Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Модернізовані гідромотори типу МНШ

Рисунок 2 - Модернізований гідромотор типу МНШ

Вище було зазначено, що для всіх шестеренних гідромоторів характерний важкий запуск при навантаженні. Це пов'язано зі специфічним характером розподілу масла в радіальному й осьовому напрямках (рисунок 2), що викликає додаткові шкідливі навантаження на підшипники. Таке явище ще більше збільшується в зв'язку зі зносом контактуючих поверхонь (втулка – торець шестірні; втулка – цапфа вала), що призводить до відмовлень при запуску гідромотора. Запуск такого гідромотора вимагає додаткового поштовху на робочий орган, що небезпечно для механізаторів. Тому часто ще працездатні гідромотори відправляються в ремонт.

Для поліпшення пускових характеристик шестеренного гідромотора запропоновано пристрій, що успішно випробуваний на гідромоторі МНШ-46У рисунок 2.

Пристрій виконано у вигляді ущільнювального елемента, що має поверхні А, Б і В, і закріплений на втулці 4, установленої на вхідному отворі гідромотора. Поверхні А і Б охоплюють частину зубів шестерень 2 і 3 по всій довжині по окружності виступів, а поверхня В є продовженням дотичних до ділильних окружностей шестерень.

При наявності такого ущільнювального елемента в момент пуску гідромотора площа впливу тиску робочої рідини на зуби шестерень 2 і 3 зменшується на величину зони охоплення їхніх зубів поверхнями А і Б. При цьому тиск перерозподіляється і діє на зуби шестерень і на поверхню В.

Завдяки цьому досягається:

- часткове розвантаження опор ковзання від радіальних зусиль, викликаючи велике тертя в них у момент пуску, до подачі масла в опори ковзання;

- зменшується зусилля притиску шестерень до циліндричних розточень корпусу, що перешкоджає зрушуванню шестерень у момент пуску;

- збільшується пусковий момент за рахунок послаблення протидіючого йому крутного моменту від зусиль впливу мастила на зуби шестерень у зоні зачеплення.

Крім того, у момент пуску потік робочої рідини направляється поверхнею В безпосередньо по дотичним до ділильних окружностей шестерень, що дозволяє ефективно використовувати динамічний вплив потоку рідини і за рахунок цього додатково збільшити пусковий момент у 1,3 – 1,5 рази.

Іншою модернізацією шестеренних гідромоторів, що поліпшує пускові характеристики й усуває задирки на торцях втулок через перекоси шестерень, є виконання зубів шестерень у вигляді усіченого конуса.

У результаті цього з'являється кільцевий зазор b (рисунок 3) між торцями ущільнювальних втулок і торцями шестерень, що сприяє утворенню масляної плівки.

Рисунок 3 - Модернізований гідромотор

Конічні фаски на торцях шестерень запобігають також врізанню гострих крайок зубів у поверхні втулок.

Порівняльні експериментальні дослідження шестеренних насосів НШ-32У, НШ-46У і НШ-50К в режимі гідромотора показали, що оптимальне значення зазору знаходиться в бокових вівтарях 0,04 – 0,08 мм.

При такому зазорі поряд з поліпшенням механічних і пускових характеристик об'ємний ККД знижується незначно, а загальний ККД трохи вище, чим у звичайних серійних гідромашинах.

 

Питання для самоконтролю

1.Призначення гідромоторів.

2.Будова шестеренного гідромотора.

3.Переваги та недоліки шестеренних гідромоторів.

4.Поясніть властивість оберненості шестеренних гідромашин.

5.Наведіть приклади модернізації шестеренних гідромоторів.

 

 


Читайте також:

  1. Гідромашини – гідромотори і нагнітачі, класифікація і галузь використання.
  2. Гідромотори
  3. Гідромотори типу ГМШ
  4. Загальні відомості про шестеренні гідромотори




Переглядів: 719

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Гідромотори типу ГМШ | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.