аварії на Чорнобильській атомній станції». Тема важлива, актуальна, болюча.

Наприкінці 2007 р. в технікумі відкрито науково-дослідну лабораторію «Духовне виховання особистості майбутнього соціального працівника» Інституту духовного розвитку людини Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Очолив її Олексій Петрович, людина різноманітних уподобань: класична та сучасна музика, література та живопис, техніка. Саме з його ініціативи у технікумі відкрито радіоклас. Великого значення він надає розвиткові художньої самодіяльності, заохочує всіх, хто виявляє свої таланти, створює умови для розкриття свого „Я”, своїх здібностей кожним студентом чи викладачем.

Він до всього виявляє зацікавленість, мобілізує зусилля на реалізацію планів. Наш керівник упевнений: кожна особа здатна до творчості. Без віри в себе, у свої можливості не можна бути сильним.

Захистивши кандидатську дисертацію з педагогіки, Олексій Петрович талановито поєднує педагогічну, науково-дослідницьку та адміністративну роботу. Його працездатність є взірцем для науковця, викладача чи студента.

Стіни нашого навчального закладу стають рідними для багатьох випускників, а роки навчання – світлою порою юності. Чи не так?

Приємно відзначити, що багато колишніх випускників приводять на навчання до технікуму не тільки своїх дітей, але й онуків. І не дивно: адже студентів – першокурсників зустрічають такі викладачі: заслужений учитель України Євсюкова Ольга Іллівна, відмінники освіти України Худякова Валентина Костянтинівна, Сагалаєва Любов Тимофіївна, Мороз Ольга Іванівна, Шестьора Лариса Олексіївна, Лях Лариса Григорівна, Юрик Валентина Іванівна, Ращупкіна Людмила Леонідівна, Пачін Борис Олександрович, Кім Олександр Миколайович ...

У 2001-2002 навчальному році в технікумі вперше пройшов конкурс «Викладач року - 2002»з метою виявлення і підтримки творчої праці викладачів, підвищення їхньої професійної майстерності, популяризації педагогічних ідей. Цей конкурс став ще й мірилом змін, що відбувалися в системі освіти, зокрема і в технікумі.

Учасники конкурсу протягом навчального року проводили відкриті заняття, виховні заходи, удосконалювали методичну роботу, брали участь у засіданнях обласних методичних об'єднань, готували студентів до предметних олімпіад, конкурсів, змагань, конференцій. Серед викладачів предметних комісій, адміністрації та студентів проведено психолого-педагогічне тестування, визначено рейтинг кожного учасника.

З 23 претендентів, рекомендованих для участі в конкурсі, до фіналу дійшли 14 викладачів. Найбільш приємним було те, що в конкурсі брали участь ті, хто вірив у себе, мав власний стиль, був у творчих пошуках.

Ось ці фіналісти:

1. Антонова Вікторія Леонідівна – інженер – будівельник. Її життєве кредо - завжди приходити на допомогу студентові. Цілеспрямований, сміливий, урівноважений викладач. Декілька років очолювала студентську профспілкову організацію.

2. Гаврилова Вікторія Євгенівна – має дві вищі освіти: інженер-будівельник і економіст бухгалтерського обліку й аудиту. Творчо співпрацює зі студентами. Викладач за покликанням.

3. Лужанська Галина Пилипівна – економіст з бухгалтерського обліку. Викладач предметної комісії бухгалтерського обліку і біржової діяльності. Товариський, доброзичливий наставник молоді. Викладач вищої категорії.

4. Москальова Світлана Юріївна – викладач української мови і літератури, магістр педагогіки вищої школи. Комунікабельна, ініціативна, енергійна людина.

5. Опанасенко Ігор Леонідович – інженер-механік. Активний учасник заходів предметної комісії спеціальних дисциплін спеціальності «Будівництво, обслуговування і ремонт залізниць». Продовжуючи традиції батьків, які багато років працювали у технікумі, розвиває технічну творчість молоді. Два роки був командиром студентського будівельного загону «Магістраль».

6. Пустовойтова Оксана Володимирівна – документознавець. Провідний фахівець спеціальності «Діловодство». Ініціативний, відповідальний викладач.

7. Першина Валентина Іванівна – викладач вищої категорії. Людина цілеспрямована. Маючи освіту вчителя історії, закінчила Міжрегіональну академію управління персоналом за спеціалізацією «Комерційне і трудове право».

