Ожеледь, шар щільного льоду, що утворюється на земній поверхні і на предметах(деревах, дротах, будинках і т. д.) при замерзанні крапель переохолодженого дощу і мряки, зазвичай при температурі повітря від 0 до -3 С, але іноді і нижчих. На поверхні Землі і на предметах утворюється крижана кірка в декілька сотень метрів. Ожеледь підвищує небезпеку при русі транспорту і людей.
Ожеледь, тонкий шар льоду на земній поверхні, що утворився після відлиги, або дощу в результаті похолодання, а такі замерзання мокрого снігу, крапля дощу або мряки. Слова «ожеледь» і «ожеледиця» дуже схожі, проте вони означають явища хоча і близькі, але не однакові. Ожеледиця - це вже результат ожеледь, або замерзання води на поверхні після настання морозів. Інакше кажучи, різниця між ожеледдю і ожеледицею майже така ж, як між дощем і калюжею. Крім того, ожеледиця може утворитися і після снігопаду. Із-за неї різко збільшується число аварій на дорогах.
Ожеледиця на злітно-посадочній після, здатна повністю паралізувати роботу великого аеропорту, привести до катастрофи при посадці літака на смугу, що обледеніла. Для боротьби із стихією в аеропортах використовують старі турбореактивні літаки двигуни, встановлені на спеціальних машинах : потужним струменем гарячого повітря лід із смуги або корпусу літак можна видалити досить швидко. Сильне обмерзання(ожеледь) триває близько 12 годин, а іноді до 2-ої доби. Товщина обмерзання досягає 35 мм і більше.