Поняття і значення звільнення від покарання. Види такого звільнення, критерії їх поділу.
Правові підстави звільнення від покарання та його відбування:
- заміна призначеного судом покарання більш м'яким;
- пом'якшення призначеного покарання (крім звільнення, пом`якшення на підставі закону України про амністію чи акта помилування;
- з випробуванням.
Правові наслідки звільнення особи від покарання та його відбування. Правові наслідки звільнення від відбування покарання з випробуванням
Іспитовий строк при звільненні від покарання, його термін та умови.
Застосування додаткових покарань у разі звільнення від відбування основного покарання з випробуванням.
Звільнення від відбування покарання з випробуванням вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до семи років.
Звільнення від відбування покарання у зв'язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку. Види строків давності виконання обвинувального вироку (2, 3, 5, 10, 15 років). Зупинення, перебіг та відновлення строків давності при ухиленні особи від відбування покарання.
Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, його поняття та умови застосування.
Заміна невідбутої частини покарання більш м'яким, її поняття та умови застосування.
Звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, його поняття та умови застосування.
Звільнення від покарання за хворобою, його поняття та умови застосування. Правові підстави визнання хвороби засудженого такою, що дає підстави для звільнення від відбування покарання.
Звільнення від покарання на підставі закону України про амністію або акта про помилування. Амністія, її види та порядок застосування. Обмеження у застосуванні амністії. Помилування, його види та порядок застосування.
Роль і значення теми: вивчення даної теми дозволяє оволодіти знаннями про звільнення від кримінального покарання та його відбування.
Ключові слова та поняття: “звільнення від покарання “,”звільнення від відбування покарання”, “умовно-дострокове звільнення від відбування покарання”, “заміна невідбутої частини покарання більш м’яким”, “звільнення від покарання”, “амністія”, “помилування”.
Обсяг знань, вмінь слухача після вивчення теми: слухач має вільно володіти матеріалом теми про звільнення від покарання та його відбуття, його види і значення.