8. Радченко Ірина Леонідівна – економіст із бухгалтерського обліку й аудиту. Активно працювала над упровадженням у навчальний процес нетрадиційних методів навчання. Відповідальний, вимогливий, принциповий викладач.

9. Ращупкіна Людмила Леонідівна – викладач фізики і математики. Має дві вищих освіти. Багато уваги приділяє оснащенню кабінету фізики. Ініціативна, відповідальна в будь-якій справі.

10. Ропаєва Ліза Борисівна – інженер-економіст, з комп'ютером на «ти». Цього ж вимагає від студентів. Урівноважений, доброзичливий викладач.

11. Сагалаєва Любов Тимофіївна – викладач англійської мови, спеціаліст вищої категорії. Людина, яка уболіває за свою справу. Відповідальна, з гарним почуттям гумору.

12. Ушко Олена Леонтіївна – викладач англійської мови. Упроваджує на заняттях інноваційні методи навчання та виховання.

13. Філатов Юрій Петрович – заслужений тренер із плавання Республіки Білорусь. Брав участь у численних змаганнях, побував на Кубі, у Марокко, Швеції, ФРН, Австрії, Італії. Азартний і наполегливий у роботі.

14. Шкаріна Олена Вікторівна – інженер-будівельник, магістр за фахом «Менеджмент організацій». Голова предметної комісії загальнотехнічних дисциплін. Делікатна у стосунках зі студентами та колегами.

Розглядаючи й оцінюючи конкурсні матеріали, усі члени журі відзначили фахове та методичне зростання викладачів. Були серед учасників і зовсім молоді, і ті, хто віддав педагогічній роботі багато років.

Учасники конкурсу виявили високий рівень знань, глибоку ерудицію, продемонстрували інноваційні методи навчання та виховання.

Постійний творчий пошук ефективних форм, методів і прийомів навчання, які сприяють розкриттю, формуванню і реалізації якостей особливостей студентів, – риси, притаманні кожному учаснику.

Номінантами Гран-прі конкурсу «Викладач року - 2002» стали:

Сагалаєва Любов Тимофіївна;

Москальова Світлана Юріївна;

Шкаріна Олена Вікторівна.

У номінації «За творчість, ініціативу і гармонію»:

Пустовойтова Оксана Володимирівна;

Радченко Ірина Леонідівна.

У номінації «Прагнення до вершини»:

Антонова Вікторія Леонідівна;

Ращупкіна Людмила Леонідівна;

Першина Валентина Іванівна.

У номінації «Володіння мистецтвом дипломатії»:

Лужанська Галина Пилипівна;

Філатов Юрій Петрович.

У номінації «Студентські симпатії»:

Ропаєва Ліза Борисівна;

Опанасенко Ігор Леонідович.

У номінації «Надії технікуму»:

Гаврилова Вікторія Євгенівна;

Ушко Олена Леонтіївна.

Усі викладачі–номінанти конкурсу «Викладач року - 2002» нагороджені дипломами, цінними подарунками.

Я вірю, що вчителем треба народитися і тільки після цього – стати!

2002-2003 навчальний рік ознаменувався конкурсом «Класний керівник року». Його девіз:

Суворі, але не злі,

Горді, але не зарозумілі,

Скромні, але не боязкі,

Милі, але не прискіпливі,

Щасливі й талановиті –

Класні керівники!

 

Педагоги і студенти долучилися до цікавої творчої роботи. Класні керівники прагнули більше довідатися про студентів, а ті відкривали у своїх наставників нові якості.

У заключний етап конкурсу вийшли:

· Радченко Ольга Іванівна – класний керівник групи 1БД-143. Вірить у своїх студентів. Вважає, що найголовніше – це досягти взаємопорозуміння.

· Ушко Олена Леонтіївна – класний керівник групи 2БО-122. Користується авторитетом і повагою. Виховні години проходять яскраво, цікаво. Намагається виховувати у студентів естетичні смаки, любов до літератури, музики, мистецтва.

· Кожевнікова Ольга Миколаївна – класний керівник групи 3ББ-120. Студенти відзначають, що вона здатна розв’язати будь-яку конфліктну ситуацію й організувати студентів для виконання завдань.

· Колесников Костянтин Валерійович – класний керівник групи 2П-147. Веселий, з почуттям гумору, за студентів – горою! Встигав і до гуртожитку завітати, і класну годину підготувати, і піти з групою в похід.

