Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Використання пакету ЕWВ для виконання роботи

Для виконання роботи можна скористатися схемою з бібліотеки пакету ЕWВ, яка називається генератором Колпітца (рис. 15.1) як одним з варіантів генераторів високої частоти. Регулюючи ємність конденсаторів С1 та С2, можна отримати форму вихідної напруги, максимально наближену до синусоїдальної.

Рис. 15.1

 

Для створення генераторних схем застосовуються моделі електронних компонентів, які широко використовувались у попередніх роботах. При дослідженні схем генераторів одним з найважливіших елементів проведення дослідів є досліди з визначення “чутливості” схеми генератора до зміни параметрів елементів, температури, напруги живлення і т. п. Такі досліди проводяться за допомогою типових опцій ЕWВ, які знаходяться в меню Analysis, – таких, як DС Swеер, Parameter Sweер, Temperature Swеер, Sensitivitу, Worst Cаse, Моntе Carlo.

Рис. 15.2.
DC Sweep варіація параметрами джерел живлення при розрахунках у режимі постійного струму. У задачах схемотехніки використання цієї опції дозволяє прискорити оцінку диференційного опору нелінійних елементів електричних кіл. Вікно налагоджувань коливань напруги зображено на рис. 15.2. Для будь-якого з двох джерел встановлюються початкові і кінцеві значення напруги або діапазон коливань. Після встановлення необхідних параметрів кнопкою Simulate запускається режим аналізу, і на екрані монітора з’являється вікно Analysis Graphs з графіком залежності коливань напруги у вузлі схеми, що аналізується, від абсолютних коливань напруги джерела.

Рис. 15.2

Parameter Sweep – опція, що надає можливість виявити вплив зміни параметрів окремих елементів генератора на частоту його коливань. Вихідні дані для виконання цієї команди задаються за допомогою діалогового вікна, що приведене на рис. 15.3. У вікні обираються: електронний компонент, вплив коливань параметру якого на роботу пристрою вивчається; назва параметру; діапазон зміни цього параметру. У схемі обирається вузол, який досліджується; тип масштабу величини, що змінюється; крок зміни цієї величини. У нижній частині вікна наводяться відомі з попередніх робіт режими моделювання, для яких може бути проведений аналіз. Як приклад, на рис. 15.4 і рис. 15.5 наведені діалогові вікна, що використовуються при встановленні режимів аналізу перехідних процесів і частотного аналізу. Наведені діалогові вікна особливих пояснень не потребують.

 

Рис. 15.3

 

Рис. 15.4

 

 

Рис. 15.5

Temperature Sweep – температурні випробовування пристрою, схема якого досліджується. Для генераторних схем температурні випробовування є обов’язковими, оскільки у більшості таких схем температура може значно впливати на стабільність частоти сигналу, що генерується. Опис температурних випробовувань наводився у попередніх роботах.

Sensitivity – розрахунки відносної чутливості характеристик схеми до зміни параметрів обраного елемента при частотному аналізі або при аналізі статичного режиму.

Рис. 15.6

Для генераторних схем такі досліди також є обов’язковими, оскільки в них використовується позитивний зворотний зв’язок, який підвищує “чутливість” схеми до зміни параметрів її елементів. Діалогове вікно для встановлення налаштовувань на виконання розрахунків параметричної “чутливості” наводиться на рис. 15.6. Усі опції, що встановлюються для проведення аналізу, відомі з попередніх дослідів.

 




Переглядів: 446

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вимоги до звіту | З. Порядок виконання роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.