Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Податок на додану вартість

Згідно Закону України «Про податок на додану вартість», платниками податку на додану вартість є особи, обсяг оподатковуваних операцій яких за останні 12 календарних місяців перевищують 300 000 грн.

Податок на додану вартість підприємства сплачують за встановленою ставкою до договірної (контрактної) вартості товарів (продукції, робіт, послуг), які реалізуються. Ця вартість визначається за вільними або регульованими цінами і включає також акцизний збір, ввізне мито, інші податки і збори, які включаються в ціну товарів, робіт, послуг. Таким чином, базою визначення цього податку є відпускна вартість товару за виключенням податку на додану вартість.

Базова ставка податку на додану вартість становить 20% до бази оподаткування. Крім цього, законом встановлено нульову ставку ПДВ.

Податок = договірна (контрактна) вартість×20%

При купівлі товару виникає податкове зобов’язання – загальна сума податку, нарахована платником податку у звітному (податковому) періоді.

При придбанні товару виникає податковий кредит – сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов’язання звітного періоду.

Основним елементом при визначенні розміру податку на додану вартість є податкова накладна. Податкову накладну мають право виписувати лише платники ПДВ, які зареєстровані і мають індивідуальний податковий номер. Податкова накладна виписується у двох примірниках –для клієнта і на підприємстві. При ввезенні товарів з-за кордону заповнюється митна декларація, яка прирівнюється до податкової накладної.

На підставі виданих і отриманих податкових накладних здійснюються відповідні записи в Книзі обліку продаж і Книзі обліку придбання. В кінці звітного періоду на основі отриманих даних з книг проводиться розрахунок сум, які потім будуть занесені у відповідні рядки «Податкове зобов’язання» і «Податковий кредит» декларації по ПДВ.

Перерахування податків та обов’язкових платежів здійснюється на підставі платіжних доручень. Крім того, про сплату податків можуть свідчити виписки банку.

Облік зобов’язань з ПДВ ведеться за кредитом рахунку 641 і дебетом 643, облік податкового кредиту з ПДВ здійснюється за дебетом 641 і кредитом 644.




Переглядів: 694

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Податок на прибуток | Відображення операцій по розрахунках з бюджетом в реєстрах та на рахунках бухгалтерського обліку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.