· 5. Безкровна Любов Валеріївна – класний керівник групи 3БД-111. Постійно збагачує художньо-творчий потенціал студентів, керує театральною студією. Її люблять і поважають студенти.

· Пєрєпєліченко Тетяна Олександрівна – класний керівник групи 2 БЗ-116. Завжди підтримає, порадить у важких ситуаціях. Дуже хвилюється про кожного студента.

· Хабібулліна Ганна Володимирівна – класний керівник групи 1КЕ-151. До всіх уважна, справедлива. Студенти і батьки поважають її.

· Виборнова Юлія Миколаївна – класний керівник групи 1Д-149. Студентам її групи не страшні ніякі перешкоди. Вимоглива, творча й активна особистість.

Усі учасники і переможці конкурсу – яскраві люди, здатні зацікавити і підтримати студентів.

Їхній досвід став прикладом для інших.

У технікумі відкриваються нові спеціальності, збільшується контингент студентів, омолоджується педагогічний колектив. Тому виникає задум проведення конкурсу «Молодий викладач - 2003». Одним із найважливіших завдань цього конкурсу є поширення передового досвіду. Протягом навчального року оргкомітет знайомився з роботою молодих викладачів, які проводили відкриті навчальні заняття і позааудиторні заходи, виступали з повідомленнями, доповідями, демонстрували фрагменти занять на семінарах підвищення ділової кваліфікації викладачів технікуму, брали участь у виставках навчально-методичних комплексів. Із 17 молодих викладачів до фіналу дійшло вісім.

Конкурсантам пропонувалися психолого-педагогічні ситуації, розв’язання яких вимагало педагогічної майстерності та інтуїції, творчого підходу.

Кращими з молодих викладачів-конкурсантів журі визнало:

Бондар Юлію Олександрівну;

Кожевнікову Ольгу Миколаївну;

Пєрєпєліченко Тетяну Олександрівну;

Скачка Миколу Олександровича;

Залозну Ольгу Олександрівну;

Виборнову Юлію Миколаївну;

Левченко Ірину Володимирівну;

Радіонову Юлію Олександрівну.

Можна з упевненістю сказати, що студенти поважають своїх викладачів за професіоналізм, вимогливість, добрий і оригінальний гумор. Їхні навчальні заняття - незабутні для студентів, бо відзначаються високою духовністю, глибиною навчального матеріалу, невимушеним спілкуванням, що залишає добрий слід у серцях молоді.

Чи можна досягти досконалості? Мабуть, ні. Важливо прагнути до цього. Вважаємо, що кожна людина здатна вдосконалюватися протягом життя. Меж пізнання немає. Знання – це не кінцева мета, а лише зміст розвитку, тому викладачі охоче експериментують, впроваджують у навчальний процес інноваційні технології, які з’являються на освітньому обрії. Кожен студент для нас - особистість. Більшість викладачів дотримуються думки, що навчання і виховання – справа благородна, а допомога у виявленні та розвитку особистості студента – найкращі інвестиції в майбутнє.

Найважливіше завдання викладача технікуму – через своїх вихованців робити світ людянішим і гуманнішим, дарувати радість пізнання світу.

Настають часи розуміння того, що саме через викладача реалізується державна політика, спрямована на зміцнення інтелектуального і духовного потенціалу нації, розвиток вітчизняної науки і культури. Саме від творчої особистості залежить майбутнє держави.

 

(Різні фото)

 

У 2004 - 2005 навчальному році пройшов конкурс „Краща циклова комісія”.

Враховуючи повноту та насиченість навчально-методичних комплексів з дисциплін, оснащення і оформлення закріплених кабінетів і лабораторій, участь викладачів і підготовлених ними студентів у роботі обласних методичних об’єднань, впровадження інноваційних методів та сучасних комп’ютерних технологій у навчально-виховний процес, рейтинг серед колег та студентів, журі визначило призові місця:

І місце вибороли викладачі циклової комісії спеціального циклу загально-професійних дисциплін (голова – Шкаріна О.В.);

ІІ місце поділили викладачі комісій природничо-математичного циклу (голова – Ращупкіна Л.Л.) і літератури та мови (голова – Ушко О.Л.);

ІІІ місце посіли викладачі циклових комісій спеціальних дисциплін спеціальностей «Будівництво, обслуговування і ремонт залізничних колій» (голова – Кучеренко О.І.), «Будівництво, експлуатація будівель і споруд» (голова – Козлова О.М.), економіки підприємства, менеджменту та маркетингу (голова – Бугайова І.А.).

