Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



МОДЕЛЮВАННЯ


Астрономія корисна тому, що вона прекрасна. Ці слова ніколи не втратять своєї актуальності. Як ніяка інша наука, астрономія захоплює людину незвіданим, будить його фантазію, спонукає до активного пізнання миру.

Їй, єдиній з наук, стародавні греки присвятили музу – Уранію.

Сьогоднішній день астрономії все так само повний загадок і невирішених проблем. Заглянувши за допомогою щонайпотужніших телескопів у віддалені куточки Всесвіту, вчені знайшли там не тільки відповіді на свої численні питання, але ще більше загадок відкрилося їм!

Ближнє Позаземелля не менш таємничо, ніж глибокий Космос.

Вирішення Великих Таємниць Всесвіту ти можеш почати вже зараз.

Створюючи прості аерокосмічні моделі, ти зможеш краще познайомитися з небесними об'єктами, добре розглянути креслення і схеми. Готовими моделями і макетами можна прикрасити свою кімнату, клас, подарувати друзям або улюбленій вчительці.

Земля оточена повітряною оболонкою – атмосферою. Ця повітряна оболонка захищає нас від небезпечного космічного випромінювання, дарує можливість дихати. Густина атмосфери дозволяє створювати літальні апарати різних конструкцій.

Вперше людина змогла піднятися над поверхнею планети в гондолі повітряної кулі. Потім з’явилися перші літаки. Згодом інженери розробили конструкцію гелікоптерів. Поступово конструкції літальних апаратів удосконалювалися. Сучасні літаки здатні піднімати в повітря навіть космічні кораблі.

Поступово людина здійснила свою мрію – досягла поверхні інших небесних тіл. Далі шлях людини веде до зірок. Може статися так, що з’явиться принципово новий вид транспортного засобу, який вже не буде використовувати ані двигуни, ані небезпечне ракетне паливо. Що-небудь накштал «Зоряної брами».

Але для створення будь-яких нових засобів пересування між зірками тобі необхідно навчитися будувати найпростіші моделі, читати креслення, уважно виконувати всі рекомендації щодо зборки на налагодження моделей.

 


 
 

МОДЕЛЬ ПЛАНЕРА

Виготовлення моделі планера починається з вирізування шаблону та перенесення деталей на цупкий картон щільністю 180-200 гр/м.кв.

Порядок виконання роботи.

1. Крило (деталь 2) треба скласти по двох лініях згину таким чином, аби утворилося обтичне ребро. Воно створить аеродинамічно під’ємну силу.

Для зручності під час склеювання вставте в згин крила олівець.

 

2. Поки крило висихає, склеюємо «корисний» вантаж (деталь 4). Для цього між двома половинками вкладаємо, наприклад, монету, та склеюємо. Без цього «вантажу» планер не буде літати.

3. Згинаємо фюзеляж Важливо скласти фюзеляж планеру так, аби вздовж осі створилося таке собі ребро. Його утворює подвійна лінія згину. Без такого ребра модель не матиме належної міцності і під час запуску дуже швидку перегнеться навпіл. «Вушки» на фюзеляжі – це місце для наклеювання крила та стабілізатора.

4. Вкладаємо вантаж в ніс фюзеляжу і склеюємо тільки цю частину та «хвіст», тобто – вертикальний стабілізатор. Решта частина фюзеляжу має бути вільною від клею.

5. Горизонтальний стабілізатор (деталь 3) складаємо та склеюємо так як і крило.

6. Наклеюємо крило на фюзеляж. Зверніть увагу, що обтичне ребро крила має дивитись вперед. Тобто крило орієнтацією дещо нагадує положення рук стрибуна у воду: вперед і в бік. Не помилиться, і не наклейте його як крила ластівки – назад і в бік. Так планер літати не буде.

7. Горизонтальний стабілізатор наклеюємо останнім.

8. Готовий планер можна запускати як вільно літаючий, так і як кордову модель. Для цього в крилі закріплюємо корд – тонку, але міцну нитку довжиною до 1,5 м.

Вдалого польоту!


Подорож можно здійснити на ЛЕТЮЧІЙ ТАРІЛЦІ.

Ця модель запускається з катапульти (рогатки) з авіаційної гумки.

Деталь з написом UFO склеїти конусом. Трикутні деталі це ребра жорсткості, вони вклеюються між двома половинками. Конус наклеїти на нижній круг.

 
 

 

 
 

Для того, щоб вивчити розташування зірок на небі, зробимо зі старої парасольки МОДЕЛЬ ЗОРЯНОГО НЕБА.

На внутрішню поверхню парасольки нашиваємо білі та кольорові ґудзики в тих місцях, які відповідають положенню яскравих зірок на небі.

Центр парасольки – це Полярна зірка.

За допомогою такого приладу легко розібратися із добовим рухом зір на небі. Варто тільки стати біля столу так, щоб частина парасольки була ним затулена.


СОНЯЧНИЙ ГОДИННИК це символ того, на чому побудована наша цивілізація. Символ знання.

 
 

Цікавим може стати завдання з виготовлення сонячного годинника. Попередньо треба провести бесіду з поясненнями щодо історії, створення та використання сонячних годинників.

Конструкція годинника може бути най різноманітною. Для більшості конструкцій треба знати географічну широту місцевості, в якій розташований табір.

На малюнку представлений самий простий сонячний годинник, який можна виготовити з картону.

Цікаво, що в 2001 році був сконструйований спеціальний сонячний годинник для відправки з експедицією NASA на Марс в 2002 році. Крім астрономічної функції сонячний годинник був призначений для кольорової калібровки відеокамери і установки правильного балансу білого. На годиннику було написано "Марс" на 22 -х мовах світу, включаючи російську і навіть шумерську. На годиннику є і традиційний девіз - "Two worlds, One sun" (Два світи - одне Сонце). Подібний годинник встановлювалися і на наступні космічні апарати, які американці посилають на Марс.


 
 

Варіанти планшетів для Алеї майбутніх космонавтів.

Так можуть виглядати гості з Космосу, які іноді відвідують Землю

 
 


Об’ємні композиції:

1.«МІСЯЧНА НІЧ». Роздруковуєио схему на принтері.

       
   
 

Надрізати необхідно тількі суцільні лінії.




Переглядів: 896

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ранок. Робота в молодших загонах (2 години після сніданку). | ПОВІТРЯНІ КУЛІ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.