Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Шкірний свербіж

Шкірний свербіж також виникає при подразненні больових рецепторів. Причини, які його зумовлюють, різноманітні: пара-неопластичні процеси (наприклад, при лімфогранулематозі), жовтяниця, сухість шкіри, кропив'янка, ниркова недостатність, гематологічні причини (недостатність заліза, поліцитемія) тощо.

Свербіж посилюється при занепокоєнні, зневодненні організму, підвищеній пітливості, спеці, прийманні деяких лікарських пре­паратів. Появу свербежу можуть спровокувати, наприклад, алер-гійні реакції на мило і побутові мийні засоби, спирт, ланолін, гуму, антигістамінні препарати та ін.

Лікування шкірного свербежу передбачає, у першу чергу, якщо це можливо, усунення його основної причини і подальшу симптоматичну терапію. Особлива увага приділяється засобам бо­ротьби із сухістю шкіри. При сухій шкірі лусочки епідермісу від­шаровуються, оголюючи дерму, яка стає вразливою і зазнає за­палення й інфікування, що спричинюють свербіж. Необхідна во­логість шкіри підтримується тонким захисним шаром жиру. Найбільший зволожувальний ефект мають вазелін і жирні мазі, менший — креми і лосьйони. При сухості шкіри рекомендується відмовитись від використання мила, після миття теплою водою і на ніч шкіру змащують жирним кремом, а в місцях найбільшого свербежу накладають вологі пов'язки. Для захисту сухої шкіри, яка розтріскалася, можна застосовувати і спеціальні плівкові

пов'язки.

Підвищена (патологічна) вологість шкіри може розвиватися в результаті мацерації, розтину міхурів, посиленої ексудації та ін.

Найчастіше мацерація з'являється в місцях дотикання шкірних покривів: у паху, на промежині, під грудьми в жінок, між паль­цями, а також навколо пролежнів, виразок, нориць, стом. Догляд за вологою шкірою включає її осушення, профілактику інфекції і протизапальне лікування. Для осушення шкіри можна викорис­товувати спирт, сухі пов'язки, струмінь повітря. З протизапаль­ною метою застосовують гідрокортизонову мазь або 1 % розчин і. гідрокортизону місцево. Вологу шкіру в місцях дотикання захи­щають мазями або кремами, вживають заходів щодо запобігання травмуванню. Місцево використовують водні креми, кротамітон у вигляді крему або лосьйону 2—3 рази на день, гідрокортизонову мазь. Треба застерегти від тривалого застосування антигістамін-них мазей — це може призвести до розвитку контактного дерма­титу.

Загальна терапія свербежу включає призначення антигіста-мінних препаратів (антагоністів рецепторів): піпольфену (про-метазину, дипразину), центризину (зиртеку, цетрину), цимети-

дину (гістодилу, тагамету), кортикостероїдів, неетероїдних про­тизапальних засобів для зниження рівня синтезу простагланди­нів. При холестатичному свербежі ефект можуть мати деякі пре­парати, механізм дії яких поки не встановлено: андрогени (ме­тилтестостерон по 25 мг під язик двічі на день); рифамліцин (120 мг двічі надобу); левомелразин (тизерцян по 12,5мг під­шкірно, потімна ніч перорально); ондастерон (зофран, осетрон); паксил (пароксетин); при цирозі печінки можливе призначення кодеїну по 20 мг кожні 4 год.


Читайте також:

  1. Простий безперервний Безперервний взахлест Підшкірний безперервний
  2. Судороги, втрата апетиту, свербіжка шкіри, бронхіти, анемія, гастрити та ін.).




Переглядів: 417

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Затримка відходження сечі | Лімфедема

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.