До розповсюджених автоматичних засобів пожежегасіння відносяться спринклерні і дренчерні установки. Вони складаються з мережі розгалужених трубопроводів зі спринклерними або дренчерними головками та розташовуються під стелями (перекриттями) приміщення. Спринклерна головка має спеціальний легкоплавкий замок. Під час займання при підвищенні температури замок спринклера спрацьовує і вода, яка перебувала у системі під тиском, попадає до вогнища автоматично, одночасно подасться сигнал тривоги/ Дренчерні головки постійно відкриті. Вода надходите до дренчериоі системи авталатично або вручну ^--при спрацюванні пожежних датчиків.
Спринклерні і дренчерні установки постійно удосконалюються. У теперішній час застосовуються дренчерні установка для гасінняпожеж повпряно-механічною піною, в яких звичайні дренчерні змінюються на піні. Широке розповсюдження одержали автоматичні установки газового пожежегасіння, в яких використовуються як вогнетасні речовини вуглекислий газ, азот, аргон, фреон (хладон}) Порошкові установки пожежегасіння складаються з набору вогнегасників, автоматичною системою виявлення пожежі та приведення до дії установки.
Протипожежне водопостачання.
Протипожежне водопостачання - це комплекс пристроїв для подання води до місця пожежі.
Протипожежний водопровід розраховують на подачу необхідної кількості води під відповідним тиском протягомом не менш
Внутрішній пожежний водопровід постачається від мережі зовнішнього водопроводу. Внутрішні канали влаштовуються у шафі (або ніші зі скляними дверцями) на майданчиках сходів, у коридорах, інших місцях на висоті 1,35 м від підлоги. Кожний пожежний кран обладнаний пожежним рукавом довжиною 10 чи 20 м та пожежним стволом. На дверцях шафи пожежного крана мають бути такі позначки: літерний індекс ПК, порядковий номер та телефон найближчої пожежної частини.