Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Висновки

Проте проблема «що робити з прогнозом» залишається. Деякі сейсмологи визнали б свій борг виконаним, зрадивши своє попередження по телеграфу прем'єр-міністрові, інші намагаються підключити соціологів до дослідження питання про те, яка буде найбільш вірогідна реакція суспільства на зроблене попередження. Простий громадянин навряд чи буде обрадуваний повідомленню, що міська рада пропонує йому подивитися кінокартину на відкритому повітрі в міському сквері, якщо він знатиме, що його будинок ймовірно буде зруйнований через один або дві години.

Немає сумнівів, що соціальні і економічні проблеми, які виникнуть в результаті попередження, буде дуже серйозними, але що станеться насправді більшою мірою, залежить від змісту попередження. Нині представляється вірогідним, що сейсмологи спочатку робитимуть завчасні попередження, можливо, на декілька років вперед, а потім поступово уточнювати час, місце і можливості магнітуди очікуваного землетрусу у міру його наближення. Адже варто зробити попередження, і страхові премії, як ціни на нерухомість різко зміняться, може початися міграція населення, нові будівельні об'єкти будуть заморожені, почнеться безробіття серед робітників, зайнятих ремонтом забарвленням будівель. З іншого боку може виникнути підвищений попит на табірне устаткування, засоби боротьби з вогнем, товари першої необхідності, за тим послідкують їх нестача і підвищення цін.

Треба чітко розрізняти пророцтва, джерело якого може заслуговувати або не заслуговувати довіри, і попередження, які повинні носити характер офіційної вказівки про необхідність здійснення тих або інших практичних заходів.

Які б не були перспективи прогнозу або контролю, очевидно, що число жертв при землетрусах і економічні втрати можуть бути істотно зменшені, якщо фахівці направлять свою винахідливість і працю в першу чергу на розробку надійніших будівельних нормативів і створення досконаліших будівельних конструкцій.

Кожен землетрус - це урок, і іспит. І не лише для сейсмологів, що спеціалізуються і, можливо, найбільш здібних учнів по класу землетрусів в Школі Природи, але і для проектувальників, землевпорядників і економістів. Більше того, для усіх жителів областей, що вражаються підземними бурями.

Виверження вулканів

Виверження вулканів. По руйнівній дії і кількості енергії, яка виділяється при виверженні вулкану, саме це стихійне лихо відноситься до не безпечніших для життєдіяльності людства. Під теплом і лавою гинули цілі міста. На земній кулі налічується приблизно 600 активних вулканів, тобто таких вулканів, які після більш менш тривалої перерви можуть знову ожити. Більшість з них розташована на стиках тих ділянок земної кори, які називаються тектонічними плитами. По теорії А. Вегенера земна кора складається приблизно з 15 малих і великих пластів, які називаю плитами або платформами, вони постійно міняють своє місце розташування. Ці рухливі тектонічні плити земної кори мають товщину від 60 до 100 км і плавають на поверхні в'язкої магми.

Навколо Індонезії, яка знаходиться на одному з таких стиків тектонічних плит, нині сотні вулканів; на західному узбережжі Американського континенту, де стикається Північноамериканська і Тихоокеанська плити, розташований десяток вулканів, ці райони, а також східне узбережжя Тихого океану - Камчатка, Курили, Японія - найбільш активні вулканічні зони нашої планети.

 

Як утворюються вулкани?

Надра земної кулі діляться на чотири зони: в центрі - внутрішнє ядро, оточує зовнішнє ядро, потім мантія і земна кора. Радіус Землі 6371 км, тверда оболонка земної кори - від 35 до 70 км, а на дні океану товщина твердої оболонки - всього 7-13 км. Товщина земної мантії досягає 2900 км. В'язким, розплавленим являється тільки зовнішнє ядро.

Діаметр внутрішнього ядра не великий, але його температура досягає 6000 С, проте, внутрішнє ядро тверде, із-за великого тиску на нього з боку шарів розташованих вище.

Магмою називається розплавлена маса, яка виділяється при виверженні вулканів.

Геологи вважають, що магма створюється в нижній частині Земної кори і у верхній частині мантії на глибині від 30 до 90 км.

Гірська порода на цих глибинах так розігріта, що має бути рідкою, але вона залишається твердою, її робить щільнішою великий тиск верхніх пластів. Цей тиск однаковий по усій поверхні магми, лише, де дві плити труться одна об іншу і зміщуються, тиск може ослабіти в цих місцях, порода переходить з твердого стану в негустий(рідкісне), розширюється, давить на верхні шари з величезною силою викидається на поверхню.

Незважаючи на великий історичний досвід людство не знайшло способу зменшити силу дії і наслідку виверження вулканів шляхом спостереження вдалося визначити розміри зон небезпечних впливів вулканів.

Лавовий потік при великих виверженнях поширюється до 30 км іноді до 100 км. Розігріті гази небезпечні в радіусі декількох кілометрів. До 400-500 км поширюється зона випадання кислотних дощів, які викликають опіки у людей, отруюють рослини, грунт. Селеві потоки, які виникають на вершинах вулканів під час раптового танення снігу і льоду в період виверження мають довжину від десятків кілометрів до 100-300 км.

Розроблені і використовуються заходи захисту і зменшення негативного впливу вулканічної діяльності, наприклад метод виведення убік від населеного пункту за допомогою вибухівки, скинутої з літака, або охолодження лави водою.


Читайте також:

  1. А. Підготуйте і запишіть висновки-рекомендації для автора, який перекладає текст з російської мови на українську.
  2. Висновки
  3. ВИСНОВКИ
  4. ВИСНОВКИ
  5. ВИСНОВКИ
  6. ВИСНОВКИ
  7. ВИСНОВКИ
  8. Висновки
  9. Висновки
  10. ВИСНОВКИ
  11. ВИСНОВКИ
  12. ВИСНОВКИ




Переглядів: 299

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Труднощі прогнозу | Повінь.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.