Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Характеристика дії ударної хвилі на будівлі, споруди і технологічне устаткування об'єктів

Найбільшим руйнуванням від ударної хвилі піддаються будівлі і споруди великих розмірів з легкими несучими конструкціями, що підносяться над поверхнею землі, а також немасивні безкаркасні споруди із несучими стінами, з цеглини і блоків.

Підземні і заглиблені в грунт споруди, будівлі антисейсмічної конструкції, а також масивні малорозмірні будівлі і споруди з жорсткими несучими конструкціями, мають значний спротив ударній хвилі.

При дії ударної хвилі будівлі, споруди, устаткування і комунально-енергетичні мережі (КЕМ) об'єкту можуть зазнати руйнувань з різним ступенем.

Руйнування прийнято ділити на повні, сильні, середні і слабкі.

Повні руйнування- це руйнування несучих конструкцій, обвалення перекриттів, знищення устаткування. Відновлення споруд неможливе.

Сильні руйнування- значні деформації несучих конструкцій, руйнування більшої частини перекриттів, стін і устаткування. Відновлення споруди можливе, але зводиться по суті до нового будівництва з використанням деяких конструкцій, що збереглися, і устаткування.

Середні руйнування- руйнування найменш міцних конструкцій будівель і споруд (вікна, двері, дахи), утворення тріщин і обвалення частини внутрішніх перекрить. Значних пошкоджень основного устаткування немає.

Відновні роботи зводяться до середнього відновного ремонту.

Для визначення ступеня руйнування різних елементів об'єкту існують спеціальні таблиці, в яких приведені величини надмірного тиску і характер відповідних руйнувань (табл. 2.5) [10].

 

Таблиця 2.5. - Пошкодження і руйнування різного ступеня тяжкості

Ступінь руйнування будівлі Стан елементів конструкцій
Слабка Зруйновані заповнення віконних і дверних отворів; відмічені тріщини, відшаровування штукатурки внутрішніх перегородок, пошкодження цегляних стін, панелей з легких бетонів
Середня Зруйновані вікна, двері, внутрішні перегородки; пошкоджені окремі ділянки м'якої крівлі у вигляді розривів водоізоляційного шару; руйнування окремих ділянок цегляних стені, панелей з легких бетонів; пошкодження (тріщини і залишкові прогини) цегляних несучих стін, приварених до будівельних конструкцій плит покриття
Сильна Зруйновані цегляні несучі стіни, стінні панелі з легких бетонів і м'яка крівля на великій площі; пошкоджені (залишкові деформації, тріщини, у тому числі і крізні, зруйнований захисний шар бетону на опорних ділянках і тому подібне) окремі основні несучі конструкції (плити покриття і перекриття, балки, ригелі і колони каркаса) і вузли їх кріплення; зруйновані цегляні несучі стіни, обрушені конструкції покриття



Переглядів: 596

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Оцінка вибухостійкості будівель і споруд до дії ударної хвилі | Характеристика дії ударної хвилі на людей

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.