Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Складання операційної карти на виконання визначеного виду роботи.

Типові операційні технології та правила виконання механізованих

робіт розроблені на підставі досягнень науки та передового досвіду у галузі використання техніки. Операційні технології, як правило, містять в собі:

- агротехнічні вимоги до виконання даної операції;

- раціональне комплектування і підготовку агрегату до роботи;

- підготовку поля;

- роботу агрегатів в загоні;

- контроль якості роботи, яка виконується;

- рекомендації щодо заходів безпеки;

- техніко-економічні показники роботи агрегату.

Агротехнічні вимоги у вигляді нормативів встановлюють якість проведення сільськогосподарських робіт. При цьому визначальним має бути отримання максимальної кількості продукції і підвищення родючості ґрунту.

В типовій операційній технології агротехнічні вимоги представлені наступними показниками:

а) строками і тривалістю роботи;

б) технологічними параметрами які характеризують якість сільськогосподарської операції

в) показниками, що визначають витрати матеріалів (насіння,
палива, добрив і т.і.) та допустимі втрати продукту (ступінь дроблення
зерна, недомолот зерна і т.і.);

г) агрофон;

д) схил місцевості;

є) фізико-механічні властивості матеріалу, який оброблюють (питомий опір і т.і.);

ж) агротехнічні допустимі (експлуатаційні) режими роботи.

Складання агрегатів. Агрегати комплектують із числа машин, які є в господарстві. Склади агрегатів і режими їх роботи визначають на підставі розрахунків (Лабораторна робота №4) або вибирають із довідкової літератури.

Підготовка агрегатів. Підготовка агрегату до роботи містить наступні операції:

а) підготовку трактора, зчіпки машин;

б) перевірку технічного стану трактора, зчіпки і машин, що входять
до складу агрегату, встановлення робочих органів машин;

в) складання агрегату в натурі і при необхідності оснащення його
додатковим обладнанням (маркерами, слідопокажчиками, візирними
приборами та інш,);

г) опробування агрегату на холостому ході і в роботі.

д) перевірка співпадання колії трактора із розміщенням робочих
органів машин.

Підготовка поля. При підготовці поле оглядають та усувають перешкоди, які можуть знизити якість роботи або створити несприятливі умови для роботи агрегату; вибирають спосіб і направлення руху, на підставі якого встановлюють розміщення загонів; відбивають поворотні смуги, встановлюють вішки ті нарізають контрольні борозни при горновому русі; розбивають поле на загони і роблять прокоси на поворотних смугах або кутах загонів при збиранні урожаю і провішуванні ліній першого проходу агрегату.

При огляді складають заходи по очищенню поля від рештків соломи, полови, великого бур'яну, каміння та інше. Непереборні перешкоди, рви, яри, канави, заболочені місця, кущі, камені-валуни, які можуть стати причинами аварій і привести до поломки машин, необхідно відгородити і поставити біля них попереджувальні знаки.

Спосіб руху агрегату. Способи і направлення руху агрегату вибирають до розбивання поля на загони. При визначенні направлення руху агрегату необхідно враховувати направлення попередньої обробки, конфігурацію поля і машини, які використовуються, а також заходи по упередженню розвитку водної та вітрової ерозії на дільниці, яка оброблюється.

Спосіб руху вибирають із врахуванням вимог агротехніки, стану поля та агрегату, який використовується, для того, щоб він забезпечував найбільшу продуктивність і найкращі показники якості. При цьому прагнуть до зручності технічного та технологічного обслуговування агрегату, враховують розміри поворотних смуг, що вимагають додаткового оброблення, та інші показники.

Поворотні смуги відбивають після визначення направлення основного руху агрегату для роботи тоновими способами. Якщо в процесі виконання операції є можливість виїхати за межі поля, поворотні смуги не відбивають.

При загінних способах руху важливо ретельно розбити поле на загони. Робота в загонах, що розмічені без провішування перших проходів агрегату, супроводжується викривленням прямолінійності робочих ходів, що, в свою чергу, веде до зниження виробітку та до підвищення витрат палива, зниження якості роботи.

Для розмітки перших проходів і межі між загонами та інших
допоміжних ліній використовують вішки, кілочки, екери, косинці та
інший інструмент,
Робота агрегатів в загоні В операційній технології вказують:

а) необхідні регулювання агрегату в загоні (при першому і наступних проходах);

б) Порядок його роботи, у тому числі і при обробленні поворотних смуг

в) режими роботи та способи руху, які використовуються.

