Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фільтруючі протигази

Фільтруючий протигазпризначений (мал.Ошибка! Источник ссылки не найден., Ошибка! Источник ссылки не найден., Ошибка! Источник ссылки не найден., 46-49) для захисту органів дихання, очей і шкіри обличчя від отруйних, радіоактивних речовин і біологічних аерозолів та є штатним засобом захисту для всіх військовослужбовців Збройних Сил України.

Мал. 108. Протигаз ПМГ: 1 – фільтруючо-поглинаюча коробка ЕО‑18к; 2 – шолом-маска ШМГ; 3 – сумка; 4 – плівки НП, які не запотівають; 5 – мембрани переговорного пристрою Мал. 109. Протигаз ПМГ‑2: 1 – шолом-маска ШМ‑66Му; 2 – фільтруючо-поглинаюча коробка ЕО‑62к; 3 – сумка; 4 – шолом-маска ШМ‑62; 5 – плівки НП, які не запотівають; 6 – мембрани переговорного пристрою для ШМ‑66Му; 7 – накладні утеплювальні манжети

Протигаз складається з фільтруючо-поглинаючої системи та лицевої частини, які з’єднані між собою безпосередньо або за допомогою з’єднувальної трубки. До комплекту протигазу входить сумка для його носіння, захисту та зберігання; коробка з плівками, які запобігають запотіванню скла окулярного вузла, а також залежно від типу протигазу може входити трикотажний чохол з гідрофобним просоченням, коробка з запасними мембранами до переговорного пристрою, кришка фляги з клапаном, водонепроникний мішок, узимку окремі види протигазів доукомплектовуються накладними утеплювальними манжетами.

Принцип дії протигазу заснований на ізоляції обличчя від зовнішнього середовища та очищення повітря, що вдихається, від токсичних аерозолів й пари в фільтруючо-поглинаючій системі.

Фільтруючо-поглинаюча система служить для очищення повітря, що вдихається, від аерозолів і парів ОР, РП і БА, шкідливих домішок. Для цього вона споряджена (у напрямку руху повітря) протидимним (протиаерозольним) фільтром і адсорбентом – спеціально обробленим активованим вугіллям (шихтою).

Мал. 110. Протигаз ПМК: 1 – маска М‑80; 2 – фільтруючо-поглинаюча коробка ЕО.1.08.01; 3 – сумка; 4 – бірка; 5 – водонепроникний мішок; 6 – плівки НПН, які не запотівають; 7 – накладні утеплювальні манжети; 8 – кришка фляги з клапаном; 9 – вкладиш Мал. 111. Протигаз ПМК‑2: 1 – маска МБ‑1‑80; 2 – фільтруючо-поглинаюча коробка ЕО.1.15.01; 3 – сумка; 4 – бірка; 5 – водонепроникний мішок; 6 – плівки НПН, які не запотівають; 7 – накладні утеплювальні манжети; 8 – кришка фляги з клапаном; 9 – перехідники; 10 – решітка; 11 – заглушка; 12 – вкладиш

В протиаерозольному фільтрі затримуються будь-які аерозолі – радіоактивний пил, дими і тумани ОР, а також БА. Шихта затримує пари ОР.

Лицева частина протигазу призначена для захисту очей та шкіряних покровів обличчя від попадання на них ОР, РП, БА, повітря, що видихається, для підведення очищеного повітря до органів дихання і викиду в атмосферу.

Сумка протигазу призначена для його носіння, захисту і зберігання. Сумка має плечовий ремінь та поясну тасьму з пряжками для регулювання довжини, корпус, клапан, одне або декілька відділень, внутрішні або зовнішні кишені для розміщення складових частин комплекту протигаза. Сумка може мати дві зовнішніх кишені. Кишеня з клапаном призначена для зберігання індивідуального протихімічного пакету, а кишеня без клапану – для коробок з плівками, що не запотівають, і запасними мембранами.

Підготовка протигазу до використання розпочинається з визначення необхідного розміру лицевої частини. Розмір лицевої частини протигазів ПМГ, ПМГ-2, визначається за величиною вертикального обхвату голови шляхом її вимірювання по замкнутій лінії, яка проходить через маківку, підборіддя і щоки. Результати вимірювань округляють до 0,5 см (табл. 8).

Розміри лицевих частин протигазів

Лицева частина Зріст лицевих частин відповідно до вертикального обхвату голови, см
ШМ-62 (ПМГ-2) до 63 63,5‑65,5 66‑68 68,5‑70,5 71 і більше
ШМГ (ПМГ) 62,5‑65,5 66‑67,5 68‑69 69,5 і більше
ШМ-66Му (ПМГ-2) до 63 63,5‑65,5 66‑68 68,5 і більше

 

Підбір масок протигазів ПМК та ПМК-2 здійснюють за величиною вертикального та горизонтального обхватів голови. Їх визначають шляхом виміру голови по замкненій лінії, що проходить через лоб, скроні та потилицю (мал. 50, 51). Результати вимірів округлюють до 0,5 см (табл. 9).

Мал. 112. Вимірювання вертикального обхвату голови та висоти обличчя Мал. 113. Вимірювання горизонтального обхвату голови

Таблиця 9

Підбір масок протигазів ПМК і ПМК-2 залежно

від суми вертикального та горизонтального обхватів голови

Сума вимірювань Ріст маски Номер лямок наголовника
лобної скроневих щічних
до 118,5
119,0-121,0
121,5-123,5
124,0-126,0
126,5-128,5
129,0-131,0
131,5 і більше

Нову шолом-маску (маску) перед одяганням необхідно очистити зовні й усередині від бруду і тальку за допомогою миючих розчинів, а клапани видиху та прилад для приймання рідини продути та промити. Лицеві частини, які були в користуванні, дезінфікують спиртом або 2% розчином формаліну або карболовою кислотою.


Читайте також:

  1. Протигази




Переглядів: 3284

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ОЗБРОЄННЯ ТА ЗАСОБИ РАДІАЦІЙНОГО, ХІМІЧНОГО, БІОЛОГІЧНОГО ЗАХИСТУ | Використання фільтруючого протигазу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.