2005-2006 навчальний рік – ювілейний! 03 жовтня 2005 року технікуму виповнилося 125! Це пам’ятний, урочистий день для викладачів, співробітників, студентів.

Цього дня згадуються велика історія, досягнення та перемоги…

Щоразу, повертаючись у минуле, ми думаємо про майбутнє. Випускники технікуму виступили з пропозицією закласти капсулу зі зверненням до прийдешніх поколінь. Ініціативу підтримали. Відбувся мітинг. Закладено капсулу зі зверненням до випускників і студентів 2030 року. На місці закладки капсули встановлено таблицю (у стіні навчального корпусу №2 зліва від Пам’ятного знака). Ми віримо, що технікум буде мати ще глибшу історію, а символічна капсула допоможе зрозуміти нащадкам наші успіхи, наміри та плани.

До Вас, нащадки, звертаємося!

Ми, хранителі 125 – літньої історії одного із найстаріших навчальних закладів Донбасу, молоді, енергійні, сповнені честолюбних намірів, звертаємося до Вас, чий вік дозволяє зазирнути в таїну третього тисячоліття і самореалізуватися у майбутньому!

Ми живемо в незалежній державі, ім’я якій – Україна! Це роки нашого воскресіння, єднання, осмислення своєї історії та долі.

Сьогодні світ особливий: напружений, насичений інформацією. Наука розвивається швидкими темпами. І треба не тільки багато знати, а й усвідомлювати, для чого потрібні знання.

Життя технікуму наповнене духом знань, творчістю та бажанням змінити світ на краще.

Ювілей – це не тільки свято, а й підсумок. Це як життєва зупинка серед довгого шляху з уважним, прискіпливим поглядом у минуле.

Перегорнемо сторінки історії:

1880 рік – урочисте відкриття Луганського технічного залізничного училища, де перший випуск складає всього до 20 учнів...

1921 рік – училище набуло статусу Луганського технікуму залізничного транспорту.

1955 року – Луганський будівельний технікум транспортного будівництва...

Сьогодні – це вищий навчальний заклад першого рівня акредитації.

Технікум готує будівельників залізниць, будівель і споруд, бухгалтерів, правознавців, брокерів, дилерів, діловодів, техніків-електроніків, соціальних працівників. У технікумі навчається 2400 студентів, працює близько 300 викладачів і співробітників.

Тут функціонують 65 аудиторій, 16 лабораторій, 5 навчальних майстерень, 2 спортивних зали, 7 комп’ютерних класів та інформаційно-кодифікаційна служба з виходом в Інтернет.

Діє студентська спеціалізована служба, яка включає:

- волонтерський загін „Милосердя”;

- студентський загін сприяння міліції;

- прес-центр;

- бюро захисту прав особистості;

- консультпункт;

- раду музею історії технікуму.

Активне життя студентів вирує. Проходять Дні відділень, презентації спеціальностей, КВК, конкурси „Алло, ми шукаємо таланти”, „Геодезист року”, які сприяють гармонійному розвитку особистості.

Серед випускників технікуму багато відомих людей в Україні та за її межами:

- Коротчаєв Дмитро Іванович – заслужений будівельник, Герой Соціалістичної Праці;

- Жуков Юрій Олександрович - Герой Соціалістичної Праці;

- Гейбо Йосип Іванович – Герой Радянського Союзу;

- Чумак Іван Михайлович – народний художник України, лауреат Державної премії імені Т.Г. Шевченка, почесний громадянин Луганська.

Багато випускників по закінченню інститутів повернулися у стіни рідного технікуму викладачами.

У технікумі працює досвідчений і висококваліфікований педагогічний колектив, який виконує пріоритетні завдання освітянського, інтелектуального та професійного розвитку Української держави.

У викладацькому складі два заслужених учителі України, два заслужених працівники освіти України, п’ятнадцять викладачів технікуму нагороджені знаком „Відмінник освіти України”, двадцять сім викладачів відзначені почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, сорок чотири – мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії”, сімнадцять магістрів різних галузей освіти.

Зміниться ще не одне покоління студентів та викладачів, швидкоплинність життя внесе свої корективи, але віримо ми, що Технікум буде для Вас берегом любові, островом наукової діяльності та людяності.