Послідовність роботи агрегату на робочій дільниці містить в собі наступні операції:

- виведення налінію першого проходу;

- переведення із транспортного положення в робоче;

- перший прохід;

- переведення із робочого положення в транспортне;

- виконання повороту;

- вихід на лінію наступного робочого ходу;

- переведення в робочий стан і виконання наступного проходу.

Контроль якості роботи. Цю операцію проводять тракторист-машиніст і приймальник (замовник) робіт в процесі виконання технологічної операції та по її закінченні. Для контролю якості робіт використовують спеціальні інструменти і пристосування, результат оцінювання записують в облікову картку виконавця. У випадку неякісного виконання роботи бракують і робота підлягаю переробленню,

Для перевірки якості роботи агрегату необхідно знати викладені в операційній технології показники і техніку контролю ( методику, обладнання, прибори і т. інш.). важливе значення при оцінюванні якісних показників має також обсяги вимірювання ( кількість контрольних перевірок).

Основою контролю продуктивності агрегату має бути наробіток за зміну, який можна визначати різними способами. Позитивні результати дає розмітка у відповідності із нормою наробітку.

Заходи безпеки. До роботи на машинах допускаються ті особи, які мають посвідчення на право керування машинами, знають їх будову і регулювання, правила технічного обслуговування, правила виробництва роботи, яка виконується та отримали інструктаж з безпечних методів роботи на машинах.

Технічний стан тракторів та сільськогосподарських машин має забезпечувати безпечну роботу персоналу та відповідати діючим типовим нормам і правилам.

Перед початком роботи тракторист повинен провести зовнішній огляд агрегату, перевірити кріплення і випробувати дію механізмів на холостому ході, перед пуском трактору або комбайну водій повинен дати встановлений сигнал.

Під час роботи та технічного обслуговування машин присутність сторонніх осіб на агрегаті забороняється. Не можна під час роботи агрегату знаходитися в причепі трактору або на сільськогосподарській машині. Замінювати робочі органи та підтягувати кріплення дозволяється тільки при зупиненому двигуні трактора або при від'єднаній машині, встановленій на рівній ділянці місцевості. При появі будь-якої несправності, яка може привести до аварії або до нещасного випадку, агрегат необхідно терміново зупинити. Забороняється працювати при несправних або неправильно відрегульованих запобіжних пристроях, із порваними або недбало закріпленими шлангами, а також при підтіканні масла із трубопроводів гідравлічної системи. Забороняється працювати на агрегатах, у яких пошкоджені або погану закріплені захисні і огороджувальні пристрої обертових частин, зчеплень та гальм. Монтувати, демонтувати агрегати дозволяється тільки в присутності і під керівництвом механіка або керівника робіт. Застосовувати для демонтажу і монтажу несправні інструменти, хиткі засоби підйому та підставки забороняється.

Агрегати, що працюють в нічну пору, мають бути обладнаними необхідною кількістю освітлювальних приборів і надійним джерелом електроенергії.

Здійснювати заправку тракторів, комбайнів, самохідних машин, а також проводити технічне обслуговування агрегатів можна тільки при непрацюючому двигуні.

На транспортних роботах необхідно виконувати правила руху і вимоги ДАІ.

Агрегати, які не обладнані захисними протипожежними пристроями і засобами гасіння пожежі, до збиральних робіт не допускаються. Випускні труби двигунів тракторів, самохідних шасі, комбайнів і агрегати, що обслуговують автомобілі, обладнують надійними і справними іскрогасниками. Використовувати сітчасті Іскрогасники і щільові глушники заборонено.

Трактори і самохідні шасі із боковим розміщенням випускних труб можна допускати до збиральних робіт тільки після їх переобладнання, зробивши виведення випускної труби у вертикальне положення. Не пізніше ніж за день до початку скошування хлібів у кожному прокосі між загонами роблять протипожежні проорювання двома-трьома проходами трактора із п'ятикорпусним плугом.

На дільницях, де збирають хліб, залишають трактор з плугом для швидкого оборювання поля у випадку пожежі, а на польових станах і в бригадах створюють запас води, перевіряють та поновлюють вогнегасники та інший протипожежний інструмент.

Техніко-економічні показники роботи агрегату. Техніко-економічні показники визначають за методиками розрахунків, даних методичних рекомендацій або використовуючи відповідну довідкову літературу.




Переглядів: 1541

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення витрат при роботі машино-тракторного агрегату | Додаток 1

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.