Кінескопи – приймальні телевізійні трубки, які є електронно-променевими приладами з люмінофорними екранами, на яких здійснюється перетворення енергії електронів променя у світлове випромінювання. Відтворення зображення на екрані забезпечується відхиленням електронного променя за законом телевізійної розгортки, щільність якого модулюється сигналом зображення.
На передню стінку скляної колби 8 нанесений екран, який являє собою шар люмінофору 7, вкритий тонкою плівкою алюмінію 6 (рисунок 4.2). В циліндричній горловині колби розміщений електронний прожектор 2. Другий анод прожектора з’єднаний з провідним покриттям 4, яке нанесене на внутрішню поверхню колби і горловини. Вивід
другого анода 5 зроблений через колбу, а інших електродів – через цоколь 1. На горловину кінескопа надівається відхиляюча система 3, задопомогою якої формується магнітне поле потрібної конфігурації.
Рис. 10.2.1 – Схема кінескопа безпосереднього спостереження
Алюмінієве покриття на екрані попереджає появу на ньому іонної плями (жовта пляма в центрі екрана). Така пляма зумовлена бомбардуванням екрана негативними іонами, які вилітають з катода, прискорюються напругою другого анода і, практично не відхиляючись магнітни полем, бомбардують центральну частину екрана, викликаючи його часткову руйнацію. Алюмінієва плівка затримує масивні негативні іони.