Заповідаємо Вам:

- пам’ятайте викладачів, які дали вам знання;

- передайте свою працю і любов своїм нащадкам;

- примножуйте здобуте ровесниками 2005 року;

- відкривайте нові світи;

- зводьте нові шляхи та міста;

- будьте доброзичливими, несіть у своїх серцях і зберігайте у пам’яті найсвітліше, що пов’язане з технікумом;

- вклоніться доземно своїм батькам, які виростили Вас, дали освіту і радіють разом з Вами;

- примножуйте славні традиції Луганського будівельного технікуму транспортного будівництва;

- не забувайте, що ви вчилися для того, щоб розум і серце віддавати людям, рідній нашій Україні;

- збережіть Україну як передову цивілізовану державу!

 

К Вам, потомки, обращаемся!

Мы, хранители 125 - летней истории одного из старейших учебных заведений Донбасса, молодые, энергичные, преисполненные честолюбивых намерений, обращаемся к Вам, чей возраст позволяет заглянуть в тайну третьего тысячелетия и самореализоваться в будущем!

Мы живем в независимом государстве, имя которого - Украина! Это годы нашего воскрешения, единения, осмысления своей истории и судьбы.

Сегодня мир особенный: напряженный, насыщенный информацией. Наука развивается быстрыми темпами. И нужно не только много знать, но и осознавать, для чего нужны знания.

Жизнь техникума наполнена творчеством и желанием изменить мир к лучшему.

Юбилей - это не только праздник, но и итог длинного пути с внимательным и придирчивым взглядом в прошлое.

Перелистаем страницы истории:

1880 год - торжественное открытие Луганского технического железнодорожного училища, где первый выпуск составлял до 20 учеников...

1921 год - училище приобретает статус Луганского техникума железнодорожного транспорта.

1955 год - Луганский строительный техникум транспортного строительства...

Сегодня - это высшее учебное заведение первого уровня аккредитации.

Техникум готовит строителей железных дорог, зданий и сооружений, бухгалтеров, юристов, финансистов, делопроизводителей, техников-электронщиков, социальных работников. В техникуме обучается 2400 студентов, работает около 300 преподавателей и сотрудников.

Здесь функционируют 65 аудиторий, 16 лабораторий, 5 учебных мастерских, 2 спортивных зала, 7 компьютерных классов и информационно -кодификационная служба с выходом в Интернет.

Действует студенческая специализированная служба, которая включает:

- волонтерский отряд "Милосердие";

- студенческий отряд содействия милиции;

- пресс-центр;

- бюро защиты прав личности;

- консультпункт;

- совет музея истории техникума.

Активная жизнь студентов техникума бурлит. Проходят Дни отделений, презентации специальностей, КВН, конкурсы "Алло, мы ищем таланты" и "Геодезист года", которые способствуют гармоничному развитию личности. Понятно, почему среди выпускников техникума так много известных за пределами Украины людей:

- Коротчаев Дмитрий Иванович - заслуженный строитель, Герой Социалистического Труда;

- Жуков Юрий Александрович - Герой Социалистического Труда;

- Гейбо Иосиф Иванович - Герой Советского Союза;

- Чумак Иван Михайлович - народный художник Украины, лауреат Государственной премии имени Т.Г.Шевченко.

Многие выпускники после институтов вернулись в родной техникум преподавателями.

В техникуме работает опытный и высокопрофессиональный педагогический коллектив, который выполняет приоритетные задачи образовательного, интеллектуального и профессионального развития Украинского государства.

Здесь работают два заслуженных учителя Украины, два заслуженных работника образования Украины, пятнадцать преподавателей техникума награждены нагрудным знаком „Отличник образования Украины", двадцать семь преподавателей отмечены почетными грамотами Министерства образования и науки Украины, сорок четыре - имеют квалификационную категорию „специалист высшей категории”, 17 магистров различных отраслей науки.

Сменятся поколения студентов и преподавателей, быстротечность жизни внесет свои коррективы, но верим мы, что Техникум будет для Вас берегом любви, островом научной деятельности и гуманности.

Завещаем Вам:

- помните преподавателей, давших вам знания;

- передайте свой труд и любовь своим потомкам;

- приумножайте накопленное ровесниками 2005 года;

- открывайте новые миры;

- возводите новые пути и города;

- будьте доброжелательными, несите в своих сердцах и храните в памяти все светлое, что связано с техникумом;

- поклонитесь своим родителям, которые вырастили Вас, дали образование и радуются вместе с Вами;

- приумножайте славные традиции Луганского строительного техникума транспортного строительства;

- не забывайте, что вы учились для того, чтобы ум и сердце отдавать людям, родной нашей Украине;

- сохраните Украину как передовое цивилизованное государство!

Директор техникума О.П. Омельченко

Председатель

профсоюзной организации

педагогического коллектива

и сотрудников техникума И.А.Бугаева

Председатель

студенческой профсоюзной

организации О.В.Плохотченко

04.11.2005

To our descendants

We are keepers of 125 years history of one of
the oldest educational institutions of Donbass, young,
energetic, full of ambitious intentions. We speak to you, whose age allows to glance in the secret of the third millennium and realize yourselves in the future!

We live in the independent state which name is Ukraine! These years have been the years of our reviving, unity, comprehension of the country’s history and fate.

Today the world is not the same as it was yesterday: it is intense, saturated with information. Sciences are developing rapidly. And it is necessary not only to know much but also to realize for what we need knowledge of high level.

Our college life is filled with creativity and desire to change the world for the better.

An anniversary is not only a holiday but also the result of a long way with an attentive and captious look in the past.

Let's look through the pages of our history:

1880 – Lugansk Technical Railway School was solemnly opened. It had only 20 students as its first graduates.

1921- Lugansk Technical Railway School got the status of Lugansk Technical School of Railway Transport.

1955 – Lugansk Technical School of Railway Transport was changed for Lugansk Building College of Transport Engineering.

Today Lugansk Building College of Transport Engineering is a higher educational institution of the first accreditation level. There are about 2400 students to be taught at college and about 300 teachers and employees work here.

Our college trains building technicians of railways,
builders, accountants, brokers, lawyers, financiers, clerks, technicians
of computer maintenance, social workers.

There are 65 classrooms, 16 laboratories, 5 training workshops, 2 gyms, 7 computer classes and information and codification service with Internet.

At college there is a student specialized service which includes:

- volunteer detachment “Charity”;

- assistance team for police forces;

- press-centre;

- bureau of a person’s rights protection;

- consulting group;

- council of the college history museum.

Students’ life is so active! They have the Department’s days, presentations of specialities, KVN, competitions "Hello! We are looking for talents" and "Geodesist of the Year" aimed the harmonious development of a personality. It is clear why there are so many people well- known outside Ukraine among our college graduates:

- Korotchaev Dmitry Ivanovich, the Honoured builder, the Hero of Socialist Labour;

- Zhukov Yuriy Alexandrovich, the Hero of Socialist Labour;

- Geybo Josiph Ivanovich , the Hero of the Soviet Union;

- Chumak Ivan Michaylovich , the People’s Artist of

Ukraine, Taras Shevchenko State premium laureate.

Many graduates returned to native college as teachers after receiving their higher education at institutes or universities.

Skilled and high-professional pedagogical staff executes the priority tasks of educational, intellectual and professional development of Ukraine.

There are two Honoured Teachers of Ukraine, two Honoured Workers of Education of Ukraine, fifteen teachers of our college awarded with Medal of Honour, twenty seven teachers marked with the diplomas of the Ministry of Education and Science of Ukraine, forty four specialists of higher qualification category , seventeen masters of different branches of science .

The generations of students and teachers will be changed, the life will bring its corrective amendments, but we believe that our college will be as a coast of love, an island of scientific activities and humanity for you.

We bequeath to you:

- remember teachers who gave knowledge to you;

- pass on your love for work to your descendants;

- increase those saved by the students of 2005;

- open new worlds;

- build new roads and cities;

- be kind and friendly, keep all the dearest and light that is connected with our college in your hearts and memories;

- bow to your parents who brought you up and did everything for you to have higher education;

- increase glorious traditions of Lugansk Building College of Transport

Engineering;

- don’t forget that you studied in order to give your knowledge, experience and heart to the people, to our native Ukraine;

- preserve Ukraine as the progressive civilized state!

Director of the Lugansk Building College A.П. Omelchenko

 

Chairlady of the trade union organization

of pedagogical stuff and employees

of the College I.A. Bugaeva

Chairman

of the student trade union

organization O.V. Plokhotchenko

04.11.2005

 

 

У цей день відбулися зустрічі з випускниками, пройшли урочистості у технікумі та приміщенні російського драматичного театру: концерти, виступи ветеранів педагогічної праці, відомих людей Луганщини.

На адресу технікуму надійшли вітальні телеграми, привітання. Дякуємо всім, хто розділив з нами радість наших успіхів і досягнень!




Переглядів: 515

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Шийко Н.В. – заступник директора | Телеграма

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.039 сек.